Sayfa 915/1002 İlkİlk ... 415815865905913914915916917925965 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 7,313 - 7,320 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

1. Öte yandan bizi siyaset yapmakla itham ediyorsunuz, oysa biz objektif olarak durumu değerlendirmeye çalışıyoruz

Bazı ekonomistleri takip ediyoruz, aslında %99 u aynı şekilde bizim gibi düşünüyor ama, en azından ben 'faiz sebep enflasyon sonuçtur' diyeni göremedim daha, arada yenişafak'takileri bile takip ediyoruz, yazdıklarıyla, al bakalım yapabiliyorsan sen yap dedikten sonra, yaptıkları tutmasa da, olsun takip ediyoruz..ibretle..

Siz de, 'ucundan' hükümetin mülteci politikasındaki yalpalarına dokundurmuşsunuz ama. O konu çok basit, şöyle ki, herkes nasibini yer, kimse açlıktan ölmez, Ey Merkel para vir, açaram kapıları haa...

Tekrar selamlar, kaçtım...

Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    Nuri laga luga yapma. Seni niye taksim meydanında assınlar o laflar için?

Şüphe ekmeye çalıştığın ve rıza nur dümbüğüne gönderme yaptığın o kadar belli ki! Ondan başka kim sarhoştu da düşman cepheyi yarınca kaçmak isterken ata hamle yaptı da attan düştü de kaburgası kırıldı diyor ki?!

Cevap veriyorum, hiçbiri, sadece rıza nur dümbüğü!

Şu yukarıdaki muhayyel olayı söylersem ben asarlar demiş olabilir misin acaba? "Sayın ki oradaydım" ne demek? İnsanları aptal yerine koyan aptaldır. Yapma öyle şeyler.
    Si ktir edin...
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

3.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    neticede pozisyon (yükümlülükler meselesi) kapanmadığı sürece zarar yoktur
    hatta alacaklı ölür filen. üff ww3 çıksın. dış borç sıfırlandı deriz...

espiris bir tarafa.
    kamu bu risk yüklenme olayının az suyunu çıkarmaya başladı.
    gelecek aya çıkmayacak adamın bankadan 20 yıllık kredi çekmesi gibi.
    hoş değil...

götüren tayfanın derdini az buçuk tahmin edebiliyorumda.
    daralan musluk durunca.
    6 çocuklu, aç göçmen babanın neler yapabileceğini,
    merso filolu, sosyetik site ahalisi anladığında, iş işten gemiş olur.

Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Siz de, 'ucundan' hükümetin mülteci politikasındaki yalpalarına dokundurmuşsunuz ama. O konu çok basit, şöyle ki, herkes nasibini yer, kimse açlıktan ölmez, Ey Merkel para vir, açaram kapıları haa...

Tekrar selamlar, kaçtım...

nasibi birbirimizi yemek olasında

yoo ucundan filen dokundurmadım...
    gayet ortasından, kol gibi geçirdim..

göçmen politikası filen de değil.
    fiilen demografik yapı değişimi.

afgan tayfasında doğum oranı 6+
    suriyelilerde 4+
    türklerde 1.76(2020 tuik)
    15-20 yıla toz pembe olsa biile herşey.
    geri dönüşümsüz anadolu türkleri defteri fiilen kapandı.

muhalefet başa geçince!(diş perisi asayı verirse, ay gülerse filen)
    4-5 milyonu bulur, 8+ yavrulamış şekilde.
    bol bol twit atsınlar, youtube programı yapsınlar.

asimile olmayan, asimile eder..

ekim vade sonu uğrarım tekrar...
    herkese tekrar selamlar saygılar.
    Son düzenleme : Zaf.Dogu; 26-08-2021 saat: 01:51.

4. Nuri laga luga yapma. Seni niye taksim meydanında assınlar o laflar için?

Şüphe ekmeye çalıştığın ve rıza nur dümbüğüne gönderme yaptığın o kadar belli ki! Ondan başka kim sarhoştu da düşman cepheyi yarınca kaçmak isterken ata hamle yaptı da attan düştü de kaburgası kırıldı diyor ki?!
    Orada iki eylem var. 1-İçkiliydi. 2-Kaçmaya çalışıyordu.

İkincisinin doğru olması mümkün değil. Çünkü,aynısını geçmişinde de yapmış olması lazım. Mesela, gögüs göğüse çarpışmaların olduğu, Çanakkale'de ve diğer cephelerde de en ufak bir söylenti yok. Bu demek ki doğru değil.

İlki için asabilirler.

Benim kaynağım şöyle; attan düştü, bir kaburgası kırıldı, kendisine tıbbi müdahale yapıldı, kaburgaları sarıldı. İyice dinlendi, yiyeceklerine dikkat edildi, 3 gün sonra kendini iyi hissetti, kalktı ve cepheyi denetlemeye devam etti.

Sen daha önce dümbük diye hitap etmiyordun? Kışkırttın, o kadar kişi küfrederken de dümbük diye hitap etmedin, şimdi niye öyle yazdın?

Cevap veriyorum, hiçbiri, sadece rıza nur dümbüğü!
    İşte ben o beyanı yaparsam bunu yazabilirsin. Nerden biliyorsun? Sorabilirsin abi. 6 sene yazıştığın bir insana, Rıza Nur'u mu kastediyorsun diye sorabilirsin. Şimdiye kadar bir şey sordun da cevap mı vermedim?

Senin mesajların duruyor orada, sen insanları kışkırtmışsın. İyi ben delikanlı olayım da bir zahmet sen de ol.
    Son düzenleme : ayvagobeknuri; 26-08-2021 saat: 07:18.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

5.  Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    ekim vade sonu uğrarım tekrar...
    herkese tekrar selamlar saygılar.
    Doktor okuyan da, sınır ötesinde tabiplik yapıyon, operasyona çıkıyon sanacak, Ekim sonu ney, arada bir uğra...

Beyler vaziyet alın, ayetlerin mealinde update yapılmış, eskiden mekruh olan midye, karides, ıstakoz haram sayılmış, deepfreezi hazırlayın...

Topikle alakası, haram olunca talep düşer, talep düşünce fiyat düşer, fiyat düşerse enflasyon düşer, enflasyon düşerse faiz düşer

Sırada kokoreç, şırdan, işkembe, tuzlama var, diyollar..(Yok böyle bi şey)..

6. Koko bizim kırmızı çizgimizdir ona dokunmasınlar

7.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Bazı ekonomistleri takip ediyoruz, aslında %99 u aynı şekilde bizim gibi düşünüyor ama, en azından ben 'faiz sebep enflasyon sonuçtur' diyeni göremedim daha,.
    Jerome Powell.

Açık açık enflasyonun geçici olduğunu, faizlerin düşük kalması gerektiğini söylüyor. Reyiz gibi kör gözüme parmak aynısını diyemiyor ama ben bu konuda r*e'ye hak vermeye başladım.

Yaklaşık 1 senedir farkındayım ben durumun.

Gavurların bizimkilerden aşağı kalır yanı yok. Güvendiğimiz dağ doları trilyon trilyon bastılar, enflasyon oluştu ama faizlerde tık yok.

Bunun r*e'nin yaptığından farkı ne?

Gavurlar da çok ikiyüzlü. Gayet de faiz sebeptir demeye getiriyorlar işte mevzuyu.

8. Hepsi enflasyona rağmen faizleri sıfıra (hatta negatife) çekmişler ama Türkiye 19'un altına inince aman efendim ekonominin kurallarına ters. Yok ya

Sayfa 915/1002 İlkİlk ... 415815865905913914915916917925965 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •