Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 924/1002 İlkİlk ... 424824874914922923924925926934974 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,385 - 7,392 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Kavga eden çocukları ayırırken, iki tarafa da "eşit şiddette" birer tokat vuran büyükler geldi aklıma..
    Yo sn djoz bence sn egeli orta yolu bulmak için bir laf etmemiş,kapitalizmin ana kuralını vurgulamış cidden de çok doğru söylemiş.Fiyat gerçek alıcı ve satıcının anlaştığı noktada reeldir.Yani piyasada ne oluyorsa o zaten fiyatın içindedir,ondan oldu bundan oldu diye düşünüp durmak manasız fiyat herşeyi bize anlatır.Bu kapitalizmde her şey için geçerli,misal dolar fiyatı reel değil,ama hükümet o konuda kapanda sıkıntıda artmasına izin veremiyor yoksa batan çok olacak kapitalizmin doğasına aykırı davranıyor.Hükümet diye bir oyuncu piyasada olduğu dolar fiyatında her zaman göz önüne alınmalıdır.Bu faktör ortadan kalktığında hükümetin havlu attığı anda reel fiyatı göreceğiz,o güne kadar fiyat baskılanmış şekilde devam eder.Borsada spekler ve küçük yatırımcıların devasa iştahını analiz etmeden gerçek fiyatların ne olması gerektiğini analiz edemeyiz.Yani her enstrumanda o anki alıcı ve satıcılar diğer büyük oyuncuların ve faktörlerin kendilerine dayattığı rakamları kabul etmek zorundadır.Aksi don kişotluk olur,farenin içince dediği o kedi buraya gelecek lafına benzer manasız olur gülünç olur.

Kasaba gidiyorsun bir kilo kıyma istiyorsun,fiyat pahalı gelince bir saat kasaba saydırmazsın ,demek böyle olmuş vay anasını çok pahalanmış dersin,alırsın veya almazsın, konu bu kadar basit,gerisi boş laf.

3.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Baktim bugün borsada iş yok. Biraz da iyi gitti bu ara sermayeyi doğrulttuk. Gideyim bir iki proje gezeyim dedim. Ab booo... uçmuş... 4+1 2m - 4m aralığı Ankara beytepe de yeni projelerde. 4+1 180 - 200 - 220 m2 diye satıyorlar ama odalar küçücük, mutfaklar ufacık, aidatlar 1000 üstü...

Arsa payları 100m2 geçen yok.

Alana hayırlı olsun. Baya da satılmış insanlar almış.

Ben gene almayayım babam dedim 3 proje gezdim, en son arkadaşlarla ev yaptırmak fikri baya mantikli gelmeye başladı bizden konut piyasasına kuruş çalışmaz şu haliyle.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sinpaş Altınoran konum fiyat kalite dengesinde öne çıkıyor bence.Sitede avm,sağlık ocağı ,ptt, eczane ,dişçi vs olanaklar var.Gerekirse Site dışına çıkmadan yıllarca yaşayabilirsiniz .Çok geniş arazisi ve peyzajı var.Gençler için cafe vs seçenekler mevcut.Yönetim ilgili,güvenlik gerçek anlamda mevcut,aidatlar çok yüksek değil,yerden ısıtma nedeni ile mi bilmiyorum,ısınma maliyetleri oldukça düşük.Handikaplarına gelince, ilk başta çok yoğun yapılaşma varmış hissi veriyor,siteye dönüş kavşağı sıkıntı,Ankara Kanal'ı ve vadi projesi belirsiz,vadiye bakan Panorama daireleri ve vadi konakları hariç,gölet ve peyzaja bakan dairelerde onlarca farklı tip daire mevcut ve kafa karıştırıyor, büyük dairelerin 2 araçlık kapalı otopark yeri varken sanırım bazı küçük dairelerin kapalı otopark yeri yok ve açık otopark alanları yoğun olabiliyor, kayak pisti ve teleferik mevcut ama aktif kullanılmıyor,spor merkezi ve kapalı havuz var ama indirimli üyelikli.Ben Panorama 4.5 artı 1 dairede oturuyorum.Evin neti 150 m2 ancak vardır ama alanı iyi kullanmışlar ve tüm bölümler gayet yeterli.
    Son düzenleme : ellocu; 13-12-2020 saat: 02:06.

4. Sinpas oturan arkadaşlarım var ben de site olarak beğeniyorum yapıldığı hatta inşaat oldugu zamandan beri de takip ederim ama lokasyonu bize hitap etmiyor ve eskiden çok pahalı idi, şimdi gayet uygun aslında.

2+1 2013 yılında arkadaşım 675'e almıştı !!! Şuan yine aynı para zarara bakar mısınız...

Lokasyon azıcık kurtarsa aslında site olarak gayet güzel ve kullanışlı bence...
     Alıntı Originally Posted by ellocu Yazıyı Oku
    Sinpaş Altınoran konum fiyat kalite dengesinde öne çıkıyor bence.Sitede avm,sağlık ocağı ,ptt, eczane ,dişçi vs olanaklar var.Gerekirse Site dışına çıkmadan yıllarca yaşayabilirsiniz .Çok geniş arazisi ve peyzajı var.Gençler için cafe vs seçenekler mevcut.Yönetim ilgili,güvenlik gerçek anlamda mevcut,aidatlar çok yüksek değil,yerden ısıtma nedeni ile mi bilmiyorum,ısınma maliyetleri oldukça düşük.Handikaplarına gelince, ilk başta çok yoğun yapılaşma varmış hissi veriyor,siteye dönüş kavşağı sıkıntı,Ankara Kanal'ı ve vadi projesi belirsiz,vadiye bakan Panorama daireleri ve vadi konakları hariç,gölet ve peyzaja bakan dairelerde onlarca farklı tip daire mevcut ve kafa karıştırıyor, büyük dairelerin 2 araçlık kapalı otopark yeri varken sanırım bazı küçük dairelerin kapalı otopark yeri yok ve açık otopark alanları yoğun olabiliyor, kayak pisti ve teleferik mevcut ama aktif kullanılmıyor,spor merkezi ve kapalı havuz var ama indirimli üyelikli.Ben Panorama 4.5 artı 1 dairede oturuyorum.Evin neti 150 m2 ancak vardır ama alanı iyi kullanmışlar ve tüm bölümler gayet yeterli.
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Ankara da çok iyi seçilmiş dönemlerde çok uygun fiyata ev almadıysanız her türlü zarar zaten.4 ev aldım 3 ev sattım,şu an oturduğumdan,tabii şimdilik,en az zarar ettim .Yine de dolar bazında, 1/3 kayıp söz konusu 3.5 yılda ve sevinçliyim Ondan sonra borsada uğraş dur...Projeden alınanlar külliyen zarar zaten.
    Son düzenleme : ellocu; 13-12-2020 saat: 10:57.

6. Ankara’da ev almak isteyen kooperatiflere baksın
    arissa Atasayanlar Atabilge en çok bilinenleri ...

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. Arkadaslar Tapu devrinden sonra Ihtarname cektigimiz zaman yasal surec 45 gunmu yoksa pandemiden dolayi uzama oldumu ?
    Tapu devrinden once Tahliye tahahhutnamesi aldigimiz zaman Pandemi surecinde bu tahahhutname gecerlimi ?
    ....

8. acaba reis kamu kiracıları (özeliklie vakıflar idaresi) için de birtakım avantajlar sundu mu ? ben o kısmı duymadım

Sayfa 924/1002 İlkİlk ... 424824874914922923924925926934974 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •