Sayfa 93/1049 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 737 - 744 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İZMİR_İZMİR
    Gönderi
    2,922
    14850......

2. paribuda neden yüksek görünuyor fiyat

GT-I9500 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by okan20 Yazıyı Oku
    paribuda neden yüksek görünuyor fiyat

Her borsa kendi fiyat bandını oluşturuyor talebe bağlı olarak, Türk borsalarında genel olarak biraz daha yüksek fiyatlar, paribu en ucuzu hatta.

4.  Alıntı Originally Posted by wurddf Yazıyı Oku
    Her borsa kendi fiyat bandını oluşturuyor talebe bağlı olarak, Türk borsalarında genel olarak biraz daha yüksek fiyatlar, paribu en ucuzu hatta.
    tesekkurler. yurtdisi sitelerle kiyasladiigim icin yuksek geldi sanirim

5. Lale çılgınlığından gram farkı yok tek bir lale soğanına 1 ev parası verenler olmuş, buda aynı hikaye. Manipülasyonun ağababası yapılıyor.

Facebook davasından kazandıkları 65milyon dolara tanesi 165 dolar civarından 380bin adet bitcoin alan ikizlere dikkat diyorum.

Şu anda ilk bitcoin milyarderleri.

JP morgan önce btc alan çalışanını işten atarım dedi sonra kendi 3000dolar civarından maliyetlendi.

Bir gün önce bitcoin için olumlu görüş sundu.

Alım satım platformaları çökmese güzel trade edilirdi. Neydi o eski manipülasyonlar borsada 30-40 katına çıkan hisseler.

Alım satan yapanlar için sürprizle karşılaşmamak için bazı uyarılar yapamk istiyorum:

Rakamlar büyüdü, iş çok ciddileşti. Türkiye borsalarından 2.5milyar TL lik bitcoin alınmış.

Masak sorunsalı ve gelir vergisi durumlarına da dikkat etmek lazım. Bankalar bütün bitcoin alım işlemlerini MASAK'a bildirmek zorunda. Yani kayıt altına alınıp takip ediliyorsunuz.

Gelir vergisi ise göktaşlarından dahi vergi almak isteyen maliye bakanlığımızın gözünden kaçmaz. Birisi tutar bimere yazar bu konuyu başlar inceleme. Vergi inceleme süresi kazancın elde edildiği yıl dahil 6. yılın sonuna kadardır. Örnek vermek gerekirse bu yıl elde edilen kazancı beyan etmezseniz 31.12.2022 tarihine kadar her an cezalı ödeme emri gelebilir.

Şu an elde edilen kazançların vergisi 6 yıl boyunca karşınıza çıkabilir. Bunun için bir karşılık ayırmak gerekir.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. Bitcoine vergi getirilse bile yasalar geriye yürümez.

7. Kriptoların bu kadar uçup kaçmalarının pek mantığı yok ne olursa olsun, işin teknolojik boyutuna vs saygım var ama bu kadar da değil yani, bitcoini geçtim ethereum naptı da bir yılda 100 katına çıktı, potansiyele bu kadar yatırım yapılır mı soru işareti.

Daha fazla insan duydukça manipülasyona açık hale geliyor. IOTA, Microsoft mevzusu ortaya çıktı mesela 10 katına çıktı nerdeyse kısa sürede sanırım sonra düzeltmeler falan yedi 4 dolar bandına düştü de bilmiyorum mevzu biraz abartıldı gibi gelmeye başladı bana.

Tren dönmeden trenden inmeyi bilmek çok önemli gibi.

8.  Alıntı Originally Posted by eşkiya Yazıyı Oku
    17600

14190 aktif... yokmu arttıran...
    son bir hedef daha paylaşim...

Sayfa 93/1049 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz