Sayfa 931/997 İlkİlk ... 431831881921929930931932933941981 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 7,441 - 7,448 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    bir de fon yönetim gideri adı altında yılda %2-3 gibi bir oran kesiliyor...

fon kar da etse zarar da etse bu oran kesiliyor. bir fon yöneticisi enflasyonun altında getiri sağlamışsa bu yöneticiye yol verilmesi gerekir, ama müşterinin kaybetmesi bankanın kazanması anlamına geldiği için böyle bir uygulama doğal olarak yok.

fonda ve mevduatta stopaj uygulaması da bizimki gibi yüksek enflasyonlu ülkelerde büyük bir adaletsizlik yaratıyor. verginin brüt faizden değil enflasyondan arındırılmış faizden alınması gerekir...

bu dolandırıcılıkları görüp illallah edip bütün parayı altına çevirip gömelim desek, altının fiyatını amerika belirliyor ve altın fiyatını baskılıyor. yoksa herkes basılan kağıtları bırakıp altın alıp keyfine bakardı...
    Tamamen bilmedigim icin soruyorum.

Fonlardan kesilen bu yonetim giderinden kurtulmak icin siklikla fonlar arasi gecis yapmak (likit fon vb icin)faydali olabilir mi?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,429
     Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    tamamen bilmedigim icin soruyorum.

Fonlardan kesilen bu yonetim giderinden kurtulmak icin siklikla fonlar arasi gecis yapmak (likit fon vb icin)faydali olabilir mi?
    farketmez günlük hesaplayıp sizden yine o parayı alırlar..
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,429
    birkaç sene önce altın fonu alıp sattım...sonra akbank ake kodlu fonuda aldım ve sattım....hepsinde satarken bu yıllık aidatlar alınır...stopaj otomatikmen düşer....önceden 1 yıl bekleyince stopajdan muaftı..şimdi nasıl bilmiyorum..

4.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    birkaç sene önce altın fonu alıp sattım...sonra akbank ake kodlu fonuda aldım ve sattım....hepsinde satarken bu yıllık aidatlar alınır...stopaj otomatikmen düşer....önceden 1 yıl bekleyince stopajdan muaftı..şimdi nasıl bilmiyorum..
    belirli bir orandan yüksek miktarda hisse senedi içeriyorsa 1 yıldan uzun süre tutulursa stopaj yok. diğerlerinde stopaj her zaman var. yıllık yönetim ücreti de günlük hesaplanıp fon fiyatından düşer. kaçış yok, her yol tutulmuş. biz mesai saatlerinde kendi işimizle uğraşırken milleti nasıl söğüşlerim diye bütün mesaisini bu konuları düşünerek harcayan ve bundan para kazanan bir meslek grubu var. bunların en başarılılarını ekonomi kanallarında her gün görebilirsiniz...

5. O zaman stopaji yuzde 10 degil ge, yuzde 12 gibi dusunmek gerekir oylemi☺☺

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,429
     Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    belirli bir orandan yüksek miktarda hisse senedi içeriyorsa 1 yıldan uzun süre tutulursa stopaj yok. diğerlerinde stopaj her zaman var. yıllık yönetim ücreti de günlük hesaplanıp fon fiyatından düşer. kaçış yok, her yol tutulmuş. biz mesai saatlerinde kendi işimizle uğraşırken milleti nasıl söğüşlerim diye bütün mesaisini bu konuları düşünerek harcayan ve bundan para kazanan bir meslek grubu var. bunların en başarılılarını ekonomi kanallarında her gün görebilirsiniz...
    eurobond fonunda da yoktu....ama öyle bir durum varki bu fonu satıyorsun ancak 3 iş günü sonra hesabına geçiyor...tam bir rezalet..tabi şu an değişmiş olabilir...iyi fonları ve tahvilleri nitelikçi yatırımcıya satıyorlar..yani çok parası olana....sistem ky nin kaybetmesi üzerine kurulmuş sanki..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,429
     Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    O zaman stopaji yuzde 10 degil ge, yuzde 12 gibi dusunmek gerekir oylemi☺☺
    pratikte evet ...

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    pratikte evet ...
    Daha fazlası...
    Fonlarda,fon işletme masrafı getiri üzerinden degil...
    Anapara+getiri üzerindendir...Yani %0 getiri olsada ,anaparadan %olarak fon işletme payı kesilir...
    Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz. Honore Balssa

Sayfa 931/997 İlkİlk ... 431831881921929930931932933941981 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •