Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 958/1014 İlkİlk ... 4588589089489569579589599609681008 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 7,657 - 7,664 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Dediklerinin hepsi dogru ve dediklerinin hicbiriside benim dediklerimle celismiyor

Ben hala ABD en iyisi diyorum ama eskisine gore cok fazla guc kaybetti. Bir baska degisle 1950 lerde ABD-TR arasindaki fark yada ABD ile Japonya yada ABD -Cin arasindaki fark 100 de birine dustu

O yuzden her ne kadar ABD ye zeki insan gocunde devam olsada son 10 yilda cok fazla isadami ve girisimcinin baska ulkelere gittigide goruluyor. Bunlardan biride Turkiye. Mesela ornek

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/...yorum-40740024

O kadar cok varki donen. TR de tv yi ac herhangi bir kanali ac farketmez cikanlarin konusanlarin yarisindan cogu ABD den donme.

Ben bu donenlere cok sordum neden dondunuz diye cevabini bilsem de sordum

Hepside ayni seyi soylediler. ABD nin eski tadi kalmadi artik.

Mesela 2000 senesinde okuldan mezun oldugumda sinifta hemen herkes yabanci ulkelerdendi. Is teklifi aldiklari halde kendi ulkelerinde dondu cogu. Turklerin hepsi dondu.

1950 lerde ABD ye gidenlerle konusunca suratlarindaki buyulenme ve saskinlik ifadesi ile 2018 de gidenlerdeki bayginlik ifadesi yani arada cok buyuk fark var. ABD coken bir dev. Ama cok yavas cok kontrollu bir cokus.
    diğer EM ler adam olmadığı sürece o fark kapanmaz, EM ler maalesef biraz gerikafalı halklardan oluşuyor,yaratıcılık SIFIR. Benim çevrem son sürat ABD ye göçmeye devam ediyor. Los angeles long beach etiler gibi oldu diyorlar. elini sallasan bizimkilere çarpıyor. beyin göçü son sürat devam

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    a haberlerinden farkınız yok. bu ülkede 15 tane çocuğa cinsel istismar yapılsa gider ab deki 1 tane tacize uğramış çocuğun haberini yayınlarsınız .
    ahaber yandas yani bizimle isi olmaz

ama sunu eklemekte fayda var. ABD de tecavuz taciz haberlerinin cogu medyaya dusmuyor bile. Yani medya kontrolu TR den daha beter

AMa su cep telefonu ciktigindan beri olaylar su ustune cikiyor ama onu kim nerden bulacakta seyredecek anlayacak

3. Bakın aşağıya NAICS kodlarını koyuyorum. Bana bu listede Dünya'da ABDnin en üstte olmadığı 1 endüstri gösterin ben de ABD'nin battığına inanacağım. Sadece piyasa büyüklüğünden bahsetmiyorum, Fintech/Insurtech gibi herhangi bir sektörün geleceğine yön veren başka bir ülke var mı?

. Agriculture, Forestry, Fishing and Hunting
    . Mining
    . Utilities
    . Construction
    . Manufacturing
    . Wholesale Trade
    . Retail Trade
    . Transportation and Warehousing
    . Information
    . Finance and Insurance
    . Real Estate Rental and Leasing
    . Professional, Scientific, and Technical Services
    . Management of Companies and Enterprises
    . Administrative and Support and Waste Management and Remediation Services
    . Educational Services
    . Health Care and Social Assistance
    . Arts, Entertainment, and Recreation
    . Accommodation and Food Services
    . Other Services (except Public Administration)

4. Dolar kasıtlı olarak güç kaybettiriliyor bence.
    Yeni para birimi bitcoin etherium vs bunlar geleceğin parası olacak.
    Eskiden dolar alıyordu insanlar şimdi bu kripto paraları alıyor dolara talep düşüyor doğal olarak dolar değer kaybediyor.
    Bu böyle devam eder bir süre . Sonra ne olur bilinmez ama hedef nakitsiz piyasa yaratmak yani nakit kalmayacak herşey sana olacak .

Bende biraz kripto madenciliğine sardım. Ekran kartım iyi geçen nisanda 2 bin tl vermiştim dedim gidip 3 tane daha alayım bi baktım 4 bin tl olmuş. Vay arkadaş piyasada kart kalmamış. Tabi vazgeçtim. Ama gelecek bu tür şeylerde sanırım öyle gözüküyor...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

5. Denizi '' kazıklama '' yı da beceremiyorlar !

Kanalı'da buna benzetirler...

3. hava alanında 400 kişi ölmüş, gizlemişler.

Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    hahhahha, kadın faktörü konusunda kesinlikle haklısın.. daha dün bizimkinin bana verdiği haber falancanın kasaba evlerinde villa aldığı şeklindeydi, haberin olsun şeklinde alt mesaj veriyor.. biraz biliyorum kasaba evleri'ni mükemmele yakın bi yer, ama sen paradan haber ver

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...11340667/detay

2003 demişken on yıllık pencerede en iyi fiyatlar 2002- 2004 arası mal alanlar oldu.. 2007'ye kadar en dandik mal bile dolar bazında 3-4 kat yaptı.. 2008- 2009 krizinde az biraz esnedi, ortalamada %10 kadar geri geldi- iyi mallar geri bile gelmedi.. oysa aynı dönemde hisse senetleri TL bazında üçte birine- dolar bazında dörtte birine düşmüştü.. işsizlik 7 puan artışla %16'ya vurmuştu, mesela akbank tüm personelinin dörtte birini işten çıkarmıştı

2010- 2014 daha değişik dinamiklerle ve ilk dalgaya göre çok daha düşük getirilerle yürüdü- daha düşük derken yine de faizin ve doların 2 katı kadar getiri sağladı.. sonrası aşırı arz- giderek kuruyan talep, pişmiş tavuğun başına gelmemiş işlerden oluşan konjonktür (fed, gezi, 17/25, seçimler, darbe, önce rusya sonra abd'den nükleer füze yeme riski, sanction riski, dört bir yanda sürüp giden savaşlar-ukrayna-
    yunan default- suriye-ırak vs vs)

bizim tellallar hala bekliyor, on senedir bekliyor, büyük krizler kopacak, batanlar gırla gidecek, ekonomi yerle yeksan olacak falan filan.. eeee nerde hani ?? darbeden beri fetöcüler etkisiyle arz-talep dengesi diye bir şey kalmadı, işlemler durdu.. bizim tellallar hala 3-5 tane hesabını bilmeyen gerzek müteahhit çok sıkışmış haberleriyle idare ediyor.. nerde mortgage taksidini ödeyemeyenlerin haberleri, nerde intihar haberleri ?? 2008-2009 abd'de hacizle el konulan ev sayısı 11 milyon olmuştu, bizde mortgage npl oranı hala %1 bile olamadı

gidin, biraz da kumda oynamayı deneyin, on senedir aynı laflar
    Az yazıyon ama öz yazıyon 2000 lerin başlarındaydı sanırım üye değildim ama arada buraya bakıyordum şimdiyle aynı yazılar 15 senedir sıktı bunların ev hikayesi..

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada yazılanlar hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalı.Yazılarım kişisel görüşlerimden ibaret olup size uygun olmayabilir.

7. Benim evi almamda kadın faktörü yüzde altmış. Üç dört ay önce ev bakarken pek nezih olmayan kentsel dönüşüm olan bir yerde adam kendi dairesini başka muhitlerle kıyaslıyor. Benim evim o evler beşyüz binse 1 milyon etmeli diyordu. Kendi evine 400 bin istiyordu. Ben 170 binden fazla vermem. Yani bu değerleme yapmada baya iyiyiz.

Sayfa 958/1014 İlkİlk ... 4588589089489569579589599609681008 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •