Sayfa 973/1001 İlkİlk ... 473873923963971972973974975983 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 7,777 - 7,784 arası.

Konu: PARA PİYASASI FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by verytired Yazıyı Oku
    Bilemiyorum, yani şu da var. Enflasyon ile faiz arasinda ne kadar boşluk bırakabilirler ben bunu çok merak ediyorum. Çünkü yıl sonuna dek sürekli indirim yaparlarsa boşluk iyice büyüyecek gibi geliyor, siz ne düşünüyorsunuz ?
    Enflasyon en son 16 civarında açıklanmıştı 3 puanlık indirim yeri var her toplantıda indirse 100 baz yıl sonunda eşitlenir.

2.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Enflasyon en son 16 civarında açıklanmıştı 3 puanlık indirim yeri var her toplantıda indirse 100 baz yıl sonunda eşitlenir.
    Doğru.. Hatta bu esnada tuik de sayıyı düşürür belki. Daha fazla yer açılır. Gerçi düşürmese de dengeli bir indirimle başa baş olur gibi görünüyor bu hesapla. Eger boyle yaparlarsa, doğru başlığa demir atmışız o zaman oh be.��

3. Yine ben 😃( son)

Şimdi öğrendim Arjantin'in sermaye kontrol durumlarını. Şimdi. Bu durumda yabancı borçlanma araçları fonlarinda, eurobond fonlarinda pozitif bir durum olabilir mi? Bize ait hazinenin veya bize ait sirketlerin yaptıkları borçlanma anlamında.
    Not: kaçınılmaz gorununen GPG'den kaçmak için çabalayan amatör forum kullanicisi

4.  Alıntı Originally Posted by verytired Yazıyı Oku
    Yine ben 😃( son)

Şimdi öğrendim Arjantin'in sermaye kontrol durumlarını. Şimdi. Bu durumda yabancı borçlanma araçları fonlarinda, eurobond fonlarinda pozitif bir durum olabilir mi? Bize ait hazinenin veya bize ait sirketlerin yaptıkları borçlanma anlamında.
    Not: kaçınılmaz gorununen GPG'den kaçmak için çabalayan amatör forum kullanicisi
    Bu durum doğrudan olmasada dolaylı olarak stressi arttırabilir yorumu geldi az önce mailime. Buda negatif bir etkisi olur olursa demek isteniyor.

5.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Bu durum doğrudan olmasada dolaylı olarak stressi arttırabilir yorumu geldi az önce mailime. Buda negatif bir etkisi olur olursa demek isteniyor.
    Mail doğru
    bende de stres arttı

6.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Tamamdir hocam çok teşekkürler. Her ne kadar mantığım kabul etmese de, doğru kabul edeceğim bunu.
    Çünkü bu bana göre EM'lere borç vermenin daha pahali olması sonucunu getirirdi. Demek ki bu kadar yuzeysel degil ve daha karmaşık ve derin durumlar var. Teşekkürler. 👍

Edit: mantığım aldı. Bu fonların faizi yukarı giderse, fiyatları azalir.
    Son düzenleme : verytired; 01-09-2019 saat: 23:33.

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Mail doğru
    bende de stres arttı
    KRF'den dolayı mı ?

8.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    KRF'den dolayı mı ?
    KRF'yi etkiler gibi, ama ayrıntılar ne tam belli değil, bakalım ne çıkacak.

Sayfa 973/1001 İlkİlk ... 473873923963971972973974975983 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •