Sayfa 991/1012 İlkİlk ... 4918919419819899909919929931001 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 7,921 - 7,928 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    https://urun.n11.com/sebze-haslayici...ati-P296053122
    Bu alet harika iş çıkartıyor.
    Nasıl olsa faizler düşüyor.Oranlarda hayır yok.Bizde bari yemek tarifi verelim.
    oha çok mantıklı. hiç bir sürü para verip makinesini almaya gerek yok.
    gün içi değil de haftasonu ve mesai dışında yazılanlardan ciddi faydalandığım bir forum oldu burası )

2. Fibabanka Kiraz hesabı 90 Günden 60 Güne indirmiş süresini
    Faiz degişmemiş.

3.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Önce sizi muhalif sanmış ve sevinmiştim ama yazınızı irdeleyince aslında sizin sadece kendi çıkarlarını düşünen bir liberal olduğunuzu fark ettim...
    Üzüldüm
    Buyrun yazınızın ilgili kısmını birlikte irdeleyelim....

Beni sizden soğutan gönderinizin ilgili kısmına madde madde eleştirilerim

1)"Malın varsa zaten hepten ayvayı yedin. " (maldan kastınız ev-arsa vb)
    İşsizlik oranının %11,6 açıkladığı gün malın olduğu için şükretmen gerekmiyor mu?
    İşsizlik oranının %11,6 açıkladığı gün malının değeri yeteri kadar artmadığı sızlanmak şımarıklık değil mi?

2)"Evinin arsanın değerini döviz üzerinden değerini geçen 2 yıla göre hesaplarsan zaten ruh sağlığın bozulur. "
    a)Bu ülkede insanlar ev sahibi olabilmek için 10 yıllarca taksit öderken siz "evim var derdim var" diye ağlaşmanız yaşadığınız toplumdan çok kopuk olduğunuzu göstermez mi?Yaşadığı toplumdan bu kadar kopuk olanın birinin muhalifliği sadece kendi çıkarına değil midir?
    b)Ev yaşam alanıdır....Barınma alanıdır .Yatırım aracı anlamı yükleyen sizlersiniz...Bu ülke de milyonlarca insan evsizken,barınma sorunu yaşarken evi olanların ,"evler çok hızlı değer kazanmıyor" demek orta/alt grub hiç ev sahibi olamasın demek değil mi?Maksadını aşan bir ifade olmuş kanatindeyim,yok bilerek kullandım diyorsanız sizi kınıyorum/ayıplıyorum
    c)Evi arsası olanlar bugün ettikleri zararları ,bugüne kadar kazandıkları fahiş karlara sayıversineler bir zahmet.Yanılıyormuyum yoldaşlarım/erenler?
    d)Evi-arsası olanların evini-arsasını kaçtan sattığı milletin kahir ekseriyetini ilgilendiren bir sorun değildir.Bu tür şımarıklıklarınızla başlığı meşgul etmekten sizi men ediyorum...
    e)Betonu yatırım aracı olarak gördüğünüze göre beton ekonomisini savunan beton kafamısınız?
    f)Ruh hastası/sağlık kısmına hiç girmiyorum...

saygılar/başarılar
    İkide bir emek emek diyenlerin en azılı kapitalist çıktıkları çokkkk tecrübe ile sabittir..
    Emek düşmanlığı bunların ağızlarında sakız olmuştur ama sermaye sahiplerinin onlara göre hiç bir hakları yoktur..
    İki taraftan birisi amansızca savunup diğerini yerden yere vurmamak lazım..
    Babam bir üni de prof idi..
    Bir gün TR nin en ünlü ailelerinden birisinin şirketinde CEO değişimi haberini bana gösterdi..
    Kim bu adam ..
    Dedim tanımıyorum
    hee..iyi tanı 80 öncesinin üni olaylarındaki hızlı koministlerinden dir dedi..

Bilmem anlatabildim mi..

Bugün ün işsiz i yarının işyeri sahibi..
    Bakalım eski günlerini hatırlayacak mı..
    Herkesin hakkı vardır.
    Önemli olan denge sağlamaktır..

Birilerini şucu bucu diye sınıflandırmak zaten en baştan savulunacak bir yol yordam değil..
    Bilim ve insan olmak..

Bu ikisi yeter..

4.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    İkide bir emek emek diyenlerin en azılı kapitalist çıktıkları çokkkk tecrübe ile sabittir..
    Emek düşmanlığı bunların ağızlarında sakız olmuştur ama sermaye sahiplerinin onlara göre hiç bir hakları yoktur..
    İki taraftan birisi amansızca savunup diğerini yerden yere vurmamak lazım..
    Babam bir üni de prof idi..
    Bir gün TR nin en ünlü ailelerinden birisinin şirketinde CEO değişimi haberini bana gösterdi..
    Kim bu adam ..
    Dedim tanımıyorum
    hee..iyi tanı 80 öncesinin üni olaylarındaki hızlı koministlerinden dir dedi..

Bilmem anlatabildim mi..

Bugün ün işsiz i yarının işyeri sahibi..
    Bakalım eski günlerini hatırlayacak mı..
    Herkesin hakkı vardır.
    Önemli olan denge sağlamaktır..

Birilerini şucu bucu diye sınıflandırmak zaten en baştan savulunacak bir yol yordam değil..
    Bilim ve insan olmak..

Bu ikisi yeter..
    Çok net ifade ediyorum....
    Benim bir tane evim olsa ve ben aldıktan sonra ev fiyatları düşüyor olsa hiç üzülmem AKSİNE MUTLU OLURUM
    Neden?
    Toplumun orta/alt gelir grubuna sahip insanlar daha rahat ev sahibi olabilecek diye...
    Daha rahat barınma hakkına sahip olacaklar diye
    Bir sosyalist/gominist aydın böyle düşünür/düşünmelidir...
    Aksi fesatlıktır...

Benim birden fazla,2-3-4-5-x tane evim olsa bu başlığa gelip ev fiyatları yeteri kadar hızlı artmıyor diye bencillik/şımarıklık yapmam

Sizi "İDEALİZM" i savunmaya davet ediyorum...
    Yaşayamıyorsanız bile en azından fikren sahip çıkın İDEALİZM e

Kişisel Dip Bilgi:Kişisel servetimi burada paylaşma görgüsüzlüğü yapmayacağım...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

5.  Alıntı Originally Posted by şirinbaba Yazıyı Oku
    oha çok mantıklı. hiç bir sürü para verip makinesini almaya gerek yok.
    gün içi değil de haftasonu ve mesai dışında yazılanlardan ciddi faydalandığım bir forum oldu burası )
    hepimizin amacı sermayeyi korumak ve arttırmak sonuçta, bu bilgiler de gayet işe yarıyor.

6.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Çok net ifade ediyorum....
    Benim bir tane evim olsa ve ben aldıktan sonra ev fiyatları düşüyor olsa hiç üzülmem AKSİNE MUTLU OLURUM
    Neden?
    Toplumun orta/alt gelir grubuna sahip insanlar daha rahat ev sahibi olabilecek diye...
    Daha rahat barınma hakkına sahip olacaklar diye
    Aksi fesatlıktır...

Benim birden fazla,2-3-4-5-x tane evim olsa bu başlığa gelip ev fiyatları yeteri kadar hızlı artmıyor diye bencillik/şımarıklık yapmam

Sizi İDEALİZM i savunmaya davet ediyorum...
    Yaşayamıyorsanız bile fikren sahip çıkın İDEALİZM e

Kişisel Dip Bilgi:Kişisel servetimi burada paylaşma görgüsüzlüğü yapmayacağım...

saygılar/başarılar
    meraktan soruyorum lütfen yanlış anlamayın. daha önce de kızıl milyoner diye ad takıldığından bahsettiniz artı kişisel servetinizin sanırım fazlaca olduğuna da bir üst cümlede dip bilgi kısmında değinilmiş oluyor. Bu durumda siz servetinizi paylaşmadığınız da sizin birden fazla eviniz olması durumunda diğerlerinin aynı durumda olamayacağını düşünüyorum. Bu şekilde kafanızdaki idealizmle çelişmiyor musunuz? bu idealizm eşitliği barındırmıyor mu? barındırıyorsa ve siz uygulamıyorsanız idealizm sadece düşünceden ibaret kalmıyor mu? merak ettim. lütfen yanlış anlamayın bu bir eleştiri değildir, idealizm düşüncenizi anlamaya çalışıyorum.

Saygılar/başarılar.

7. Anlatmak ve/veya sormak istediğinizi net ve tam anlayamadım...
    Anladığım kadarı ile;Bende bu sistemin bir bireyiyim...Hayatımı bu koşullar altında (kastım vahşi kapitalizm) sürdürmek zorundayım...
    Ancak ben bu düzenin değişmesi için idealizm i savunuyorum (ideal olan kişiden kişiye değişir...)
    Bu düzenin değişmesi için mücadele ediyorum..
    Yeri geliyor Gezi e gidiyor jop/gaz yiyorum,yeri geliyor servet sahibi bir arkadaşıma işyerinde sendikalılaşmaya mani olmaması yönünde telkinde bulunuyorum,sosyal projeler yapıyorum ,oyumu ona kullanıyorum vs vs
    Sosyalizmi kendi hayatımda ve çevremde yaşatmaya çalışıyorum...
    Bir yandan da en helalinden kişisel servetimi arttırmaya çalışıyorum...
    Bunun neresi tenakus içeriyor?

Ama ben şunu yapmıyorum:"BANA NE? ADAM SENDE"cilik yapmıyorum
    Çünkü benim içinde yaşadığım topluma dair SÖYLEYECEK SÖZÜM VAR....

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

8.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Söyleyecek onca güzel sözüm,verilecek sayfalarca cevabım olmasına rağmen, Atatürkçü bir yoldaşıma, Kemalist bir erene daha fazla yüklenemem...
    Siz açmadığınız sürece benim için konu kapanmıştır.. (yok açarsanız/hatanız da ısrar ederseniz başlığı dar ederim size..)
    Taraflar söyleyeceğini söyledi takdir kamuoyunun....
    Maksadını aşan bir ifadem olmuşsa da özür dilerim sizden...

saygılar/başarılar
    Konuyu ben acmadim. Siz hem yanlis anlayarak hem de elestiri sınırlarını aşarak actiniz ve cevabi aldiniz.

Yine cevap verdiginiz iyi olmus cunku ciddi bir eksiklik vardi bu vesile ile tamamliyayim.

Aslinda o yazida sadece tek bir cumle ile vurgulanmak istenen onemli bir ekonomik durum var

"malin da para etmediği, paranin da para etmediği bir dönem" yaziyor.

Bu aslinda sadece ve basitce bir ekonomik terimi isaret eden ve icinde bulunulan ekonomik sureci anlatan cok onemli bir cumledir. Az veya cok ekonomi egitimi almis arkadaslar anlamislardir. Terimi kullanmadim zira herkes bilmek zorunda degıl. Kiymetli ekonomi yazarlarimizi takip edenlerde bunu sıklıkla duymuslardır. Kalani da bunu gunluk hayatta anlasilacak sekle indirgemek icin hayattan verilen orneklerdir. Ama siz tamamen farkli seylere bakarak bu kadar basit bir durumdan farkli bir yere geldiniz. Yasinizi bilmiyorum ama zor bir gununuzde oldugunuzu dusunuyorum. Ayrica Sanirim biraz da benim hatam. Son derece basitce ifade ettigimi dusunmeme ragmen edememisim demek.

Sırf aynı yoldayız diye söyleyecek sözünüzü sakınmayın. Kemalist dusuncede bunun yeri yoktur. Bizim ogretimiz bu degil. Aksi durumda eleştirdiğimiz yapıdan farkıniz kalmaz.

Tum ictenligimle soyluyorum ne dar edebileceginiz ne men bir ortam ve hakkiniz yoktur. Ama arzu ederseniz buyrun. Aynı darlıkta yanıt alırsıniz diyecegim ama buna ayiracak vaktim olmadigi gibi ortamdaki arkadaslarinda huzurunu kacirmaya hakkim da yok. Hala hatanizda israr etmektesiniz ve parantez icinde dahi olsa hala üst perdeden, rahatsız edici uslubu surdurmussunuz. Maksadinizi astiginiz icin ozrunuzu ifade etmenize ragmen parantez icindeki kısım bunu perdeliyor. Fakat ben yinede ozru aldim kabul ettim. Yakışan ve gereği budur.

Sadece adınıza uzuldum. Parantez icindeki ifadeyi mesaj sayinizin cok olmasina dayandirarak soyluyorsaniz forumda cok eskiyimdir. Sadece bir suredir olmadigim icin mecburen isim yeni.

Normalde cevap vermek gibi bir huyum yoktur. Herkesi anladiği kadari ile basbasa birakmak en faydalisidir diye dusunurum. Fakat sadece ozel bir nedenden cevap verdim ama prensiplerimden taviz vermenin hata olduğunu bir kez daha anladım.

Ekonomik kisminin disinda yazdıklarim acik ve net elestirel olmasina ragmen, ve hatta daha acik olmasi icin baska forum ortamlarinda yapilan konusmalari ornek vermeme ragmen beni suclamaniz hayret vericidir. Hala da okumadiginiz ortada.

Guzel sozleriniz var ise keske onlarla başlasaydiniz, ayni sekilde karsilik alirdiniz. Basta yapilmasi gerekenin sonra yapilmasinin bir kiymeti yoktur. Bundan sonra vereceginiz cevaplara alacaginiz bir karsilik yoktur. Ben diyecegimi dedim ve tarafimdan bitmistir.

Kemalist isiktan ayrilmamanizi dilerim ama nezaket anlayis ve tevazu ile birlikte. Sevgilerimle, saygilarimla. Calismalarinizda basarilar dilerim.

Sayfa 991/1012 İlkİlk ... 4918919419819899909919929931001 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •