Sayfa 992/1001 İlkİlk ... 492892942982990991992993994 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 7,929 - 7,936 arası.

Konu: Viop XLIV

1. Bu dediğin doğru.
    Herkes full malda
    Yanda para yok gibi düşünme.
    Para da var
    Borsaya yeni girmek isteyende.
    Ama çoğunluk malda
    Oda doğru.
    Kişisel bakışta
    Borsanın nereye gideceği kısmı aslında çokta önemli değil.
    Ben bugün long başladım
    Şhort oldum
    Kapanış ta
    Her iki yöndede poz var.

300 usd bölgesine gidebilir,
    Hatta gitmeli derken.
    Usd bazlı başlamış bir hareket var.
    Haftalık olarak daha hareketin başları gibi.
    Ve istedikleri zaman sert yukarı yapıyorlar.
    Buda Mal toplu olduğu anlamı çıkar.

Buradan satmaya başlasalar zararlı duruma geçerler.
    Son iki yılda çok çok mal alındı.
    Ortalama 120-150 usd arası alındı diyelim.
    Bunun iki katı ve üstü olmalı ki.
    Seçime kadar çıkacak gruplara marj meydana getirsin

Yanı bendeki bakış böyle
    İşlem ise
    Fiyat hareketlerine göre
    Stoplos CAN dir
     Alıntı Originally Posted by Şakir Yazıyı Oku
    Benim özet olarak soylemek istedigim . Suan borsaya yigilan insanlarin bilen bilmeyen herkesin full malda oldugu . Herkesin kesin yukselise inanmasi .

Yemekci abi bile 30 cent e gideriz diyor . Dikdortgeni tmmliyor . Yillarin tecrubesimi evt .

Borsaya 6 aydir gelen biride bunu bekliyor . Yani herkeste bir inanmislik var kesinlik var .
    SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Dogru diyorsun ama bunu da kağıt bazlı çözüyor.

Ky belli kağıda doldurup yataya sarıyor. Örnek Ereğli. Bir sonraki iki örneği yazmayayım herkes biliyor da Ereğli geçmiş olduğu için örnek verdim.

Zaten bu enflasyonda yatay = batak demek.

Bence de dayak vakti geldi sağlam bi ara düzeltme sonra da son ralli ama ara düzeltme derken ara roket geldi sistemim de kafam da karıştı pahalı olanı gereksiz çıkanı acımam satarım 250 den mesela Tüpraş verdim pişman değilim bana göre gittiğim kagitlar daha iyi performans gösterdi. Planım bu yani gereksiz olanı elden çıkarım deviririm henüz gitmeyene gibi düşünüyorum.
     Alıntı Originally Posted by Şakir Yazıyı Oku
    Benim özet olarak soylemek istedigim . Suan borsaya yigilan insanlarin bilen bilmeyen herkesin full malda oldugu . Herkesin kesin yukselise inanmasi .

Yemekci abi bile 30 cent e gideriz diyor . Dikdortgeni tmmliyor . Yillarin tecrubesimi evt .

Borsaya 6 aydir gelen biride bunu bekliyor . Yani herkeste bir inanmislik var kesinlik var .

3.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    işte herkesin full malda olmasının nedenleri bu sebepler hocam

bende kesinlik yok

tl de dursam param yine eriyecek

+ bende 1 tl lik bile kredili işlem yok

yani malda derken bugün gidin bir esnafa para verin anında mal alır ne satıyosa artık.

asla tl de kalmaz.

çünkü yarın zamlı alacak
    Burada genelden bahsediyorum . Yoksa sizin gibi tecrubeli insanlar elbette bulur yolunu .

Benim kriterim 1 yilda %300 2 yilda %500 e yakin cikis . Bist 30 da 1 e 10 yapan bir suru hisse .

Ve kitleler . Benim kriterim bunlar . Grafik olarak hersey cok guzel.hisseler.dolar bazli cok cok guzel ..

Ama prensip onemli benim.icin . Umarim 5000 6000 gider %90 mutlu olur .

4. Herkese iyi geceler
    Ben yatar

SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Günaydin arkadaşlar

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    7,044
     Alıntı Originally Posted by yemekci Yazıyı Oku
    Günaydin arkadaşlar
    Hayırlı sabahlar,
    Borsa bizim köy kahvesi gibi. Özellikle bu sonbahar av zamanında her uyanan önce yüzünü yıkar sonra doğru kahveye,kiminin elinde iğne misina kiminin elinde çifteli.
    Ama bu sene çoğu kişi daha ucuz olan mantar toplama durumları.Geçen hafta tek palamut tutmuşlar 800 tl mazot harcamışlar.

Ustasına her zaman bol , acemisine herdaim kıt
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

7.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Dogru diyorsun ama bunu da kağıt bazlı çözüyor.

Ky belli kağıda doldurup yataya sarıyor. Örnek Ereğli. Bir sonraki iki örneği yazmayayım herkes biliyor da Ereğli geçmiş olduğu için örnek verdim.

Zaten bu enflasyonda yatay = batak demek.

Bence de dayak vakti geldi sağlam bi ara düzeltme sonra da son ralli ama ara düzeltme derken ara roket geldi sistemim de kafam da karıştı pahalı olanı gereksiz çıkanı acımam satarım 250 den mesela Tüpraş verdim pişman değilim bana göre gittiğim kagitlar daha iyi performans gösterdi. Planım bu yani gereksiz olanı elden çıkarım deviririm henüz gitmeyene gibi düşünüyorum.
    Hocam Ereğli'ye KY'yi pala doldurmadı ki. Pandemi sonrası talep artışıyla super cycle'a denk geldi, karlar uçtu, herkes aldı, iyi de kazandırdı. Sonra bu hisseleri alan insanların takip etmesi gereken tek gösterge olan HRC fiyatları düşmeye başladı. Resesyon endişeleri baş gösterdi. Bu durumda hisseyi alanın satıp çıkması lazımdı.

Yani ortada bir manipülasyon yok. Döngüsel bir hissede döngünün tamamlandığına inanmak istemeyen KY var.

Mesela ben EREGL ile SASA ve HEKTS'ı bu anlamda aynı kefeye koymam. O ikisinde tam dediğiniz şey oluyor.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

8. bugün hekts piyasa değeri bakalım akbankı geçecek mi?
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 992/1001 İlkİlk ... 492892942982990991992993994 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •