Sayfa 92/2148 İlkİlk ... 428290919293941021421925921092 ... SonSon
Arama sonucu : 17177 madde; 729 - 736 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    TCMB bu durumda yarin mutlaka faiz artirimina gitmeli. Ancak 7 haziranda (Haziran FED toplantisi oncesi) bir PPK oldugunuda goz onune alirsak bu artirim ne boyutta olacak merak konusu.

Sizin dusunceniz nedir?
    Başka bir çok arkadaş özelden sordu onlara da aynı şeyi yazmıştım:

''Ekonominin ihtiyaçlarına göre rasyonel kararlar veren bağımsız bir merkez bankamız olsaydı faiz arttırımı yapması beklenebilirdi ama öyle bir merkez bankamız yok ,örneğin resmi politika faizi %8 olan haftalık borç verme faizi hiç kullanılmıyor,mevcut enflasyon ve enflasyon beklentilerine göre de çok düşük bir oran ,keza gecelik borç verme faizi %9.25, o da düşük kaldığı için hiç kullanılmıyor ve aslında sadece acil durumlar için kullanılması gereken geç likidite penceresi fonlama imkanı (faiz oranı yüzde 12,75) kullanılıyor.Rasyonel kararlar veren bir merkez bankası olsaydı sadece gecelik ve haftalık borç verme imkanlarını kullanırdı(Bugün GLP için uyguladığı faiz oranları civarında),GLP yi de sadece gerektiğinde veya kriz dönemlerinde devreye sokmak için %15 civarında bir yerde tutardı. Ama merkez bankasının bağımsız olmadığı,kararları kendisinin almadığı, sadece gelen talimatı uyguladığı herkesin malumu.Dolayısıyla her türlü karar çıkabilir.
    Ama ben merkez bankası başkanı olsaydım;haftalık borç verme faizini %12.25,gecelik borç verme faizini %13.25'e çıkartırdım ortalaması %12.75 olur,piyasanın şartlarına göre paçalı %12.25-%13.25 arasındaki bantta ayarlanırdı.Ayrıca acil durumlar için de geç likidite penceresi faizini %15'e çıkartırdım.Böylece elimin altında yapacağım karma ile %12.25'den %15'e kadar-Değişen piyasa şartlarına ve ihtiyaçlara göre- piyasayı fonlama imkanı olurdu.''
    Ama yukarıda yazdığım gibi sadece yapılması gerekeni yazabilirim,kararı Merkez Bankası vermeyeceği için her türlü karar çıkabilir,hiç bir karar sürpriz olmaz.

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Başka bir çok arkadaş özelden sordu onlara aynı şeyi yazmıştım:

''Ekonominin ihtiyaçlarına göre rasyonel kararlar veren bağımsız bir merkez bankamız olsaydı faiz arttırımı yapması beklenebilirdi ama öyle bir merkez bankamız yok ,örneğin resmi politika faizi %8 olan haftalık borç verme faizi hiç kullanılmıyor,mevcut enflasyon ve enflasyon beklentilerine göre de çok düşük bir oran ,keza gecelik borç verme faizi %9.25, o da düşük kaldığı için hiç kullanılmıyor ve aslında sadece acil durumlar için kullanılması gereken geç likidite penceresi fonlama imkanı (faiz oranı yüzde 12,75) kullanılıyor.Rasyonel kararlar veren bir merkez bankası olsaydı sadece gecelik ve haftalık borç verme imkanlarını kullanırdı(Bugün GLP için uyguladığı faiz oranları civarında),GLP yi de sadece gerektiğinde veya kriz dönemlerinde devreye sokmak için %15 civarında bir yerde tutardı. Ama merkez bankasının bağımsız olmadığı,kararları kendisinin almadığı, sadece gelen talimatı uyguladığı herkesin malumu.Dolayısıyla her türlü karar çıkabilir.
    Ama ben merkez bankası başkanı olsaydım;haftalık borç verme faizini %12.25,gecelik borç verme faizini %13.25'e çıkartırdım ortalaması %12.75 olur,piyasanın şartlarına göre paçalı %12.25-%13.25 arasındaki bantta ayarlanırdı.Ayrıca acil durumlar için de geç likidite penceresi faizini %15'e çıkartırdım.''
    Ama yukarıda yazdığım gibi sadece yapılması gerekeni yazabilirim,kararı Merkez Bankası vermeyeceği için her türlü karar çıkabilir,hiç bir karar sürpriz olmaz.
    Kisaca esnek bir para politikasi. Bende ayni gorusteyim. Tcmb bu toplantida faizleri az artirsa ve bunun yaninda sadelesmeye gitse marjinal bir faiz artirimindan daha iyi sonuc alabilir. Benim goruslerimde sizinle ayni dogrultuda. Glp yi ust seviyelere cikarip kendisine koridor yaratabilir. Abd de bu kadar iyiyken umarim 25 baz puan gibi bir faiz artirimi hatasina dusmezler. Bekleyip gorelim bakalim.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. 200 günlük ho 110600 altında long kalmayı anlamlı bulmuyorum........ytd

200 günlük ho 110757........

4.  Alıntı Originally Posted by ugolnili Yazıyı Oku
    200 günlük ho 110600 altında long kalmayı anlamlı bulmuyorum........ytd

200 günlük ho 110757........
    pardon 110600 yanlıştır.......doğrusu 110757......

vob 24 lere ne oldu.?

6. 200 günlük ho altındayız, aylıklarda 108600 önemli destek onun da altındayız ,yazacak birşey yok ,yabancı satışı devam ediyor,long riskli...........ytd

7. bist 100 f/k 9 ,8 altı nşa zor(politik kriz,global kriz,doğal afet harici)ucuzuz ve çok ucuza yakınız,121500 orta vadeli zirve sonrası konsolidasyon dönemi olarak gözüküyor,eski zirvenin üstünde konsolide olacaktır orta vade ,(94-100 aralığı en kötü ihtimal)ytd

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Erken seçimi coşkuyla kutladık��

Tahminim seçime kadar yatay-düşen bir trendle 99.xxx lerin görülmesi...biraz saha alıp öyle mi gevşetirler, yoksa buralardan düşmeye mi başlarız tekrar, pala bilir.

Ayrıca, yurt dışı bu süreçte yatay ya da yukarı olursa biz de pek düşmeden buralarda takılabiliriz...ancak yurt dişi da bugün yarın düşüş trendine başlayabilir...Bilanço sezonu bitti bitiyor.
    Beklentilerimde değişiklik yok, 99,xxx leri seçime kadar göreceğimizi düşünüyorum...bugün tepki denemesi olabilir, ikinci seans yine satışlar ağır basacaktır ama.

Sayfa 92/2148 İlkİlk ... 428290919293941021421925921092 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •