Sayfa 530/1252 İlkİlk ... 304304805205285295305315325405806301030 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 4,233 - 4,240 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. piyasada 5.60 üstü dolar olursa sert bir faiz artıtırmı gelecek diye söylentiler dolaşıyor...

2. faiz arttırımı en çok da konut sektörünü vuracak...ama dolar artışı hepimzi (elinde dolar olanı da bir süre sonra) vuracak ama anlamıyorlar...

3. Yeni ekonomi modeli ne olabilir ben korkuyorum saçma sapan bişeyler yaparlar diye. Sabit kur benzeri. Yeni ekonomi modeli lafı çok enteresan

4.  Alıntı Originally Posted by rugankundura Yazıyı Oku
    faiz arttırımı en çok da konut sektörünü vuracak...ama dolar artışı hepimzi (elinde dolar olanı da bir süre sonra) vuracak ama anlamıyorlar...
    evvelsi gunde yazmıstım burda hani kimse faizi su oranda kullandım falan diye bahsetmiyor herkes dolar su olmus bu olmus diyor ...ozellikle isyerlerinin plazaların oldugu kesimde insanlar ellerinde telefon dakika dakika doları izliyorlar ...evvelsi gun yemek yiyorum aynen bir grup ellerinde teelfon bunu yapıyor abi dolar 5.18 olmus yandık diyor digerine ...diger masada oturan oburune simdi patron doları bahane edip yılbasında zam yapmaz bize diyor ..insanlar ne hale geldi herkes issiz kalırmıyım diye korkuyor etrafımda ..hep soylerim faiz artısı 1 etkilerse dolar artısı 4 kat fazla etkiliyor hem vatandası hem ekonomiyi ..

5. bugün TL oran alan var mı?

6. 5 ten dolara girilir mi arkadaşlar

7. aynen öyle...

aslında kırk katır mı kırk satır mı diye tercihe zorlansak yapmamız gereken şey belli: faiz arttışı yapmalıyız...çünkü kur artışı faiz artışından daha fazla zarar veriyor ekonomiye...

Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    evvelsi gunde yazmıstım burda hani kimse faizi su oranda kullandım falan diye bahsetmiyor herkes dolar su olmus bu olmus diyor ...ozellikle isyerlerinin plazaların oldugu kesimde insanlar ellerinde telefon dakika dakika doları izliyorlar ...evvelsi gun yemek yiyorum aynen bir grup ellerinde teelfon bunu yapıyor abi dolar 5.18 olmus yandık diyor digerine ...diger masada oturan oburune simdi patron doları bahane edip yılbasında zam yapmaz bize diyor ..insanlar ne hale geldi herkes issiz kalırmıyım diye korkuyor etrafımda ..hep soylerim faiz artısı 1 etkilerse dolar artısı 4 kat fazla etkiliyor hem vatandası hem ekonomiyi ..

8. ben de çok korkuyorum sermaye kontrolğ getirecekler diye...

Alıntı Originally Posted by berfu Yazıyı Oku
    Yeni ekonomi modeli ne olabilir ben korkuyorum saçma sapan bişeyler yaparlar diye. Sabit kur benzeri. Yeni ekonomi modeli lafı çok enteresan

Sayfa 530/1252 İlkİlk ... 304304805205285295305315325405806301030 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •