Sayfa 19/1024 İlkİlk ... 9171819202129691195191019 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 145 - 152 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Banka altın alım satım satım işlemine de makas koymuş, bizi bist'e zorluyorlar.

2. Hafta sonu bir kişi ile trafikte takıştık adam hemen beni silahla tehdit etti
    Digeri sosyal medyada yan kesici gibi şebeke kurup yine beni silahla tehdit etti

İnsanların artık bu ülkede neden yaşamak istemeyip pılını pırtısını satıp gittigini daha iyi anlıyorum.

Şiddetin bu kadar serbest olduğu eline silah alanın asıp kesip tehdit edip kafasına göre takılıp ceza almadıgı heralde sadece arjantin ve brezilya gibi ülkeler vardır

Havanda su dövüyorlar..!!
    Hepsi pansuman görevi görür.!!
    Mezarlıkta korkudan ıslık çalıyorlar.!!
    Sular çekildiğinde sinekler balıkları yer..!!!
    Yükseldiğinde ise balıklar sinekleri...!!!
    Kimin kimi yiyeceğine sadece suyun akışı karar verir..!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

4. Yine atnı faiz teranesi

Zamanında yapmadıkları hamleyi iş iştrn geçince yapıyolar

Sonra bir mokada yaramıyo

D6603 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    “Başkaları aç gözlü olduğunda kork ve geride dur; başkaları korktuğunda ise aç gözlü ol.” Warren Buffett

5.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Havanda su dövüyorlar..!!
    Hepsi pansuman görevi görür.!!
    Mezarlıkta korkudan ıslık çalıyorlar.!!
    Sular çekildiğinde sinekler balıkları yer..!!!
    Yükseldiğinde ise balıklar sinekleri...!!!
    Kimin kimi yiyeceğine sadece suyun akışı karar verir..!!!
    orası öylede MB ihtiyaç halinde "sınırsız likidite " yaratırım dedi. tabi doğal olarak TL.. bu benim içn hiç bir banka BATMAYACAK anlamına geliyor.. tabi döviz ne olacak orası bilinmez..

bütün sorunları dolar aslında tabi faiz arttırmadan doların yükselişini önlemek.. TL de olanların parasını "pul" yapacaklar.. ister mevduatçı olsun , ister tl geliri olan hepsi..

6. %50 değer kaybetmiş tl yi nasıl toparlayacaklar

Allahamı havale edecekler

Belli işte recete tl nin değerlenmesi lazım oda faizle olur likitidi falan boş iş

Sonra diyorlar dolar bozun
    Tamam bozsunlarda bozdukları tl dondurma gibi eriyor

D6603 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    “Başkaları aç gözlü olduğunda kork ve geride dur; başkaları korktuğunda ise aç gözlü ol.” Warren Buffett

Sayın rxpu, zorunlu karşılık oranlarında indirimin parasal genişleme üzerindeki etkisinin çok güçlü olduğu değerlendirmeleriniz vardı. Son değişiklikler kapsamında konuyu tekrar değerlendirmenizi bekleriz.

8.  Alıntı Originally Posted by drheart Yazıyı Oku
    Merkez faiz de niye ısrarla olumsuz
    büyüme filan hikaye .. onları düşünmeyi çoktan geçtik .. faiz arttırmak ile önlem alamıyacaklarını düşünüyorlar bence. ve faizin ciddi bir maliyeti olacak 10 yıl vadeli neredeyse faizsiz krediler var..

tl mevduatlar daki paralar "pul" olacak bu kesin..

Sayfa 19/1024 İlkİlk ... 9171819202129691195191019 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •