Sayfa 355/910 İlkİlk ... 255305345353354355356357365405455855 ... SonSon
Arama sonucu : 7277 madde; 2,833 - 2,840 arası.

Konu: TSPOR - Trabzonspor Sportif

1. Sn Trendhound (th) a rüçhan fiyatı nasıl hesaplanır sorun
    Mesala bugün bölünmüş olsa rüçhan tahtası kaçtan açılır sorun hesaplasın size...
    Formülünü de paylaşsın...
    O iyi anlar bu konulardan...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

2.  Alıntı Originally Posted by dr_enrique Yazıyı Oku
    Rüçhan hakkını kaçtan açacak arkadaşlar bu meret ben şahsen katılmak istemiyorum 50 bin lot var 100 bin lira ödeyemem şu anki durumlara göre bilen biri yazabilirse çok sevinirim şimdiden teşekkürler

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bugünkü kapanıştan bölünürse rüçhan fiyatı 20 kuruş olur. Eğer hisse 1 tl ye inerse; o zaman rüçhan fiyatı sıfır olur. Hissenin 1 tl ve altına inmesi demek rüçhanların değerinin sıfır olması demek olduğu için; bedelliye katılmanın hiç bir mantıklı tarafı olmaz.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TüRkİyE
    Gönderi
    1,827
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    merak etme, 1 ay önce Aralık aynıda şahit olduğumuz 1.17-1.77 pompalama operasyonundan ciddi bir kaynak sağlamışlardır, zaten bu operasyonun amacı da bu olmalı
    Evet haklı olabilirsin fakat; şuan 1.30 bu
    fiyatlardan bedelli olması kesinlikle anormaldir.
    başarısız bedellidir ve başarısızlıkla sonuçlanacaktır. onay tarihine kadar spikilatif yükselişler bekliyorum. hisse belli bir yükselişe gelince seans kapanışından sonra spk dan onay
    gelecek. ve çoğunluk bedelliye katılmak zorunda kalacak... ben böyle düşünüyorum...
    8000 gönderimden sonra yeni sayfa ile devam... ***("Yatırım Tavsiyesi Değildir... Kimse Dikkate Almasın...")***

4.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Bugünkü kapanıştan bölünürse rüçhan fiyatı 20 kuruş olur. Eğer hisse 1 tl ye inerse; o zaman rüçhan fiyatı sıfır olur. Hissenin 1 tl ve altına inmesi demek rüçhanların değerinin sıfır olması demek olduğu için; bedelliye katılmanın hiç bir mantıklı tarafı olmaz.
    Bugünkü 1.30 kapanışı bölünmenin arifesindeki kapanış olarak baz alalım:
    Bölünmüş fiyat=(2+1.30) : 3=1.10 tl
    Rüçhan fiyatı=1.30-1.10=20 kuruş
    Sağlama:
    Rüçhanları alıp da bedelliye katılacakların maliyeti=(0.20+2) : 2=1.10 tl, bu fiyat bölünmüş fiyat ile %100 örtüşüyor, demek ki hesabım doğru
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

5.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Bugünkü kapanıştan bölünürse rüçhan fiyatı 10 kuruş olur. Eğer hisse 1 tl ye inerse; o zaman rüçhan fiyatı sıfır olur. Hissenin 1 tl ve altına inmesi demek rüçhanların değerinin sıfır olması demek olduğu için; bedelliye katılmanın hiç bir mantıklı tarafı olmaz.
    Sn Th...
    Farz edelim hisse 1 tl e indi rüçhan fiyatı da dediğiniz gibi sıfırlandı veya sıfırlanmasına çok az kaldı
    O zaman teknik olarak bedelli iptal olur mu?

saygılar/başarılar

Alıntı Originally Posted by erdem06 Yazıyı Oku
    Bedelli kullanım hakkının bittiği günün ertesi günü sanırım tspory tsporun yerine geçer. Aslında bi birleşme yok yani. tspory+rüçhanlar=tspor işte, rüçhanların süresi bitene kadar.

Hisse sayısı ne kadar artar onu şimdi bilemeyiz, rüçhanların ne kadara satılacağına bağlı ve bölünme fiyatına bağlı ama matematiksel olarak bedelliye katılmayarak bi zararınız olmaz yani bu şekilde.

Yarınki fiyattan bölünecek olsa rüçhanları satıp tspory ye çevirirseniz, hisse sayınız aşağı yukarı 1525 tane artar; ama fiyata göre değişken tabi, ama bölünme fiyatıyla hisse sayısı birbirini dengeleyecek zaten. Yukardan bölünürse rüçhanlar daha çok tspory aldırır aşağıdan bölünürse daha az.
    çok teşekkürler

7.  Alıntı Originally Posted by meksikali Yazıyı Oku
    bunların belli olması icin spk nın başvuryu kabul etmesi lazım sonrasında şirket haber gondericek şu günden sonra bedelli bölünme olucak diye sonra da 15 gün süre verecekler ya rüchanları satın ya da para bulup bedelliye katılın diye bu da bir kaç ay sürer takip etmek laızm.
    kabaca 3-4 aya arası bir süreç alacaktır, en erken Nisan sonunda bu süreç sona erer

8.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Bugünkü 1.30 kapanışı bölünmenin arifesindeki kapanış olarak baz alalım:
    Bölünmüş fiyat=(2+1.30) : 3=1.10 tl
    Rüçhan fiyatı=1.30-1.10=20 kuruş
    Sağlama:
    Rüçhanları alıp da bedelliye katılacakların maliyeti=(0.20+2) : 2=1.10 tl, bu fiyat bölünmüş fiyat ile %100 örtüşüyor, demek ki hesabım doğru
    Sn Th...
    Hisse bugün bölünmüş olsa,sizin bu hesabınıza göre rüçhan toplayarak bedelliye katılmak istesem 1/0,20=5 R (rüçhan) mi almam gerekiyor?

Kişisel Dip Bilgi:Ben değil sportif bedellisine katılmak,normal hissesinden bile uzak dururum...

saygılar/başarılar

Sayfa 355/910 İlkİlk ... 255305345353354355356357365405455855 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •