Sayfa 114/1016 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214614 ... SonSon
Arama sonucu : 8127 madde; 905 - 912 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Başkan Donald Trump, Çin Devlet Başkanı Xi Jinpingle görüştükten sonra bu ülkeye ek gümrük tarifesi uygulama planlarını erteleme sözü verdi.

eski vergilendirmeler aynen devam, yenileri için erteleme sözü verilmiş ama ne zamana kadar?

2. Xi görüşmeyi harika diye tanımlayan Trump, bununla birlikte Çine bir süre önce uygulanmaya başlayan ek gümrük tarifelerinin en azından bu aşamada kaldırılmayacağını sözlerine ekledi.

beklenen gelişmeler bunlar. masadan savaş kararı alıp kalmasını bekleyen yoktu zaten.

3. 5 gün önce yazdığım yazı, öngörümü belirtmiştim bu yazıda.
    Ne dediysek söylemlerde o şekilde gerçekleştı.

Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Şimdi bir kısa değerlendirme yapalım. G-20 var hafta sonu bildiğiniz gibi. Çin ve ABD ticaret savaşları konusunda anlaşmaya çalışacakler. Muhtemelen yine anlaşamıyacaklar ama dünyaya olumlu geçti anlaşacak gibiyiz anlaşıyoruz vesaire gibi yine yalan dolan bir açıklama yapacaktır sarı fırlatma. Ons altını bu olumlu açıklamalar kısa vadede negatif etkiler. Zaten ons altın bu beklentiyle G-20 öncesi biraz gevşeyecektir.

Birde malum bizim reis ile sarı kafa görüşmesi olacak bu zirvede. Bu görüşme öncesinde dolar zaten her gün düşüyor ince ince. Cumaya kadar bu düşüşün sürmesi sürpriz olmaz. Sonrasında malum açıklamalar olacaktır, iyi bir görüşme oldu vesaire diye. Ama bu beklenti zaten satın alınmış olduğundan haftaya dolarda yukarı hareket başlayabilir. Malum 2 hafta sonra füzeler burda olacak. ABD den muhtemelen bir kaç yaptırım gelecektir. Bunların çoğu askeri olacak gibi görünüyor.

Kritik bir hafta sonuna giriyoruz G-20 zirvesinden dolayı. Gram altında kısa vadeli bugün 268 lirayla zirveyi görmüş olabiliriz. G-20 den sonra tekrar değerlendirmek lazım altını. Ben fiziki aldığımdan 1 yıldır satmadan bekliyorum. Kağıt üzerinde alsaydım satışı-al belki düşünebilirdim. Ancak bu senaryo tam aksi olumsuz bir sonuçla biterse yani G-20 den bir uzlaşma çıkmazsa Çin ve ABD arasında ons 1500 doları deler geçer haftaya.

4. Çin ile great meeting.
    Kuzey Kore ile el sıkışma

ons altın göçer yarına 1268 olur mu acaba? hahahha. yada suzule suzule 1268 e

yarın bir darbede dolar tl den gelecek. direkt 250 falan goruruz sanırım.

5. Dolar yarın dip goruru. altın dibe gider

6. Leş üslupa ne anlatabilirsiniz ... 2012 tepesi daha görülemeyeceğini iddia edipte 1260'de alıma gecerim söyeleminde bir celişki yokmu.. demek her başlıkta illa bir trol olmazsa olmazı

7. 5 gün önce yazmışız gram altın bugün 268 lira ile zirveyi görmüş olabiliriz diye.
    Hakikatende o rakam kısa vadeli zirve olmuş gibi görünüyor.
    Bir kaç hafta o rakamın üstüne çıkamaz bence.
    İran gerilimi ve fed faiz indirimi var önümüzde.

8.  Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    Leş üslupa ne anlatabilirsiniz ... 2012 tepesi daha görülemeyeceğini iddia edipte 1260'de alıma gecerim söyeleminde bir celişki yokmu.. demek her başlıkta illa bir trol olmazsa olmazı
    Ciddiye alma dostum ben ciddiye almıyorum.
    Nasıl alayım ki yarın 1268 dolara düşüş bekleyen birini.
    Ons altında 1 günde %10 dan fazla düşüş bekliyor yani.

Sayfa 114/1016 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214614 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •