Special Days Image

Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
Multiple Choice Poll.
Sayfa 26/1002 İlkİlk ... 1624252627283676126526 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 201 - 208 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Mükemmel kâr edilmiş. Satış yapıldı mı?
     Alıntı Originally Posted by mebes Yazıyı Oku
    Alanlar nasıl alıyor! Insan merak ediyor. Ya alamancı , usa ci yada dolorzade dır. Gerçi foça da denize 2km. Mesafede bir kummesvillaya 1.250.000 tl. Isıtıyorlar. Yazık gerçekten yazık alan yerli yi yatırıp dikmeli. Ceplerini . Fakat izmirde mühendisler 3500 tl. Lik iş için birbirini eziyor. Anormal üstü bir durum.

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bu muhabbeti cok kisiyle yaptim. Sanirim sahile yakin sitelerde fiyatlar artisa devam ediyor. Cunku sahile yakin olmak buyuk avantaj. Acaba sebep bumu?

Yani arz sabit ama almak isteyenlerin sayisi devamli artiyor

Birde istanbul izmir otoyolu 8 agustos ta aciliyor. 300 lira veriyorsun 3,5 saatte izmirdesin.

Bi bakmisin izmir ve civarindaki konut fiyatlari daha da artiyor sirf otoyol acildi diye. Sizede mantikli geldimi?

2.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Bu muhabbeti cok kisiyle yaptim. Sanirim sahile yakin sitelerde fiyatlar artisa devam ediyor. Cunku sahile yakin olmak buyuk avantaj. Acaba sebep bumu?

Birde istanbul izmir otoyolu 8 agustos ta aciliyor. 300 lira veriyorsun 3,5 saatte izmirdesin.

Bi bakmisin izmir ve civarindaki konut fiyatlari daha da artiyor sirf otoyol acildi diye. Sizede mantikli geldimi?
    Otoban oldu işler duzeldi . Istanbullular çok mu zengin ? Kelimeler yetmiyor . Dikmeli . Gelenlerin ceplerini ....

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by mebes Yazıyı Oku
    Otoban oldu işler duzeldi . Istanbullular çok mu zengin ? Kelimeler yetmiyor . Dikmeli . Gelenlerin ceplerini ....

Acilsin gorucez. Izmiri muthis bir trafik kesmekesi bekliyor

4.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku

Türkiye'nin bazı bölgeleri, birçok yabancı ve döviz kazanan Türkler için cazibe yeri. Hem ucuz alım, hem de ucuz yaşam. Antalya'da yaşayan ve bu konulara birebir şahit olan biri olarak yazıyorum. Her ne kadar bazı yazılarımız bazı kişilerin hoşuna gitmemiş, sallama olarak görülmüşse de gördüklerimizi yaşadıklarımızı forumu takip eden arkadaşlara aktarmaya devam edeceğiz. Turistlerin ve yabancı ülkelerde yaşayan Türkler'in en çok rağbet ettiği Ege ve Batı Akdeniz'de denize yakın bölgeler, yazlık olsun, kışlık olsun, fiyatları hiçbir zaman düşmez. Bazı bölgeler döviz ile beraber hareket eder (bizim oturduğumuz Liman bölgesi gibi) bazı bölgeler (özellikle popülerliği sonradan kazanmış) dövizden daha çok değerlenir. Sizin verdiğiniz site buna en güzel örnek. Ama çok geriye gitmeye gerek yok. Geçtiğimiz kış bizim orada 250bin TL ye satış ilanı olan çok beğendiğim 2+1 bir daireye en son 180bin TL verdim, bir kuruş inmediler. Geçen başka bir emlakçı arkadaşın ofisindeydim, yabancı bir aile görmüş beğenmiş 54bin Euro ya satmışlar. Türkiye'de yaşayan bir Türk vatandaşı o daireye 54bin Euro vermez. Hatta sizler görseniz kutu gibi daireye nasıl o kadar para verilir dersiniz. Plaja 10 dakika yürüme mesafesinde hem kışın hem yazın oturulacak 65m2 bir daireye yabancı verir o parayı. Daha önce dostlarının aracılığı ile gelip yerleşen Maksim Sveta çifti sayesinde bu sene Sergey Olga çifti gelir ev alır yerleşir, daha sonra Ufa'daki komşularına buranın güzelliğini anlatır, Aleksey Natalia çifti de oradaki evlerini satar elinde parayla gelir. Her tecrübe eden tanıdıklarına anlatırsa, yıllar geçtikçe sizin dediğiniz gibi talep artar, ama bazı bölgelerde arz o talebe cevap verirken döviz ile birlikte artar ama bazı bölgelerde de arz talep karşısında yetersiz kalır ve fiyatlar uçar. Bu çokomelli.
    Bu sebeple ne bizim orada ne de bizim ordan Ayvalık'a uzanan sahil bölgelerinde fiyatlar düşmez.
    Son düzenleme : maroz; 21-07-2019 saat: 09:27.

5.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Yeni konut alacaklara hatırlatma ;
    1. Emlakçının veya mal sahibinin sürekli konuşarak sizin zihninizi bulandırmasına fırsat vermeyin. '' Bir dakika , benim sorularım var'' diyerek siz sorun onlar cevaplasın . Yoksa çok şeyi gözden kaçırırlar.

2. Dairenin dosyasını isteyin. Size '' o da ne olaki '' diyorlarsa , alışveriş yapmayın. Dosyada ; tapu fotokopisi, Yapı kullanma izin belgesi, emlak rayiç değeri, borcu yoktur belgesi. Binada yapılmışsa genel kurur kararları, elektrik- su- gaz ödemeleri vb. omalı.

3. Dairenin brüt ve netini sorun, aldığınız cevabı, yapı kullanma belgesi veya dask belgesinde yazan rakamla karşılaştırın. Tutmuyorsa bu insanlar güven veremez.

4. Mutlaka sürgülü kapıları, varsa panjurları vb. yerleri çalıştırarak kontrol ediniz. Arızalı olarak satarlar genelde.

5. Mutlaka alt - üst ve yan komşuları satıcıdan sorunuz. Cevabın kontrolünü akşam bizzat yalnız giderek zillere basıp, tanışarak kontrolü yapınız. Yani ev alma komşu al durumu.

6. Eğer almaya karar verdiyseniz, mutlaka yöneticiden '' dairenin borcu yoktur '' yazısı talep ediniz.
    Yararlı bilgiler için teşekkür ederiz. Yatırım yaptığım için birçok emlakçı ile görüşüyorum. Bizim oradaki hiçbir emlakçı böyle bir vizyona sahip değil. Bu belgeleri sorsan beğenmiyorsan alma der.

6.  Alıntı Originally Posted by maroz Yazıyı Oku
    Türkiye'nin bazı bölgeleri, birçok yabancı ve döviz kazanan Türkler için cazibe yeri. Hem ucuz alım, hem de ucuz yaşam. Antalya'da yaşayan ve bu konulara birebir şahit olan biri olarak yazıyorum. Her ne kadar bazı yazılarımız bazı kişilerin hoşuna gitmemiş, sallama olarak görülmüşse de gördüklerimizi yaşadıklarımızı forumu takip eden arkadaşlara aktarmaya devam edeceğiz. Turistlerin ve yabancı ülkelerde yaşayan Türkler'in en çok rağbet ettiği Ege ve Batı Akdeniz'de denize yakın bölgeler, yazlık olsun, kışlık olsun, fiyatları hiçbir zaman düşmez. Bazı bölgeler döviz ile beraber hareket eder (bizim oturduğumuz Liman bölgesi gibi) bazı bölgeler (özellikle popülerliği sonradan kazanmış) dövizden daha çok değerlenir. Sizin verdiğiniz site buna en güzel örnek. Ama çok geriye gitmeye gerek yok. Geçtiğimiz kış bizim orada 250bin TL ye satış ilanı olan çok beğendiğim 2+1 bir daireye en son 180bin TL verdim, bir kuruş inmediler. Geçen başka bir emlakçı arkadaşın ofisindeydim, yabancı bir aile görmüş beğenmiş 54bin Euro ya satmışlar. Türkiye'de yaşayan bir Türk vatandaşı o daireye 54bin Euro vermez. Hatta sizler görseniz kutu gibi daireye nasıl o kadar para verilir dersiniz. Plaja 10 dakika yürüme mesafesinde hem kışın hem yazın oturulacak 65m2 bir daireye yabancı verir o parayı. Daha önce dostlarının aracılığı ile gelip yerleşen Maksim Sveta çifti sayesinde bu sene Sergey Olga çifti gelir ev alır yerleşir, daha sonra Ufa'daki komşularına buranın güzelliğini anlatır, Aleksey Natalia çifti de oradaki evlerini satar elinde parayla gelir. Her tecrübe eden tanıdıklarına anlatırsa, yıllar geçtikçe sizin dediğiniz gibi talep artar, ama bazı bölgelerde arz o talebe cevap verirken döviz ile birlikte artar ama bazı bölgelerde de arz talep karşısında yetersiz kalır ve fiyatlar uçar. Bu çokomelli.
    Bu sebeple ne bizim orada ne de bizim ordan Ayvalık'a uzanan sahil bölgelerinde fiyatlar düşmez.
    Marozdan masallar
    neymiş Maksim Sveta çifti gelirmiş, o anlatır Aleksey Natalia çifti gelirmişte
    herhalde gözünüz sadece sarışın rusları görüyor
    türkiyeye kimlerin geldiği belli,antalyanın ne hale düştüğü belli

Antalya'da Suriyelilere plaj yasağı
    https://tr.sputniknews.com/turkiye/2...e-plaj-yasagi/

Türkiye'de konut satın alan her 5 yabancıdan biri Iraklı, şehir tercihlerinde İzmir listede yok
    kaynak
    https://tr.euronews.com/2019/02/21/t...-izmir-listede

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    Marozdan masallar
    neymiş Maksim Sveta çifti gelirmiş, o anlatır Aleksey Natalia çifti gelirmişte
    herhalde gözünüz sadece sarışın rusları görüyor
    türkiyeye kimlerin geldiği belli,antalyanın ne hale düştüğü belli

Antalya'da Suriyelilere plaj yasağı
    https://tr.sputniknews.com/turkiye/2...e-plaj-yasagi/

Türkiye'de konut satın alan her 5 yabancıdan biri Iraklı, şehir tercihlerinde İzmir listede yok
    kaynak
    https://tr.euronews.com/2019/02/21/t...-izmir-listede
    Daha once yazdigim gibi bulundugum guzelcamli da hic alamanci arabasi gormedim yabanci zaten hic gormedim. Saniyorum buradaki fiyatlari emekliler ihya etmis. Iyide hani emeklide para yoktu?

8.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Daha once yazdigim gibi bulundugum guzelcamli da hic alamanci arabasi gormedim yabanci zaten hic gormedim. Saniyorum buradaki fiyatlari emekliler ihya etmis. Iyide hani emeklide para yoktu?
    Emeklide para olmamı,

Her sene yurt dışında tatildeler.

Göcek'teki gördüğün tüm yatların sahibi SSK Emeklisi.

Sayfa 26/1002 İlkİlk ... 1624252627283676126526 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •