Sayfa 55/1000 İlkİlk ... 545535455565765105155555 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 433 - 440 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by sevinen Yazıyı Oku
    Bunun için ben şöyle yapıyorum. Bazı bankalarda esnek para hesaplarim var örneğin enpara ekparadan sabahtan eft yi yapıyorum alacağım fonu alıyorum öğleden sonra fon satıştan gelen parayı da enparaya yatırıyorum böylece faiz yememiş oluyorum. Tabi alacağınız fon tutarı 50k üstünde ise işe yaramıyor.
    Enparada ben de zaman zaman bunu yapıyorum.Faiz işlemiyor ama TEB için durum farklı. Dolar 5.15lere geldiğinde hızlı işlem olsundiye TEBteki esnek hesap limitinin tamamıyle dolar aldım, 10 dk sonra eft ile parayı gönderdim. Ay sonu 1 günlük faiz işletmişler. Aradım sebebini sordum bu limiti yatırım araçlarında kullanırsanız kâr doğabileceğinden faiz işletiyoruz dediler

2.  Alıntı Originally Posted by Sulo Yazıyı Oku
    Enparada ben de zaman zaman bunu yapıyorum.Faiz işlemiyor ama TEB için durum farklı. Dolar 5.15lere geldiğinde hızlı işlem olsundiye TEBteki esnek hesap limitinin tamamıyle dolar aldım, 10 dk sonra eft ile parayı gönderdim. Ay sonu 1 günlük faiz işletmişler. Aradım sebebini sordum bu limiti yatırım araçlarında kullanırsanız kâr doğabileceğinden faiz işletiyoruz dediler
    Zarar doğarsa sizden kesilen faiz x2 ödeyecekler miymiş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by investor35 Yazıyı Oku
    Zarar doğarsa sizden kesilen faiz x2 ödeyecekler miymiş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    İşte akıllarınca benim paramı bana satarak kâr ettirmem demek istiyor. Zarara karışmam üstüne faizimi de alırım

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
     Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Izmirli pangaci konumuz bu degilki
    Konumuz n11 ceki
    Sizin yaç kaç ?

5. Isbankasi'nda da ek hesap var, ama en az 1 günlük vade istiyor. Aynı gün içinde kullandığımız parayı yerine koyamıyoruz. Sırf bunun için enpara'ya başvurulabilir. Çok mantıklı geldi.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
    K R F
    Kare 1.Değişken
    -%0,07

7. T+1 alımlarda parayı nasıl değerlendiriyor peki enpara bu konuda önemli

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
     Alıntı Originally Posted by verytired Yazıyı Oku
    Isbankasi'nda da ek hesap var, ama en az 1 günlük vade istiyor. Aynı gün içinde kullandığımız parayı yerine koyamıyoruz. Sırf bunun için enpara'ya başvurulabilir. Çok mantıklı geldi.
    kulağa sıcak geliyor ancak sonucu hüsran olma ihtimali çok yüksek
    boş yere faiz ödemeyin

Sayfa 55/1000 İlkİlk ... 545535455565765105155555 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •