Sayfa 38/86 İlkİlk ... 28363738394048 ... SonSon
Arama sonucu : 681 madde; 297 - 304 arası.

Konu: DENGE - Denge Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Iron-i Yazıyı Oku
    Çamura yatmak isterse manevra alanı var mı bunların şu aşamada, yaptırımlar nelerdir. Saygılar.
    hocam ben de onu düşündüm..

asliye hukuk mahkemesinde bir dava yürüyor..

dava tasarrufun iptali davası.. davacı akfaktoring.. sanırım denge paylarının mub tarafından ediniminin mal kaçırma amacı taşıdığı için akfaktoring tarafından açılmış bir dava..

bu dava ne vakit sonuçlanır bilemeyiz.. idari dava değil.. idari davalar hızlı karara bağlanıyor gördüğünüz gibi..

ha zorunlu çağrı açısından ise önemli bir durum çıkacağını kişisel olarak düşünmüyorum.. zira çağrı yapmadıkça mub un oy hakları donmuş vaziyette..

2. yani mub genel kurulda karar alamaz.. kanun ve tebliğe bakabilirsiniz..

dikkat edin hep genel kurul toplantısını da erteledi bu yüzden..

3. belki bazı büyük yatırımcılar (bana göre büyük ) çıkıp genel kurulu toplasalar güzel olur ki böylece mub u pay alım teklifine zorlamış olurlar..

bu olursa ne gülerim ama

4. şimdi sırada idari para cezası var bence..

peki neyin idari para cezası..

5. pay alım teklifini yerine getirmeyen hakim pay sahibine spk para cezası kesiyor..

işte bu idari para cezası..

hemde çağrıya konu payların bedeli kadar..

valla kervansarayda çatır çatır kesti cezayı..

sen çağrıyı yapma üstüne bir de spk kararının iptali davası aç.. spk affetmemeli

6. saygılar sunarım..

7. Hocam bu adam yine bir hinlik düşünmese alım fırsatı verir mi buralardan. Şimdi bu vatandaş Danıştaya gidebilir mi. Yürütmeyi durdurma başvuruları nerde bitiyor şimdi ona bakacağım.

8. Cezayım göze alabilir mi
    O cezayı ödemekteyse çağrı yapmadı daha mantıklı değil mi tabii SPK ceza yazabilecek mi sorular sorular gerçi tahta buğün sağlam durdu gibi

Sayfa 38/86 İlkİlk ... 28363738394048 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •