Sayfa 395/997 İlkİlk ... 295345385393394395396397405445495895 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 3,153 - 3,160 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1.  Alıntı Originally Posted by fırat Yazıyı Oku
    .. Oldu olacak bütün kürtleri bi çukura döküp yakın.
    Kürdistan'a karşı çıkan Korucu Kürtlerle hiçbir sorunumuz yok,
    sorunumuz Kürdistan peşindeki PKK/hdp'li Kürtlerdir..
    Türk ulusu içindeki diğer etniklerden bir üstünlükleri mi var ki Kürdistan hakları olsun.!.
    Çözüm basittir, PKK/hdp'li Kürtçüler kendilerine diğer etniklerle aynı yurttaşlık hakkı tanıyan Türkiye Cumhuriyetine karşı hainlik ettiklerini çok zararlar verdiklerini pişman olduklarını bağış dilediklerini birdaha asla etnik haklar peşinde olmayacaklarını açıklamalılar..

2.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Sn Ekfuture
    Öncelikle bazı ırkçı/kafatasçı meczubların size ettiği kötü sözler için ben onlar adına sizden özür diliyorum...
    İfade özgürlüğünüzü sonuna kadar savunuyorum...

Sn Ekfuture
    Ana dilde eğitim bizi bölmez mi?
    Zaten pamuk ipliğiyle bağlı bağımız pıt diye koparmaz mı?
    Çok zorluyorum ama bir türlü bu söylediğinize kendimi ikna edemiyorum...
    Bir toplumu bir arada tutan bir kaç neden vardır:Dil,din,ortak tarih vs
    HDP ve ona inananlar eğitim dilimiz ayrı olsun diyor,milli bayramlara zaten eşlik etmiyorlar,Tr nın dış kaynaklı hiç bir sorunun da Tr den yana tavır almıyorlar,dine de inanmıyorsam (veya dini inançlarım zayıfsa) o zaman bizi bir arada ne tutacak?
    Ayrılalım gitsin o zaman....

Katılıyorum size bu sorun kökten çözülmedikçe 2 halk da birbirini açlığa/sefalete sürüklüyor/sürükleyecek ama tarafların %100 mutabakata varacağı bir çözüm nasıl olacak bende bilmiyorum?.....

saygılar/başarılar
    Özür dilemenize gerek yok, sizin hakkniyetinizi biliyorum.

Sorunuza gelince, öncelikle teşekkür etmek istiyorum, çekincenizi bu netlikte objektif bir biçimde dile getirdiğiniz için.

İnanın benim elimde sihirli bir değnek yok, şu şu yapılırsa bütün sorunlar çözülür diyebilseydim keşke. Kısa cevabım Kürtlerle barışın Türkiye açısından kötünün iyisi bir seçenek olduğudur. Bu sorunun çözümündeki engeller bizim iç dinamiğimizden çok küresel nedenlerden kaynaklanıyor. Bu konudaki ayrıntılı cevabımı yarın ileteceğim izninizle. kafamdakileri toparlama gerekiyor. İşin bir ucu rekabet toplumunun dinamiklerine bir ucu küresel çatışmanın taraflarının pozisyonlarına uzanıyor. Bu konuda asıl sorumluluk sosyalistlere düşüyor ama onlar da geçen yüzyılların siyasi çıkarımlarını doğma haline getirdiklerinden bir türlü üstlerine düşen sorumluluğun gereklerini yerine getiremiyorlar.

Dediğim gibi bir aksilik olmazsa ayrıntılı cevabım yarına.. Tartışmayı sağlıklı bir platforma çekme çabanız için teşekkürler ve saygılar..
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,765
     Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Sn Ekfuture
    Bakın doğudan değil batıdan bir örnek vermek istiyorum size
    2020 yılına girerken İzmir in köylerinde askere kadar köyünden/ilçesinden çıkmamış,bulunduğu şehrin merkezine inmemiş gençler/insanlar tanıdım...
    Dİyarbakır lı bir çocuk evinde Kürtçe öğrendi,okulda da Kürtçe öğrettik,Kürt tarihini öğrettik
    1)Askere geldi,nasıl anlaşacağız biz bu gençle?
    2)Bu Kürt gençle bizi birbirimize bağlayan ne olacak?

saygılar/başarılar
    Bu Türkiye Cumhuriyetinde sadece kürt vatandaşlar mı var,

Türk: Afşar, Yörük, Manav, Türkmen, Tahtacı, Kosovalı, Makedonyalı, Bulgaristanlı, Batı Trakyalı, Rodoslu, Oniki Adalı, Giritli, Dobrucalı, Adakaleli, Gacal, Muhacir, Çepni, Cerit, Ahıskalı, Büğdüz, Bayat, Yazır, Eymür, Karabölük, Alkaevli, İğdir, Yüreğir, Dodurga, Ulayundluğ, Döğer, Çavuldur, Beğdili, Abdal, Sıraç, Nalcı, Teber, Barak, Şamlı, Bayındır, Kınık, Ortakçı, Amuca, Bedrettinli, Karamanlı, Karakeçili, Sarıkeçili, Torlak, Kızılbaş, Peçenek, Çıtak, Kıbrıslı, Azeri, Kırım Tatarı, Kazan Tatarı, Karapapak, Kırımçak, Karaçay, Balkar, Özbek, Nogay, Kumuk, Uygur, Kırgız.
    Boşnak: Bosnalı, Sancaklı.
    Arnavut: Toska, Gega.
    Kürt: Yezidi Kürtler
    Zaza
    Gürcü
    Çerkes: Adıge (Kavimleri: K'emguy, Yegerukay, Abadzeh, Şapsığ, Hak'uç, Hatukay, Natuhay, Kabardey, Besleney, Mahoş, Mamhığ, Bjeduğ, Jane), Abaza (Kavimleri: Aşıwua, Aşkarıwua, Apsuwa),
    Çeçen
    Dağıstanlı: Avar, Dargi, Lak, Ubıh, Oset
    Lezgi
    Pomak
    Çingene: Rom, Roman, Poşa, Dom.
    Arap
    Laz
    Süryani:
    Ermeni: Hemşinli
    Yahudi: Sefarad, Aşkenaz.
    Rum
    Asuri: Nasturi, Keldani
    Bahai
    Afrika kökenli Türkler
    Leh
    Malakan
    Dürzi
    bu insanlara da, kendi dillerinde eğitim vermemiz gerekmez mi. ?

sonrasında da, yerel özerkllik,

iç işlerimizde kendimiz kendimizi yönetelim..

ne hayaller ile yaşayanlar var.!!!

aramızda anlaşmak içinde, google translate kullanırız artık.
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    kürt siyasal hareketi aynı zamanda şunu da kabul ettirmeye çalışıyor: "doğuyu biz yöneteceğiz, batıyı ise beraber yöneteceğiz", Türkiye yi kasdederek..bu özlemleri sır değil..
    Anaları guzelmiymiş, bu kürt tellekların?
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

5.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    Bu Türkiye Cumhuriyetinde sadece kürt vatandaşlar mı var,

bu insanlara da, kendi dillerinde eğitim vermemiz gerekmez mi. ?

sonrasında da, yerel özerkllik,

iç işlerimizde kendimiz kendimizi yönetelim..

ne hayaller ile yaşayanlar var.!!!
    Yarın için yazmaya söz verdiğim yazıdan bir parça kullanarak bu görüşünüze cevap vermek istiyorum. Azınlık tanımının temel unsurlarından biri de söz konusu toplumun azınlık sayılma konusunda irade gösteriyor olması gereğidir. Bugün bu iradeyi gösteren tek bir topluluk vardır, 2-3 seçimdir % 10 barajını aşarak meclise temsilcilerini yollamaktadırlar. Saydığınız diğer toplulukların ne mecliste bir partileri var ne de bırakın meclise girmeyi bu iradelerini dile getirmek için kurdukları bir partileri bulunmaktadır.
    Winter is coming...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,765
     Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Yarın için yazmaya söz verdiğim yazıdan bir parça kullanarak bu görüşünüze cevap vermek istiyorum. Azınlık tanımının temel unsurlarından biri de söz konusu toplumun azınlık sayılma konusunda irade gösteriyor olması gereğidir.
    yanlış cevap

size bu haklar verildiği zaman, onlarında istediği zaman

sizde bu haklar için savaşın, suç örgütleri kurun mu diyeceğiz..

şu kadar oyunuz yoksa, bu haklar size yok mu diyeceğiz,

bunun % sel bir oranını sizmi belirleyeceksizin.

%1 olursa, size eğitimde dil yok, %5 olursa varmı diyeceğiz.

bu nasıl bir düşünce.. ??

anlamadım.
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

7.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    yanlış cevap

size bu haklar verildiği zaman, onlarında istediği zaman

sizde bu haklar için savaşın, suç örgütleri kurun mu diyeceğiz..

şu kadar oyunuz yoksa, bu haklar size yok mu diyeceğiz,

bunun % sel bir oranını sizmi belirleyeceksizin.

bu nasıl bir ozgür düşünce.. ??
    Benim yazdığım akademik çevrelerde genel kabul gören bir görüştür. En azından bir bilimselliği vardır. Aldığı oy dünya devletlerinin en azından yarısının seçmeninden fazla bir seçmene tekabül eden bir irade ile bir çok kimsenin adını bile bilmediği toplulukları aynı kefeye koymak da çok sağlıklı bir yöntem değil.
    Winter is coming...

Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Yarın için yazmaya söz verdiğim yazıdan bir parça kullanarak bu görüşünüze cevap vermek istiyorum. Azınlık tanımının temel unsurlarından biri de söz konusu toplumun azınlık sayılma konusunda irade gösteriyor olması gereğidir. Bugün bu iradeyi gösteren tek bir topluluk vardır, 2-3 seçimdir % 10 barajını aşarak meclise temsilcilerini yollamaktadırlar. Saydığınız diğer toplulukların ne mecliste bir partileri var ne de bırakın meclise girmeyi bu iradelerini dile getirmek için kurdukları bir partileri bulunmaktadır.
    Öbür etnik topluluklar, kürtler kadar yediği ekmeğe sıçan, gruplar degil ki?

Arada verin onların da hakkını, yahu!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Sayfa 395/997 İlkİlk ... 295345385393394395396397405445495895 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •