Sayfa 402/1000 İlkİlk ... 302352392400401402403404412452502902 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 3,209 - 3,216 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. sevgili dostlar, bir konuya dikkatinizi çekip fikirlerinizi almak istiyorum.
    bist100 6 aylık getiri yüzde 22, yıllık getiri ise yüzde 16 olmuş. aşağıya aldığım fonların yıllık getirileri de doğal olarak 6 aylıklardan düşük gelmiş. bu noktada sadece acc, ayrışıp diğer fonlardan daha az olmakla beraber, zaman uzadıkça artan bir getiri eğirisine bürünmüş.
    TACİRLER PORTFÖY DEĞIŞKEN FON
    Son 1 Ay Getirisi %13,473258
    Son 3 Ay Getirisi %29,368549
    Son 6 Ay Getirisi %92,172901
    Son 1 Yıl Getirisi %91,590549

MARMARA CAPITAL PORTFÖY HİSSE SENEDİ FONU (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON)
    Son 1 Ay Getirisi %12,889822
    Son 3 Ay Getirisi %28,972859
    Son 6 Ay Getirisi %56,163270
    Son 1 Yıl Getirisi %51,989150

QİNVEST PORTFÖY HİSSE SENEDİ FONU (HİSSE YOĞUN FON)
    Son 1 Ay Getirisi %12,145556
    Son 3 Ay Getirisi %25,451171
    Son 6 Ay Getirisi %54,381799
    Son 1 Yıl Getirisi %50,395470

ACTUS PORTFÖY HİSSE SENEDİ FONU (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON)
    Son 1 Ay Getirisi %6,699040
    Son 3 Ay Getirisi %21,498665
    Son 6 Ay Getirisi %36,811020
    Son 1 Yıl Getirisi %61,979885
    acaba üstatlarımız bunu nasıl yorumlarlar? bu durum, acc'nin karakteristik yapısının, yani borsa yükselirken daha az kazandırmakla birlikte düşüşlerde de türev mevzularından dolayı bir şekilde kazandırmaya devam ettirdiği tesbitimizin yerinde olduğunu mu gösteriyor? şayet bu soruya evet cevabı verebiliyorsak bundan şunu çıkarırım: hisse fonlarına gireyim ama aşırı dalgalanma olmadan, gerekirse diğer fonlardan daha az, ama zaman geçtikçe istikrarlı şekilde artan bir getirim olsun, yükselişlerde de, düşüşlerde de bir şekilde kafam rahat olarak kazanayım. fonun bu yapısı devam ettiği sürece de göz ucuyla izleyip al yat fonu olarak bulundurayım.
    değerli fikirlerinizi merakla bekliyorum, selamlar

2.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Bütün forumdaşlara merhabalar. Başlıkta yeniyim. Gırtlağıma kadar hissedeyim. Yeteri kadar kazandığımı düşünüp birazını satıp PPF'lerde park etmek istiyorum, malum 2020 yılı fırtınalı geçecek.

Tavsiyelerinize ihtiyacım var, hangi ppf'leri önerirsiniz, bir de alım satımlar da dikkat etmem gereken hususlar varsa, yazarsanız sevinirim. Başlıkta daha önce mutlaka ppf'ler ayrıntılı olarak konuşulmuştur ama bunlara ulaşamıyorum, çünkü forum search fonksiyonunun 3 harflilerle arası iyi değil. saygılar...
    Oranlara bakın, en iyi 3-4 ppf ten birini seçebilirsiniz eğer tefas'ta işlem goruyorsa. Oranı iyi ise en iyisi kendi bankanızın ppf'i, zira en likit o. Diğerlerinde de genelde valör aynı günün öğleden sonrası oluyor.

Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    üstadım, öncelikle kendinizi fazlasıyla özlettiğinizi söylemek isterim. en son yazdığınız sıralar ful tcd'deydiniz diye hatırlıyorum. acaba hangi gün çıkış yaptınız? bir de şu ara tcd'de performans düşüklüğü var? portföy büyüklüğü yüz milyonu aştı. bu durum, ilerisi için iyi mi, yoksa artık eski performansını göstermesini zorlaştırır mı? bu konudaki düşüncelerinizi merak ediyorum.
    Ustadim iyi duygulariniz icin cok tskr ederim.
    Tcd yi 2 gun once ciktim. 1 haftadir dusuyor toplamasini bekledim. Acikcasi bistin bi seviylerde durmadan 109 k ya rahat dayanacagini dusunuyordum ama anlam veremedigimiz bir bunalim mevcut. S400 aciklamalari diyorlar ama degil.

Ben 1 hafta kadar uzaklastim tcd den
    Muhtemelen bu bunalim havasi gecince komple tekrar girecegim. Sordugunuz soruya cevaben tcd nin getirisinin devam edecegini dusunuyorum ama bistteki belirsizlik kalkmali.

98 e dusmesi bile sorun degil yeterki o bunalimli hava kalksin ustadim...tcd nin portfoy buyuklugu onemsiz. Farkettiyseniz arttikca getirisi artti. Guzel bir algoritma yazmislar ve gun ici surekli islemleri yerinde gorunuyor...bunu tek bozacak sey dolarij 6 ustune atmasidir 😃😃😃

Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Öyle de bist düzeltme yaparsa tcd kadar hisse fonlar da etkilenmez mi? sizin portföy yine risk taşıyor gibi görünüyor.
    Cokus aninda hic birsey tcd kadar cokmuyor bunu defalarca yasadik....

Benim hisse yogun fonlarimin gecmisini ozellille 15 ekim haftasi surecini incelerseniz ani cokuste en az etkilendigini gorebilirsiniz...syg

5. Sanırım bu tte yi vermekle hata yaptım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. Bugün şuan için %2 artıda yaklaşık. Biz de girmemekle nasip kısmet
     Alıntı Originally Posted by Cannnnn Yazıyı Oku
    Sanırım bu tte yi vermekle hata yaptım.

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by mornek Yazıyı Oku
    Bugün şuan için %2 artıda yaklaşık. Biz de girmemekle nasip kısmet

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Aynen öyle, endeks korkuttu korkutuyor. Elinde olanlara bereketli olsun.

8.  Alıntı Originally Posted by Cannnnn Yazıyı Oku
    Sanırım bu tte yi vermekle hata yaptım.

Hepsini mi verdin can?
    Biraz bıraksaydın benim gibi benim cuma aldıklarımı dün vermiştim pazartesi aldıklarım duruyor.
    Endeks 110 olursa bizim fon 130 olur
    ytd
    Paylaşımlarım Yatırım Tavsiyesi Değildir

Sayfa 402/1000 İlkİlk ... 302352392400401402403404412452502902 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •