Sayfa 461/899 İlkİlk ... 361411451459460461462463471511561 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 3,681 - 3,688 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1.  Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    şişe dedi ki : 'bu ne taq! elin çer çöpü 500% yaptı bizim dev gibi şirketler çakıldı kaldı. yok yok bu iş böyle olmayacak güçlerimizi birleştirip voltran olmalıyız. Necati abiyi aradılar (PWC). gel de benim ufaklıkları bi değerlendir. çok ucuz kaldı namussuzlar dedi. Necati abi de dedi ki: 'sanki sen göklere çıktın taq'. Neyse ben 4-5 aya değerlendiririm'.

bu şekilde oldu abi.
    Yorumu katmadan cevap verki tam doğru gidelim
    Şişe gel benim şirketleri değerlere dediğine göre ,necatide tamam değerlicem dediğine göre necati abi,şişeye şunumu diyecek,
    1. Zaten sen in ayrılma hakkı fiyatın bar şirket değerin o onun üzerinden şirketleri devralıcaksınmı diyecek,
    2.yoksa necati abi şişeye diyecekki şişe senin şirketlerinin değerleri şu öisal sodanın değerini ben 9 milyar tl buldum aylarca çalışmam sonrası sen sodanın ederi değeri bu bunun üzerinden şirketi devralıcaksın diyecek,

Sn arkadaşım sadece şunun cevabını ver,1. Simi olucak yoksa 2. Cisimi olucak,yorumumu katmıyorum usule göre işleyişi yazdım cevabı sen ver diyorum.

Hangi şık?

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Hande hn la konustum simdi.

Dedi ki kardesim biz aciklama yaptik mi henuz ayrilma.fiyatiyla ilgili? Yok.
    E o zaman ne bu tatava yok yapi.kredi onu demis falwncs bunu demis.

Ayrilma fiyati 6.30 ise ve sen birlesmeye katilmak istemiyorsan verirsin hisselerini Sisecam'a o da sana 1lotuna karsilik 6.3 lira.verir ve gidersin.

Pwc firmasi uluslararasi degerleme yapan bir firma. Spk onu muhatap alacak. Kimse magdur olmayacak.

Sizin 4 cocugunuz olsa ve her biri.fsrkli evde oturup bir işte calissa ve size de maaslarinin belli bir.yuzdesini verseler her ay,

Siz de deseniz ki oglum, kizim gelin hep beraber bizim evde yasayalim, her biriniz ayri ayri dogalzgaz, kira, elektirk, aidat vs odemeyin. Bu iş daha karli olmaz.mi?

İste Sisecam da.bunu yapmis.

Herkeste panik var, magdur.olacaz, Sodaya ayip.ettiniz vs diye ortada oyle bir sey yok.

Rahat olun. Sikinti yok. Yonetim Kurilu kanunda basiretli tüccar tabir edilen davranisi gostermek zorunda. Sirketi zarsra sokmazlar, sokamazlar.

3. Temettu diyecegiz kizacaksin 666.

Ayrica aralarindaki acik ara en iyi sirket soda. hayata gecirilecek yatirimlarin karini da ekle... tam dogru sirketin dogru fiyatlanacagi gunu beklerken , tum beklentimizin 5 sirketin birlesmesi ile bolusulmesini mutlulukla karsilayamiyorum.

Sent from my iPhone using hisse.net

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,488
     Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Oldu da o zaman cok siradisi seyler oldu endeksdeki.tum hisseler Allah korusun çöktü ve Soda 5.30'a indi. Birlesme günü aradaki hisse basi 1 lira farki kim odeyecek?

Ya da tam tersi olursa o gün hisse 7.30 olursa Sisecam sizlerden hisse basi 1 lira nakit geri mi isteyecek?
    Oraletim osmanin o sadece 6.55 olan doları bir gece saatinde 3.92 ye satan Halk bank da olur.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Eşeğe semer alınırken fikri değil ölçüsü alınırmış. Benim veya kimsenin demesiyle hisse alıp satmayınız.

5.  Alıntı Originally Posted by engenius Yazıyı Oku
    Bu hesap işi sıkıntılı.. SODA da bakıyorumdur son 6 ayda %10, 1 yılda %20 yabanci payi azalması var. Günahlarını almak istemem ama yabancılar zaten sodanin üzerine yatilacaginin haberini almış gibi. PD ile şirket mi değerlenir? Ya da ayrılma hakki? Her durumda SPK bizi bictiriyor. Dencm simdi ayrilma hakkı son 1 aya mi bakılacak? Zarar eden borçlu şirketle, kar eden nakit oluşturan geleceği olan bir mi olacak? Dencm fiyati 3 katina cikti neredeyse son 6 ayda. O zaman bu işe bir el atılıp incelenmesi lazim hareketlerin de. Simdi bunun pd/dd 2.3 olmus. 10 liradan düşürülüp 4 lira degerlenirse ayrilma hakki 10 ken aradaki 6 lirayi kim ödeyecek?
    Arkadaşım heryeşi karıştırmılssın sen,

Burda ne yazsak boş yemin ederim,

Sodada son 6 ayda satan yabancının gerçek yabancı oldupundan eminmisin ne maksatla mal sattı bilyormusun hayır,

Pd üzerinden şirket değerlenir ama ayrılma hakkı üzerinden zaten şirket değelenmiyecekli bunu san kim söyledi,maalesef burdaki algı bu oluştu ve herkez ayrılma hakkı üzerinden şirket değerlnecek sanıyor,

Zarar edenle atmeyen karlıyla karşız ayrışsın diye zaten değerlem yapılacak,soda trakya ve camı bşr tutu dencm ı bir tut,soda trakya ve cam ı değerliyecekler ve şimdiki değerlerden değerli çıkacak zaten ben demiyorum bilançolar diyor,

Pd dd sine direk bakma 1 in altındaysa bak değerlencek şirket için misal trakya minimum pd dd üzerinede zaten değerlencek ama misal 6 pd dd olsa idi,kar üretimi staok kasa vb rasyoların değerlenmesi epitda fvök vb. belki 6 değilde 4.5 pd dd olucaktı.

Hal be hala ayrılma hakkı diyorsunuz bu usulen yapılan bir durum,

Asıl olan ve aslolan değerleme raporuna göre kaç adet şişe alacağın,
    Soda trakya cam değelndikçe şişede değerlencek

6. 4 ayri degerleme yontemi ile sirketlerin piyasa degeri belirlenecek. Hic kimse magdur.olmayacak. Sisecam ululsararasi sayginligi.olan buyuk bir firma. Bosuna endiselenmeyin.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Yorumu katmadan cevap verki tam doğru gidelim
    Şişe gel benim şirketleri değerlere dediğine göre ,necatide tamam değerlicem dediğine göre necati abi,şişeye şunumu diyecek,
    1. Zaten sen in ayrılma hakkı fiyatın bar şirket değerin o onun üzerinden şirketleri devralıcaksınmı diyecek,
    2.yoksa necati abi şişeye diyecekki şişe senin şirketlerinin değerleri şu öisal sodanın değerini ben 9 milyar tl buldum aylarca çalışmam sonrası sen sodanın ederi değeri bu bunun üzerinden şirketi devralıcaksın diyecek,

Sn arkadaşım sadece şunun cevabını ver,1. Simi olucak yoksa 2. Cisimi olucak,yorumumu katmıyorum usule göre işleyişi yazdım cevabı sen ver diyorum.

Hangi şık?

Ağabey beni bilen bilir. Yazdıklarında benim dedeksiyon limitlerinin aşırı üzerinde imla hatası var. Beni bayılttın yemin ederim. ''Öisal Soda'' nedir ağabey? Kolloidal soda filan mı demek istedin yoksa?

PWC'nin Şişe'ye ne diyeceğini biz bilseydik, Yucin abi işi bize verirdi.
    Kahraman olmak istiyorsan sonunu düşünmeyeceksin. Güzel olacak bu işin sonu boşverelim PWC çalışsın abi. Borusan'a da girmiş PWC. Kuzey Biga'da RES değerlemesi de yapıyor.
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,488
     Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    işte deniyor ki birleşme fiyatı belli o fiyata indirirler mi? indirirler. o zaman böbrek sat al diyorlar. almayan adam almaz abi. zorunda mı...

ya bunlar basit görünse de ilginç sorular kafamda...
    Sen 5.35 e düşerse dediğin için böbreği sat dedim, çağrı fiyatında böbrek dalak sende kalsın.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Eşeğe semer alınırken fikri değil ölçüsü alınırmış. Benim veya kimsenin demesiyle hisse alıp satmayınız.

Sayfa 461/899 İlkİlk ... 361411451459460461462463471511561 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •