Sayfa 668/1230 İlkİlk ... 1685686186586666676686696706787187681168 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,337 - 5,344 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,285
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    .ülkemizde en ucuz şey, başkalarının akıl ve deneyiminden faydalanmaktır..gelişmiş ülkelerde para eden Bilgi bu kadar ucuz değildir.
    Biz bedava koyuyoruz deneyimlerimizi ortaya..
    Bir de sozlu tacize ugruyoruz..
    Ne memleket ama??

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    31 Aralık ta paylaştığım 2020 beklentilerimi tekrar hatırlayalım.
    Üstadım altın için 2020 sonu için verdiğiniz 1900 hedefi çok düşük kaldı gibi. Daha yılın ilk 2 ayı bitmeden 1700 dolar oldu. Bu gidişle önümüzdeki ay sizin verdiğiniz hedef çok rahat görülür. 2900 diye revize mi etseniz

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Biz bedava koyuyoruz deneyimlerimizi ortaya..
    Bir de sozlu tacize ugruyoruz..
    Ne memleket ama??

Syg,
    Valla nimet gibi adamsın gençler için...biraz kafası çalışan genç senin gibi 3-5 deneyimli adamın deneyimlerinden faydalansa filozof olur.

Daldaki kargaya bile saygı duyuyorum ben..belki de cumhuriyetin kuruluş yıllarına şahitlik etmiştir diye yaşına ve deneyimine hürmeten
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4.  Alıntı Originally Posted by SelvanBurhan Yazıyı Oku
    Üstadım altın için 2020 sonu için verdiğiniz 1900 hedefi çok düşük kaldı gibi. Daha yılın ilk 2 ayı bitmeden 1700 dolar oldu. Bu gidişle önümüzdeki ay sizin verdiğiniz hedef çok rahat görülür. 2900 diye revize mi etseniz
    Hemen gaza gelmeyelim bu arada hedefi yıl sonuna kadar görülecek hedef gibi düşünelim. Muhtemelen 2020 q3 te görülür.

Bir de meşhur ama komik kurumlar var...HP Morgan, ubs filan...adam diyor ki altın güçlü duracak, 1550 iken, bu yıl 1650 görülebilir diyor...gerçi ben onu 1650 den satın da biz alalım diye algılıyorum.

Öte yandan, anlık duygulardan uzak analiz edelim...sene başı pek çok kişi 1900 hedefini çok iddialı bulmuştu...şimdi herkese çok kolay geliyordur bu hedef.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Çok kısa vadeli bakmamak lazım olaya...2020 beklentilerim, benim için önemli dönüm noktalarıdır...bu noktalar baz alınabilir...ama günlük al sat ile vadeli piyasada işlem yapmayı önermiyorum...mutlaka hisse portföyü ile birlikte portföy destekleyici işlemler yapılmalı vadelide.

Kırmızıladığım kısım hayat motto larımdan biridir...gençlere en büyük tavsiyem budur...ülkemizde en ucuz şey, başkalarının akıl ve deneyiminden faydalanmaktır..gelişmiş ülkelerde para eden Bilgi bu kadar ucuz değildir.
    Portföy desteklemek için viop işlem açıyorum ben de . Mesela ereğli var elimde. Düşüş olacağını gördüm ve bir miktar satış pozisyonu açtım viopta.Ama baktım ereğli 8,64 gördü ve panikle işlemi kapattım. Bunu nasıl idare ediyorsunuz.Bu psikolojiyi nasıl yönetiyorsunuz.Merak ettiğim bu.
    Genç sayılmam ama bilmediğim işlerde hem bilgi hem deneyim ne bulursam öğrenmek için sürekli uğraşırım.22 yıllık reel sektör deneyimim var ,mesleğim ekonomi.Ancak borsa yatırımı konusunda acemiyim hala. Hem siz hem sayın Dudu ve diğer arkadaşlara kendi adıma teşekkür ediyorum.Deneyimlerinizden çok faydalanıyorum.
    Y.T.D.

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Tedbirli olmak iyidir!!!
    Sayin cautioary gecmişe dönük yazılarınızı okumaya başladım grafiğe bist100de bakiyorsunuz degilmi ema5 ile ema 22 ile buna göre de bist30 de viopda işlem yapıyorsunuz

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Burada tecrübeliler varken bize ne kadar söz düşer bilmiyorum ama; ben de bir fikir beyan etmek istiyorum:
    Mal da mülk de yalan ama oyalanıyoruz işte...

8.  Alıntı Originally Posted by feray007 Yazıyı Oku
    Portföy desteklemek için viop işlem açıyorum ben de . Mesela ereğli var elimde. Düşüş olacağını gördüm ve bir miktar satış pozisyonu açtım viopta.Ama baktım ereğli 8,64 gördü ve panikle işlemi kapattım. Bunu nasıl idare ediyorsunuz.Bu psikolojiyi nasıl yönetiyorsunuz.Merak ettiğim bu.
    Genç sayılmam ama bilmediğim işlerde hem bilgi hem deneyim ne bulursam öğrenmek için sürekli uğraşırım.22 yıllık reel sektör deneyimim var ,mesleğim ekonomi.Ancak borsa yatırımı konusunda acemiyim hala. Hem siz hem sayın Dudu ve diğer arkadaşlara kendi adıma teşekkür ediyorum.Deneyimlerinizden çok faydalanıyorum.
    Burada tecrübeliler varken bize ne kadar söz düşer bilmiyorum ama; ben de bir fikir beyan etmek istiyorum:

Eğer işlem vadesi yıl sonu ise pay vadeli opsiyon fiyat aralıkları çok fazla... serbest alış - satış kontrat emirleri sıkıntıya sokacaktır. Bir de yönü tahmin üzerine hedge yapılmaz, yapılmamalı... Eğer ereğli maliyetinizden memnunsanız viop'ta short açarak düşüşlere karşı portföyünüzü sigortalamış olursunuz (ki tadından yenmez; zira pozisyon kapatıldığında düşük fiyattan yeni mal almak için nakit de üretir.) Böyle bir durumda fiyat yükselişe geçerse portföy değeri artarken viop pozisyonundan zarar edersiniz. Ama portföy büyüdüğü için kaybettiğiniz teminatları kasko parasına sayarsınız. Sonuçta her iki şekilde de toplam eder; portföyün nakit tutarı değişmez. Ama paylar satılmamış olur ve temettüler size kalır. Tekrar altını çizmek isterim ki; bu hedge (yani taşıdığınız kağıdın pay vadeli short pozisyonunu açmak) taşıdığınız portföyünüzün MALİYETİNDEN MEMNUNSANIZ anlamlıdır.

Sayfa 668/1230 İlkİlk ... 1685686186586666676686696706787187681168 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •