Sayfa 689/996 İlkİlk ... 189589639679687688689690691699739789 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 5,505 - 5,512 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. Benim katılım temalı pörtföyümde de şuan, mps, kıs, kzl, ktm ve mpk var. 15 günde toplamda -1,6 zarar. Geçen hafta, Altın fonları 1 düştüğü gün, 3 düşmesi sebebiyle tca yı pörtföyden çıkardım kzl ile değiştirdim. Yfv yide mpk ile değiştirdim. Uzun vadeci olduğum için, çok kafaya takmıyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Mustafa bu sorunun cevabını en iyi sen bilirsin sanırım. İş bankası ile çalışıyorum. iki gün önce hisse fonları zararla sattım. Parası bugün 14.30 gibi hesaba geçti. Bu arada elimde iş bankasının PPF fonu da vardı. Ondan biraz kar olduğu için şöyle düşündüm. Bu fonları da satayım, diğer fonlar zararda olduğu için bu fonun karından vergi kesilmesin diye düşündüm ve sattım. Ancak gördüm ki gelir vergisini kesmişler. Soru şu. Bu mahsuplaşma işlemi ne zaman yapılıyor? Anında mı, dönem sonunda mı? Bankadaki memurların bu konularda hiç bilgisi yok.
    Hisse fonlarda stopaj sıfır olduğu için zararda mahsuplaşma söz konusu olmuyor üstadım. Değişken bir fonda olsaydı zararınız ve birikmiş stopajda olsaydı hesabınızda anında mahsuplaşma olacaktı. Eğer birikmiş stopaj yoksa satış yaptığınız PPF'de görülecekti mahsuplaşma.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

3.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Nerden cikti hayrani ustadim
    2yilliklar artista gorunuyor
    Birseymi kacirdim
    üstadım aşağıdaki linke bakar mısın? kvb'lerde 2 yıllıklar bulunmaz, adı üstünde kısa vadeli borçlanma araçları olduğunda bir yıl altı, hatta üç aylık falan olur. ben şu günlerde aşağıya kopyaladığım linkteki yıllık faize odaklanıyor, mantık yürütüyorum. yıllıkta düşüş varsa yakın bonolarda da düşüş vardır. bu yüzden 2 yıllığa fazla takılma derim acizane.

4.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    üstadım aşağıdaki linke bakar mısın? kvb'lerde 2 yıllıklar bulunmaz, adı üstünde kısa vadeli borçlanma araçları olduğunda bir yıl altı, hatta üç aylık falan olur. ben şu günlerde aşağıya kopyaladığım linkteki yıllık faize odaklanıyor, mantık yürütüyorum. yıllıkta düşüş varsa yakın bonolarda da düşüş vardır. bu yüzden 2 yıllığa fazla takılma derim acizane.
    https://tr.investing.com/rates-bonds...ear-bond-yield

Valla ben teknik analiz anlamam. Ama kit bilgimle BIST 100 grafiginde cizgiyi 103.300 den çekince çok şekilli her yere dokunuyor. Oraya gelir mi gelmez mi. Şu anki fiyatindan %6.5 düşse geliyor. Virüs ve idlip çok rahat getirir. Bilen üstadlar yorum yaparsa sevinirim

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fpk??????????????????????

Dolarda emrahin annesi basladi sanki

8. cds geriliyor 345 olmuş,dolar mb alış kuru 6.1943

Sayfa 689/996 İlkİlk ... 189589639679687688689690691699739789 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz