Onemli Gunler Banner
Sayfa 409/1000 ÝlkÝlk ... 309359399407408409410411419459509909 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,265 - 3,272 arasý.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Sn. Dudu merhaba,

"Kira icin zaten beyanname veriyorsaniz eurobond gelirinizi de herhangi bir sinira bakmadan ekleyeceksiniz, ayni sekilde temettu gelirini de offshore faizini de.."

Týrnak içindeki ifade yanlýþ oldu galiba???

Alttaki doðrusu sanýrým

"Elde edilen Eurobond faiz gelirleri, beyana ve tevkifata tabi diðer menkul ve gayrimenkul
    sermaye iratlarý ile birlikte, 49.000 TL’lik beyan sýnýrý aþýyorsa yýllýk beyanname ile beyan edilecektir."

Yanlýþým varsa düzeltin lütfen

Tþk

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,496
     Alýntý Originally Posted by EXCALIBUR Yazýyý Oku
    Sn. Dudu merhaba,

"Kira icin zaten beyanname veriyorsaniz eurobond gelirinizi de herhangi bir sinira bakmadan ekleyeceksiniz, ayni sekilde temettu gelirini de offshore faizini de.."

Týrnak içindeki ifade yanlýþ oldu galiba???

Alttaki doðrusu sanýrým

"Elde edilen Eurobond faiz gelirleri, beyana ve tevkifata tabi diðer menkul ve gayrimenkul
    sermaye iratlarý ile birlikte, 49.000 TL’lik beyan sýnýrý aþýyorsa yýllýk beyanname ile beyan edilecektir."

Yanlýþým varsa düzeltin lütfen

Tþk
    Yine beceremedik bu isi malesef.
    Bir de soyle deneyelim.
    Bir tek eurobond geliri olan 49K yi gecmiyorsa beyan etmez.
    Herhangi bir nedenle beyanname veren tutari ne olursa olsun tek beyannamede hepsini beyan eder, kesinti veya stopaj uygulandi ise de bunlari cikan vergiden mahsup edip kalanini oder, iade cikarsa geri ister.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,496
    www.gib.gov.tr sitesinde hazir beyan'a tiklayip kimlik dogrulamasindan sonra beyanname ver'e gecince herkes degisik senaryolara gore ne odeyecegini, degisik tutarda gelirlerin son durumu nasil etkiledigini, neleri indiriebilecegini aciklama ve uygulamalari ile gorebilir.
    Beyanname vermis olunmuyor bu sekilde korkmaya gerek yok. Bir kac kaydetme ve onaylama asamasindan sonra ancak beyanname veriliyor ve tahakkuk fisi cikiyor bastirilmaya hazir.
    Ben girip aylar evvelden bu sekilde ne kadar vergi cikabilecegini hesaplatiyorum ve kendimi hazirliyorum bir anlamda duygusal olarak

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4.  Alýntý Originally Posted by esramarka Yazýyý Oku
    En iyisi muhasebeci tutalým Dudu üstadým. Bununla kim uðraþýr Allah aþkýna? Sonra neden bizim borsada KY uzun vade durmuyor diyoruz.
    Sn esramarka,

Bu iþin en kolayý muhasebe hizmeti alma ya da bu iþi bilen bir arkadaþ ile beraber yapma...
    Kendi adýma vergi denetmeni bir arkadaþýmýn yanýna Jack ile beraber gidiyorum üçümüz yapýyoruz

Özellikle temettü, konut, iþyeri kira var ise karýþabiliyor. Ayrýca indirilecekleri de iyi incelemek þart.
    Yatýrým tavsiyesi içermez ve asla yatýrým tavsiyesi DEÐÝLDÝR.

Üstadlar sevgili Romalýlar,

Örnek olarak bu sabah US900123BJ84 kodlu Eurobond bir banka fiyatý 824,5 ve diðer banka fiyatý 851,77 USD

Yahu 27 $ fark nasýl oluyor? Ýþin daha da enteresan kýsmý iki bankanýn temiz fiyatý da farklý 83,310 - 80,55

nasýl oluyor böyle bir þey?

Bir de banka bizden alýrken temiz fiyattan mý alýyor?

Ben satsam ve zarar etsem yine de beyan etmem þart mý? Yoksa zararý beyan etmek istersem mi ediyorum?
    Paylaþýmlarým asla yatýrým tavsiyesi deðildir. Kendi aklýnýza ve tecrübelerinize göre yatýrýmlarýnýza yön veriniz.

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
     Alýntý Originally Posted by Dudu Yazýyý Oku
    www.gib.gov.tr sitesinde hazir beyan'a tiklayip kimlik dogrulamasindan sonra beyanname ver'e gecince herkes degisik senaryolara gore ne odeyecegini, degisik tutarda gelirlerin son durumu nasil etkiledigini, neleri indiriebilecegini aciklama ve uygulamalari ile gorebilir.
    Beyanname vermis olunmuyor bu sekilde korkmaya gerek yok. Bir kac kaydetme ve onaylama asamasindan sonra ancak beyanname veriliyor ve tahakkuk fisi cikiyor bastirilmaya hazir.
    Ben girip aylar evvelden bu sekilde ne kadar vergi cikabilecegini hesaplatiyorum ve kendimi hazirliyorum bir anlamda duygusal olarak

Syg,
    güzel taktik
    “Sermaye piyasasý, sabýrsýz kiþiden sabýrlý kiþiye para aktaran bir araçtýr". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7. geçen ay bugüne göre Eurobondlar ortlama %8,5 -10 arasý prim yaptý. CDS 660 idi þimdi de 600.
    Bu primin sebebi Aktif Rasyosu hikayesi ile bankalarýn o tarafa yýðýlmasý. DTH faizleri artýk % 1,00 ve altýnda.
    Þimdi bu þartlarda Eurobond alýnýr mý alýnmaz mý? genelde bütün þartlar tek bir enstrümana doðru itiyor ise orta vadede o yanlýþ bir yatýrým olur ve þu anda Eurobondlar tam da o þekilde ama elinde USD tutan için almak da çok mantýklý gözüküyor
    Ne dersiniz?

8.  Alýntý Originally Posted by naturalborn Yazýyý Oku
    geçen ay bugüne göre Eurobondlar ortlama %8,5 -10 arasý prim yaptý. CDS 660 idi þimdi de 600.
    Bu primin sebebi Aktif Rasyosu hikayesi ile bankalarýn o tarafa yýðýlmasý. DTH faizleri artýk % 1,00 ve altýnda.
    Þimdi bu þartlarda Eurobond alýnýr mý alýnmaz mý? genelde bütün þartlar tek bir enstrümana doðru itiyor ise orta vadede o yanlýþ bir yatýrým olur ve þu anda Eurobondlar tam da o þekilde ama elinde USD tutan için almak da çok mantýklý gözüküyor
    Ne dersiniz?
    Paranýza uzun süre ihtiyacýnýz olmayacak ise mantýklý.

Sayfa 409/1000 ÝlkÝlk ... 309359399407408409410411419459509909 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •