Sayfa 345/1003 İlkİlk ... 245295335343344345346347355395445845 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 2,753 - 2,760 arası.

Konu: Viop - XIX

Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku

Hayırılısı olsun.
    Piyasalar çoşacak.

YTD
    İyi de,bankalarda TL mevduatın ortalama vadesi hiç bir zaman 2 ayı geçmiyor,kamu bankaları 180 ay vadeli TL krediyi nasıl verebiliyor.2 ay vadeli mevduat toplayıp 180 ay sabit faizli kredi veren bir banka çok yüksek bir faiz riski taşır. Faizler yükseldiğinde mevduata hemen 1 ay içinde çok daha yüksek faiz ödemek zorunda kalırken, konut kredisi faizini 15 yıl değiştiremez.
    Daha önce evet uzun vadeli kredi verme yolu açılmıştı,çünkü swap piyasaları açıktı,çift yönlü işleyen swap piyasaları yoluyla Türk bankaları uzun vadeli TL kaynak temin ediyordu.Bunu aşağıdaki link'te mekanizmanın nasıl çalıştığını Kerim Rota da akıcı bir dille anlatmıştı.

https://www.paraanaliz.com/2019/yaza...eyenler-37759/

Ama şimdi bu yol tıkanmış,bu kaynak ekonomi Yönetimi tarafından kurutulmuş durumda.Doğrusu merak ediyorum,acaba kamu bankaları nasıl bir iş planı ve risk yönetimi ile TL cinsinden 15 yıl vadeli krediyi verebiliyorlar.Bu faiz oranını hangi varsayımlar altında belirlediler,doğrusu dinlemeyi çok isterdim.

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    İyi de,bankalarda TL mevduatın ortalama vadesi hiç bir zaman 2 ayı geçmiyor,kamu bankaları 180 ay vadeli TL krediyi nasıl verebiliyor.2 ay vadeli mevduat toplayıp 180 ay sabit faizli kredi veren bir banka çok yüksek bir faiz riski taşır. Faizler yükseldiğinde mevduata hemen 1 ay içinde çok daha yüksek faiz ödemek zorunda kalırken, konut kredisi faizini 15 yıl değiştiremez.
    Daha önce evet uzun vadeli kredi verme yolu açılmıştı,çünkü swap piyasaları açıktı,çift yönlü işleyen swap piyasaları yoluyla Türk bankaları uzun vadeli TL kaynak temin ediyordu.Bunu aşağıdaki link'te mekanizmanın nasıl çalıştığını Kerim Rota da akıcı bir dille anlatmıştı.

https://www.paraanaliz.com/2019/yaza...eyenler-37759/

Ama şimdi bu yol tıkanmış,bu kaynak ekonomi Yönetimi tarafından kurutulmuş durumda.Doğrusu merak ediyorum,acaba kamu bankaları nasıl bir iş planı ve risk yönetimi ile TL cinsinden 15 yıl vadeli krediyi verebiliyorlar.Bu faiz oranını hangi varsayımlar altında belirlediler,doğrusu dinlemeyi çok isterdim.
    Özetliyorum;Piyasalar canlanır,vatandaş konut sahibi olur,devletin vergi gelirleri artar.

YTD

3. atv amerikan medyasından gezinin intikamını alıyor galiba...

öyle detaylı abartarak anlatıyorki olayı anlatamam...

endişeliyiz açıklaması yaparsa ne komik olur bizimkiler...

4. ne konut kredisi millet işsiz kalmış yaşam mücadelesinde gelir olmadan isterse sıfır olsun faiz kimse o riske giremez...

birde konut fiyatlarında daha düşüş tam yansımadaı bu fiyatlardan kimse almaz...

2019 başına göre bizim bulundugumuz bölgede %50 lik bir artış oldu ve %10 luk bir geri gelme var...

cazibe olması gerekir... nasıl 20 liralık arcelik 12 liraya düştü cazibe oluşturdu gayrımenkuldede böyle fırsat gerekir...

5. Afiyet olsun.......
    Diyorsun ki eleştirince hain oluyorum...
    Yani her şeyde meeee diyeceğiz...
    Ben koyun değilim ki her şeye alkış tutayım...
    Bildiğiniz başka kelime yok zaten... Tükürük, ekmek, allaha şükür, vatan haini, pkk lı...
    Çakma miiliyetçi değiliz biz.. Akape yerine başka birileri bu şekilde ülkeyi yönetse yine aynı tepkiyi veririz. Adam yanlış yapanı alkışla diyiii...
    Bir şey demicem.... Yorum sizin sayın seyirciler.

Alıntı Originally Posted by sazeli Yazıyı Oku

Sen yemessen yeme kardeşim biz yiyoruz.Sen yeme zaten karın ağrısı yapar, gaz yapar.Zor durumda kalırsın.Bu memleketin ekmeğini ye suyunu iç bir de üzerine tükür.Sanki dünyadaki diğer ülkelerde açıklanan rakamlar doğru bi Türkiye kaldı rakamları yanlış.Adamlar açıklamış şu kadar enflasyom şu kadar büyüme vs. doğrudur yanlıştır önemli değil.Beğenmiyorsan dünya haritası önünde yer seç zorla tutan mi var.

Alıntı Originally Posted by thunder Yazıyı Oku
    ne konut kredisi millet işsiz kalmış yaşam mücadelesinde gelir olmadan isterse sıfır olsun faiz kimse o riske giremez...

birde konut fiyatlarında daha düşüş tam yansımadaı bu fiyatlardan kimse almaz...

2019 başına göre bizim bulundugumuz bölgede %50 lik bir artış oldu ve %10 luk bir geri gelme var...

cazibe olması gerekir... nasıl 20 liralık arcelik 12 liraya düştü cazibe oluşturdu gayrımenkuldede böyle fırsat gerekir...
    Bardağın dolu tarafından bakarsak bu vade ve faiz oranları ile kapış,kapış satılır evler.
    İşsizlik %14 ise %86 çalışan var.
    Benim doktor arkadaşım her sene 2-3 daire alır kiraya verir,kar topu gibi büyüyor.
    Bu taksitlerle öğretmen,polis,asker,sağlık çalışanları v.b gibi kamu çalışanları ve özel şirket çalışanları alım yaparlar DİE düşünüyorum.
    200-250 bin tl ye alınan ev zaten 1100-1250 tl kira getirisi olur.
    Taksit sabit, kira artışı tefe-tüfeye göre hesap edersek 5 yıl sonra taksitin kira gelirine göreceli rakamı çok düşük kalır.
    Eve ihtiyacı olan zaten alacaktır DİE düşünüyorum.

YTD

https://www.google.com.tr/amp/s/www....i-5845038/amp/

Bu konu burada işlendimi bilmiyorum ama cuma akşamı saat 18:22 de bunu açıklaman hangi şeye sığar bilmiyorum

1 hazirandaki kredilerde eşya tatil ve konut kredileri esnafları otelleri müteahhitleri kalkındırmak için vatandaşı bir kez daha borçlandırmak için yapılan bir şey ülkeyi vatandaşı düşünen bir durum değil

Türkiyede dağıtılan milyarlar 20 milyon yandaşa ve trole
    bizdede
    Abd de olan olaylar oluşması bir süre sonra olacaktır eğer erken seçim olmaz ise abd isyanı zengin besleyen zihniyet iyide o ülkede 70 milyon evsiz ve yoksul var 10 milyon zengin için basılan paralar ülkeyi kurtarmaz bizdeki yandaş ve Trolleri de kurtarmayacak

Taaki basılan kağıtlar kağıt değeri görene kadar

Ecelden kaçılmaz eninde sonunda canını alır

8. Fed kesinlikle 2019 yılında yayımlanan the room filminden etkilenmiş. Odada bi şey diliyorsun anında oluyor.. Aynı fed in matbaası gibi

Sayfa 345/1003 İlkİlk ... 245295335343344345346347355395445845 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •