Sayfa 8/193 İlkİlk ... 6789101858108 ... SonSon
Arama sonucu : 1538 madde; 57 - 64 arası.

Konu: Orta Vadeli İnciler

1. Merhaba Hocam,

PRKME ile ilgili birkaç bilgi paylaşacağım:

1-Şirket, Siirt Madenköy'deki bakır konsantre madenini Cengiz İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye 195.000.000 USD + KDV bedelle, toplam 715.923.000 TL + KDV (TCMB Amerikan Doları kuru 3,6714 TL) satılması ile ilgili olarak karar aldı ve ödeme bugün (20/03/2017) tahsil edilecek.

Ayrıca Park Elektrik Üretim Madencilik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Ilgın Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nin yüzde 100 oranındaki hissesini 150 milyon dolar bedelle alma kararı aldı.

Bu satış ile gelen 2017-3 Karı=491,3 M Piyasa Değeri=467,4 M F/K=0,99 PD/DD=0,50

2-Konya Ilgın Termik Santrali

Konya'da kurulacak Konya Ilgın Termik Santrali; 500 MW kurulu güce sahip olacaktır.

Ciner Grubu'nun bağlı ortağı Konya Ilgın Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. tarafından kurulup işletilecek Konya Ilgın Termik Santrali akışkan yataklı süperkritik 500 MW kurulu güce ve yıllık 2 milyar 817 milyon 750 bin kWh elektrik üretim kapasitesine sahip olacaktır.

Bölgedeki 1.994 kcal/kg ısıl değere sahip toplam 175,3 milyon ton linyit rezervinin değerlendirileceği proje tam kapasite ile hayata geçtiğinde, bugün tükettiği yıllık enerjinin ancak yüzde 8'ini Konya il sınırlarında üretebilen Konya'nın yıllık elektrik talebinin yüzde 42'si sadece Ilgın Termik Santralinde üretilebilecektir.

Konya Ilgın Termik Santrali Son Durum

01.07.2016 : Konya ılgın Termik Santrali'nde fiili gerçekleşme yüzde 9,23 seviyesine geldi.

04.02.2016 : Ciner Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Coşkun Duyak basına verdiği demeçte 2016 yılı içerisinde madencilik faaliyetlerine ve santral montajına başlamayı, santral inşaatının da 36 ay içerisinde tamamlanmasını planladıklarını açıkladı.

27.02.2013 : Yerli kömür (linyit) kullanılacak Konya Ilgın Termik Santrali için EPDK tarafından 49 yıl süreli elektrik üretim lisansı verildi.

3-Tamamen kendi düşüncem olmakla KOZA ve İPEK için teklif verilebilir diye düşünüyorum.

4-2013 Nisan zirvesi 5'lere yakın İMKB-100 ise 90 binlerde...

2017 Mayıs halen 3,14 ve BIST-100 ise 98 binlerde...

Dolar grafiğine şu anda bakamıyorum asıl o kıstas alınması gerekir diye düşünüyorum.

5-Şirket şu anda kasasında para olan faaliyetleri olmayan bir şirket durumunda olmasına rağmen Ciner gurubu bünyesinde Park Termik(Ankara Çayırhan)-Park Linyit(Ankara Çayırhan)-Silopi Elektrik vb. Ciner Enerji ve Madencilik Grubuna bağlı faaliyetleri bulunmaktadır.

Bu şirkette hikaye bitmez diye düşünüyorum.Vel hasıl hissemizi incelerken Konya-Ilgın projesi =Para basacak diye düşünüyorum arkasından KOZA-İPEK teklif verebilirler ayrıca teknik göstergeleri güçlü al veren halen 2009 kriz seviyesindeki fiyatlarla işlem görüyor diye düşünüyorum.Dolar olarak zaten diplerde şu an.

Bundan sonrası sende Yalın Hocam.Emeğin için şimdiden teşekkürler.Hayırlı Ramazanlar...

2. Hocam saygilar.hosgeldiniz. parsan icin fabrikasi acilacak bikac yila ve arsa durumu var bakabilirmiyiz.size zahmet. Brisada 2018 fabika açılışı var

LG-D802TR cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Selamın aleyküm SKTAS da bir on görüşürüz varmi?

Yalın hocam takibe alacağınız hisseler arasına Marshall girebilir mi? Zira teknik olarak iyi işaretler var gibi ve 7 yıldır 30-40 bandına sıkışmış temel olaraktan da son iki bilançoda kalemler de umut veren gelişmeler mevcut, sizin yorumunuz? Ayrıca şirketin ana ortağı Akzo Nobel'in Amerikalı bir şirkete satılma hikayesi mevcut.
    Son düzenleme : Cok; 28-05-2017 saat: 20:03.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
    Harikasınız vallahi, şirketler hakkında müthiş bilgiler paylaşmışsınız. Hem de beklediğimden daha fazla sayıda şirket çıkmış ortaya.

Üç şirketi not almıştım zaten, sonraki paylaşılan şirketleri de ön elemeden geçirip tam listeyi çıkartırım bu akşam. Sonra da listedekileri tek tek detaylı incelemeye alırız.

Çok fazla iş birikmiş, güzel de olmuş... Herkese teşekkürler.
    Borsa, korku değil eğlenceli bir gerilimdir. https://twitter.com/azizserin75

6. sayın aziz hocam 1 e 6 yapan şirketi bulabilmek mümkün mü bilmiyorum bir sasa bulunur mu bulmak için temek ve teknik analizin dışında birşeyler lazım sanırım

7. yalın ustadım...hos geldın...yaptıgın ve yapacagın tum yorumlar ıcın canı gonulden tessekkurederım senın ınceleme krıterlerıne uyarsa rknosa yı ınceleyebılırmıyız tknosa zarardakı sırketlerı kapatması karlılıgın artması yapancıya satılma duyumları vesayre vesayre ne dersenız ...tessekkurler ...rabbım yarve yardımcın olsun....

Alıntı Originally Posted by YALIN Yazıyı Oku
    Harikasınız vallahi, şirketler hakkında müthiş bilgiler paylaşmışsınız. Hem de beklediğimden daha fazla sayıda şirket çıkmış ortaya.

Üç şirketi not almıştım zaten, sonraki paylaşılan şirketleri de ön elemeden geçirip tam listeyi çıkartırım bu akşam. Sonra da listedekileri tek tek detaylı incelemeye alırız.

Çok fazla iş birikmiş, güzel de olmuş... Herkese teşekkürler.
    Aziz abim merhaba..
    Özledik bilanço analizlerini. Önümüzdeki 1-2 yıl en yüksek prim beklediğim 2 kağıt faaliyet karları harika gelen Karel ve Dgklb.

Sayfa 8/193 İlkİlk ... 6789101858108 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •