Sayfa 521/1002 İlkİlk ... 21421471511519520521522523531571621 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 4,161 - 4,168 arası.

Konu: Viop - XXVII

Alıntı Originally Posted by Alenon Yazıyı Oku
    Ben beton dökeyim de bura da direk viop yatırım yapanlar var helal olsun onlardan bişey öğreniriz belki.
    8 senedir viop da oynuyorum (hedge için kullanmıyorum) benim tecrübelerim ve tarzım şu şekilde, umarım faydası olur:

1) Eğer kaldıraç kullanmadan işlem yaparsan yani ayağını yorganına göre uzatırsan hisse alıp satmaktan pek farkı yok. Tehlikeli olan kendinsin, viop piyasası değil. Bu iş için 50.000 TL ayırdım, dolayısıyla 4 kontrattan fazla pozisyona girmiyorum.
    2) Güniçi işlem yapmıyorum, bazen kontratı 1.5 ay tuttuğum bile oluyor, daha uzun bile olmuş.
    3) 300-500 puan alayım (scalping) yapmıyorum, istatistik böyle para kazanmanın zor olduğunu gösteriyor.
    4) Klasik ve sade teknik analiz kuralları kullanıyorum. Araçlarım Mumlar, trand çizgileri, hareketli ortalamalar, formasyonlar, hacim, RSI bu kadar. Net sinyal görmeden alım satım yapmıyorum.
    5) Pozisyona girmek için mutlaka net sinyal görmem lazım. Sinyal gelince stopu belirliyorum, nereden çıkacağım belli olmuyor yine sinyal gelmesi lazım.
    6) Sadece saatlik ve günlük grafik bakıyorum.
    7) Short pozisyon hiç almıyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Ben 7.70—7.80 den dengeleme bekliyordum. Ama o şartlar olursa dediğiniz rakamlar da olası
    i
    acımadan basa da bilirler.. dengesiziz malum

6347-6267 fiboda asılı kaldı buranin altı üstü haftalık kapanışa da bakılabilir. üstünde şimdilik...
    diken diken

Alıntı Originally Posted by halefly Yazıyı Oku
    8 senedir viop da oynuyorum (hedge için kullanmıyorum) benim tecrübelerim ve tarzım şu şekilde, umarım faydası olur:

1) Eğer kaldıraç kullanmadan işlem yaparsan yani ayağını yorganına göre uzatırsan hisse alıp satmaktan pek farkı yok. Tehlikeli olan kendinsin, viop piyasası değil. Bu iş için 50.000 TL ayırdım, dolayısıyla 4 kontrattan fazla pozisyona girmiyorum.
    2) Güniçi işlem yapmıyorum, bazen kontratı 1.5 ay tuttuğum bile oluyor, daha uzun bile olmuş.
    3) 300-500 puan alayım (scalping) yapmıyorum, istatistik böyle para kazanmanın zor olduğunu gösteriyor.
    4) Klasik ve sade teknik analiz kuralları kullanıyorum. Araçlarım Mumlar, trand çizgileri, hareketli ortalamalar, formasyonlar, hacim, RSI bu kadar. Net sinyal görmeden alım satım yapmıyorum.
    5) Pozisyona girmek için mutlaka net sinyal görmem lazım. Sinyal gelince stopu belirliyorum, nereden çıkacağım belli olmuyor yine sinyal gelmesi lazım.
    Ağustos - Kasım viop endeks işlemlerim. toplam 27 işlem, 0 zarar, 5 açık işlem

ekstre.jpg

4.  Alıntı Originally Posted by halefly Yazıyı Oku

Eyvallah hocam yanlız

4 kontrat yakşaık 5 bin tl yapıyor 45 bin tl kenarda yatıyor mu onu değerlendirmiyor musunuz.

5.  Alıntı Originally Posted by halefly Yazıyı Oku
    Ağustos - Kasım viop endeks işlemlerim. toplam 27 işlem, 0 zarar, 5 açık işlem

ekstre.jpg
    hocam 27 numaralı işlem 20 tane long mu ?

Alıntı Originally Posted by Alenon Yazıyı Oku
    Eyvallah hocam yanlız

4 kontrat yakşaık 5 bin tl yapıyor 45 bin tl kenarda yatıyor mu onu değerlendirmiyor musunuz.
    45 bin tl nin 40 bini vadeli tl de, 5 bini likit fonda duruyor. Bu şekilde yapınca aslında viop alıp tutmak, hisse alıp tutmaktan daha az zarar veriyor. Şu şekilde:

Hisse senaryosu: 50bin ile hisse aldık ve fiyatı 1 ay sabit kaldı. Bu durumda faizi yıllık %12 düşünürsek aylık %1 faiz kaybımız var. 1 ay sonra, hisse fiyatı aynı olduğu için yine 50 bin var ama faize koysaydık 50500 olacaktı, 500 kayıp var.

Kontrat senaryosu: 5 bin teminat ile 50 binlik endeks kontratı aldık ve 1 ay boyunca endeks sabit kaldı diyelim. Endeks sabit kaldı ama kontrat fiyatı spot fiyata yaklaştı, makas kapandı. Makas bazen volatil olsada makası belirleyen ana faktör faiz oranı. Buradan kaybımız var yaklaşık 500 TL diyelim. Ama faizde 45 binimiz var, buradan 400 TL faiz gelirimiz var. Komisyon masrafını saymıyorum o hissede de var. Dolayısı ile net zarar 100 TL oluyor.

7. cevaplar için çok sağ olun ..gayet başarılı işlemler...bol kazançlar size..

Evet, dün tarihi atmışım onlar bugün tarihli. Akşam saatlik grafikte oluşan flamanın yukarı kırıldığını düşünüyorum. 1433,00 stop.

Sayfa 521/1002 İlkİlk ... 21421471511519520521522523531571621 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •