Sayfa 652/996 İlkİlk ... 152552602642650651652653654662702752 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 5,209 - 5,216 arası.

Konu: Viop - XXVIII

1.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Adaleti mutlak surette sağlamak nerede ise imkansız ama telafi imkanları ile birlikte düşünüldüğünde yine de olumlu bir kavram.

Bazen herkes haklı oluyor ama ortada bölünemeyen tek bir parça olabiliyor. Azimli, sabırlı, güçlü, akıllı, kurnaz, uyanık, hızlı olmayanlar hemen pes ediyor diğerleri aralarında mücadele ediyor, bunların içinde de sevgi pek olmuyor.

Bu arada her işde bir yeddi emin, kabzımal, şahit, nihai sorumlu vs illa gerekiyor.
    sana duvarlar konuşmaya başladı yine.
    kabzımal hissenetteki bir önceki nikimdi.
    şimdi buraya asdas yamıcam da nereye yazacam asdas.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by şahit Yazıyı Oku
    sana duvarlar konuşmaya başladı yine.
    kabzımal hissenetteki bir önceki nikimdi.
    şimdi buraya asdas yamıcam da nereye yazacam asdas.
    İçinden geleni düşün ama duvarlara da kulak ver demek lazım.

Her işte bir nihai sorumlu aranıyor, Orhan Baba "Ben mi yarattım" deyip sıyrılmış.
    https://www.youtube.com/watch?v=KGKbi4Nprc4
    Orhan Gencebay Batsın Bu Dünya

HaberTürk'de tartışma var, siyasiler eski parlamenter sisteme dönüp nihai sorumluluk işini muğlaklaştırıp rahat hareket etmek istiyorlar gibi.

Bu işin sırrı benden habersiz uçan kuşu şiddetle cezalandıracağım diyebilmek.
    Son düzenleme : ariston; 13-12-2020 saat: 23:27.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3. Hz. Peygamberin amcası Hz. Hamza Uhud savaşında Vahşi tarafından mızrak ile öldürülmüş..
    ve Vahşi daha sonra yakandığında, Peygamberimiz soruyor, neden öldürdün diye..
    ve cavabı şu oluyor; sahibim beni özgür bırakacağını söyledi..bu sözün üzerine serbest bırakıldığı söyleniyor..
    ve sonradan müslüman oluyor..
    kilit nokta özgürlük..özgür olmayan insan ın kendi iradesiyle bişey yapamayacağı açık..
    önce ekonomik özgürlük, sonra düşünce fikir özgürlüğü gibi.çünkü önce fiziksel ihtiyaçlar vardır..
    insani değerler demek, bir bakıma özgür insan demektir..
    geri kalmış toplumlarda halk asla özgür olamaz..çünkü özgür insanı güdemezsiniz..

4. maziye ışınladın beni aristo,
    ganesş ne yapıyor acaba?
    berabull bilir belki.
    eskişehirdeydi sanırsam.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    açık pozisyon sayısı 13 bin azalmış, 20 kasımdan beri sürekli ve ılımlı bir trendle 86 bin lot birikmişti, bugünkü 1519.xx tarihi zirve zorlaması bazı shortçuları pes ettirmiş gibi görünüyor.. gerçi 'zaten dün 12 bin artmıştı, onlar kapandı, inançlı shortçular kale gibi sağlam bir azimle beklemeye devam ediyor' diye de bakılabilir..
    cuma günü açık poz sayısı 3 bin artış göstermiş, oysa sabah 1485 görüp 45 puan ralli yapmış, tarihi zirve tazelemiş- böyle bir günde ne beklerdik ?? bir sürü shortçunun pes edip, yandım allah diyerek pozisyon kapattığını görmemiz gerekir.. ve bu olmuştur muhakkak, ama 1520 civarı ve üstü yeni shortçu gelmiş olduğu görülüyor.. APS artışı küçük gibi görünse de önemli, artış olması yarına dair pozitif sinyal veriyor bu mantığa göre

6. bir forumdas atmis gozume carpti

Alıntı Originally Posted by KOÇ Yazıyı Oku
    Bana önümüzdeki 2 hafta teknik olarak borsa satışı,altın ve dolar tl yükselişi var gözüküyor.
    Sindoma
    Kaydet bunu
    ....

7.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    İçinden geleni düşün ama duvarlara da kulak ver demek lazım.

Her işte bir nihai sorumlu aranıyor, Orhan Baba "Ben mi yarattım" deyip sıyrılmış.
    https://www.youtube.com/watch?v=KGKbi4Nprc4
    Orhan Gencebay Batsın Bu Dünya
    Her sey karanlık ,nerde insanlık
    Kula kulluk edene yaziklar olsun !
    yürü be orhan baba beee

8. Üniversitede solcu arkadaşlar bir oyun oynamıştı, çok da anlamamıştım.

Samuel Barclay Beckett Godot'u Beklerken'di ismi. O da oraya karışık yapmıştı.

https://en.wikipedia.org/wiki/Waiting_for_Godot
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sayfa 652/996 İlkİlk ... 152552602642650651652653654662702752 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •