Sayfa 679/792 İlkİlk ... 179579629669677678679680681689729779 ... SonSon
Arama sonucu : 6330 madde; 5,425 - 5,432 arası.

Konu: BUCIM - Bursa Çimento

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye/İstanbul
    Gönderi
    3,481
    Burdaki mezarcı belli.

Hiç bir şey göründüğü gibi değildir.
    Hiç bir şey göründüğü gibi değildir...

2. Borsa Gündem'de Yer alan haberle ilgili CİMER üzerinden S.P.K.'ya şikayet etmiştim

Borsa Gündem Haber sitesinde 08.12.2020 Saat: 17:29 'da İki Hissede Yüklü Satış Hazırlığı başlıklı yazının içeriğinde ;
    Merkezi Kayıt Kuruluşu, 9 şirketin hisselerinin borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla yapılan başvurulara ait bilgileri duyurdu. 2 hissede ise yüklü satış hazırlığı dikkat çekti
    Sönmez Pamuklu (#SNPAM) ve Bursa Çimento'da (#BUCIM) yüklü satış hazırlığı dikkat çekti.
    Burada belirtilen yüklü satış hazırlığı dediği Bursa Çimento hissesinde satışa konu olan 2 yatırımcıya ait 3 adet başvuru toplamındaki hisse adedi 402 bin lot civarı oysa. Bursa Çimentonun sermayesi 180 milyon TL bir başka deyişle 180 milyon lot hissesi mevcut, kıyaslama yapılınca satışa konu hisse şirket sermayesinin % 0,223 denk gelmektedir abartılı bir haber başlığı olduğu görülmektedir. Bu tür abartılı haberler hisse fiyatı üzerinde ve yatırımcılarda olumsuz yönde etki yaramaktadır. Bahse konu haber tarafınızdan incelenerek herhangi bir manipülasyon tespit edilmesi halinde gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.
    https://www.borsagundem.com/haber/ik...irligi/1535572

S.P.K. nın şikayetime vermiş olduğu cevap :

İlgi başvurunuz Kurulumuz tarafından kayda alınmıştır. Kurulumuza ulaşan ihbar ve şikâyetler, sermaye piyasalarında gerçekleştirilen işlemler ve sermaye piyasası araçlarına ilişkin gelişmeler, SPKn' nın 88'nci maddesi çerçevesinde değerlendirilerek gerekli görülen hallerde Kurulumuz tarafından ayrıntılı inceleme yapılmaktadır. Yapılan incelemeler sonucunda mevzuata aykırı bir durum tespit edilmesi halinde incelemelerin kamuyu ilgilendiren sonuçlar Kurulumuz Bültenleri aracılığıyla kamuya duyurulmaktadır.
    Bilgilerinize sunulur.

Bakalım ilerleyen zamanlarda bu şikayetimle ilgili bültenlerde bir haber çıkacakmı

Maalesef bu haberi Twiter ve İnvesting'de hisse yorumlarında abartılı bir şekilde o kadar güzel kullandılar ki son zamanlarda 3-5 ky yatırımcı gelmişti onlarıda korkutup kaçırttılar, gelecek olanlarda arkalarına bakmadan kaçtılar

'' Yatırım Tavsiyesi Değildir ''

3. Hırsıza kilit tutmaz derler , bu hırsız ahlaksız adamlar minareyi çalıyorlar ise kılıfı mutlaka hazırlamış lardir , bu şikayetlerden sonuç alınacağını malesef zannetmiyorum

4.  Alıntı Originally Posted by Kurtuluş48 Yazıyı Oku
    Borsa Gündem'de Yer alan haberle ilgili CİMER üzerinden S.P.K.'ya şikayet etmiştim

Borsa Gündem Haber sitesinde 08.12.2020 Saat: 17:29 'da İki Hissede Yüklü Satış Hazırlığı başlıklı yazının içeriğinde ;
    Merkezi Kayıt Kuruluşu, 9 şirketin hisselerinin borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla yapılan başvurulara ait bilgileri duyurdu. 2 hissede ise yüklü satış hazırlığı dikkat çekti
    Sönmez Pamuklu (#SNPAM) ve Bursa Çimento'da (#BUCIM) yüklü satış hazırlığı dikkat çekti.
    Burada belirtilen yüklü satış hazırlığı dediği Bursa Çimento hissesinde satışa konu olan 2 yatırımcıya ait 3 adet başvuru toplamındaki hisse adedi 402 bin lot civarı oysa. Bursa Çimentonun sermayesi 180 milyon TL bir başka deyişle 180 milyon lot hissesi mevcut, kıyaslama yapılınca satışa konu hisse şirket sermayesinin % 0,223 denk gelmektedir abartılı bir haber başlığı olduğu görülmektedir. Bu tür abartılı haberler hisse fiyatı üzerinde ve yatırımcılarda olumsuz yönde etki yaramaktadır. Bahse konu haber tarafınızdan incelenerek herhangi bir manipülasyon tespit edilmesi halinde gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.
    https://www.borsagundem.com/haber/ik...irligi/1535572

S.P.K. nın şikayetime vermiş olduğu cevap :

İlgi başvurunuz Kurulumuz tarafından kayda alınmıştır. Kurulumuza ulaşan ihbar ve şikâyetler, sermaye piyasalarında gerçekleştirilen işlemler ve sermaye piyasası araçlarına ilişkin gelişmeler, SPKn' nın 88'nci maddesi çerçevesinde değerlendirilerek gerekli görülen hallerde Kurulumuz tarafından ayrıntılı inceleme yapılmaktadır. Yapılan incelemeler sonucunda mevzuata aykırı bir durum tespit edilmesi halinde incelemelerin kamuyu ilgilendiren sonuçlar Kurulumuz Bültenleri aracılığıyla kamuya duyurulmaktadır.
    Bilgilerinize sunulur.

Bakalım ilerleyen zamanlarda bu şikayetimle ilgili bültenlerde bir haber çıkacakmı

Maalesef bu haberi Twiter ve İnvesting'de hisse yorumlarında abartılı bir şekilde o kadar güzel kullandılar ki son zamanlarda 3-5 ky yatırımcı gelmişti onlarıda korkutup kaçırttılar, gelecek olanlarda arkalarına bakmadan kaçtılar

'' Yatırım Tavsiyesi Değildir ''
    Bende başka durumlar için yazdım fakat benzer yazı ile karşilaştım.Açığa satışı tespit ettiğim aracı kurumu söyledim fakat onlara verildi mi bilmem. Diğer kurumlara açığa satış için cezalar yazdılar. Umarım borsamız herkese aynı kuralları olan bir şekle dönüşür.

5. Selamun Aleyküm Arkadaslar ..
    Takaslarda gördügüm 10 gündür farkli kurumlardan Gediğe mal toplandıgı
    Bindim bugün kapanıstan trene rast gelsin hedef 12 - 13

6.  Alıntı Originally Posted by Serseri.26 Yazıyı Oku
    Selamun Aleyküm Arkadaslar ..
    Takaslarda gördügüm 10 gündür farkli kurumlardan Gediğe mal toplandıgı
    Bindim bugün kapanıstan trene rast gelsin hedef 12 - 13
    Aleyküm selam ortaklığın hayırlı olsun .

7. 10 lirayı bile geçirdi adam daha ne konuşuyorsunuz .

8.  Alıntı Originally Posted by Unutmam Yazıyı Oku
    10 lirayı bile geçirdi adam daha ne konuşuyorsunuz .
    Made in Oğuzhan Sahinkaya Abimiz
    Bammm bamm bam ehehehe

Sayfa 679/792 İlkİlk ... 179579629669677678679680681689729779 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •