Anket Sonuçlarını Gör: Şu anda 1612 olan vadeli, ekim sonu nerede olur?

Oylayan
59. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • 1700 üstü

32 54.24%
  • 1500 altı

16 27.12%
  • Arasında bir yerde

11 18.64%
Sayfa 618/1004 İlkİlk ... 118518568608616617618619620628668718 ... SonSon
Arama sonucu : 8028 madde; 4,937 - 4,944 arası.

Konu: Viop XXXV

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Sakarya kenarında, verimli topraklar vardır. Buradaki çiftçi ama hep zarar eder.

Nasil eder dersen, bir sene soğan para eder.

Ertesi sene hepsi soğan eker.

O sene soğan para etmez, Sakarya nehrine dökerler sogani. Hem para ettiği sene hem de etmediği sene kazanamazlar. Oysa iyi bir planlama olsa her sene kazanabilirler, ama bir araya gelmezler, kabul etmezler az az sürekli kazanmayı.

Orası neyse bütün ülke de o dur.

Simdi herkes üni. Okusun diyen halk suçlu mu?

Halktan gelen talebi yapan iktidar suçlu mu?

Bu kadar fazla mezun olursa mezuniyet para etmez diyemeyen meslek örgütleri suçlu mu?

Bu sefer ara eleman sıkıntısı çekeriz demeyen reel sektör suçlu mu?

Yoksa bu ülke plan program hak getiren koca bir deney tahtası mı?

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    https://www.itebs.com.tr/almanyada-egitim-sistemi

Almanya 'da eğitim sistemi

Üniversiteye giriş sınavı bir sıralama sınavı değil, başarı sınavı olmalıdır.Sınavda her hangi bir alanda 100 üzerinden 50 alamayan, o alana ait bir fakülteye girememeli.
    Eğer bu kriter uygulanırsa , sınavlardaki mevcut doğru soru cevaplama durumuna göre, sınavlara girenlerin ancak %2-%3 arası başarılı olabiliyor, gerisi üniversiteye girebilme yeterliliğine sahip olmadığı gözüküyor.Bu kriter uygulanırsa, hiç bir değeri olmayan diploma vermekten başka şey yapmayan tabela üniversiteleri kapanır, sadece liseden altyapısı yeterli olarak gelen öğrencilere nitelikli eğitim veren bir avuç gerçek üniversite kalır.
    Almanya bu elemeyi daha ilkokuldan başlayarak yapıyor, çoğu öğrenci meslek okullarına yönlendiriliyor, üniversite yaşına gelinceye kadar, sadece o zamana kadar birçok sınavı başarıyla vermiş az sayıda öğrenci liseden mezun olabiliyor onlar da üniversitede okuyor.
    Bizde ise sınıfta kalma da kaldırıldığından daha 4 işlemi doğru dürüst yapmaktan aciz kişiler liseden mezun olabiliyor ve üniversiteye girebiliyor.Tabii sonra da iş bulamıyorlar.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    https://www.itebs.com.tr/almanyada-egitim-sistemi

Almanya 'da eğitim sistemi

Üniversiteye giriş sınavı bir sıralama sınavı değil, başarı sınavı olmalıdır.Sınavda her hangi bir alanda 100 üzerinden 50 alamayan, o alana ait bir fakülteye girememeli.
    Eğer bu kriter uygulanırsa , sınavlardaki mevcut doğru soru cevaplama durumuna göre, sınavlara girenlerin ancak %2-%3 arası başarılı olabiliyor, gerisi üniversiteye girebilme yeterliliğine sahip olmadığı gözüküyor.Bu kriter uygulanırsa, hiç bir değeri olmayan diploma vermekten başka şey yapmayan tabela üniversiteleri kapanır, sadece liseden altyapısı yeterli olarak gelen öğrencilere nitelikli eğitim veren bir avuç gerçek üniversite kalır.
    Almanya bu elemeyi daha ilkokuldan başlayarak yapıyor, çoğu öğrenci meslek okullarına yönlendiriliyor, üniversite yaşına gelinceye kadar, sadece o zamana kadar birçok sınavı başarıyla vermiş az sayıda öğrenci liseden mezun olabiliyor onlar da üniversitede okuyor.
    Bizde ise sınıfta kalma da kaldırıldığından daha 4 işlemi doğru dürüst yapmaktan aciz kişiler liseden mezun olabiliyor ve üniversiteye girebiliyor.Tabii sonra da iş bulamıyorlar.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bu arkadaş güzel yazdı. Bravo.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

3.  Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Dostum Demirel'in bir lafı vardır:
    "Bize plan değil pilav lazım."
    Herkesin üniversiteye gitmesine gerek yok.
    Bakın Google'ın kurucuları bile doktoralarını tamamlamamış.
    Diploma sadece bir kağıt.
    Önemli olan üretkenlik.
    Boşuna yıllarca oyalanacağına elin iş tutsun yeter.
    Benim pilavcı arkadaşın kazancı büyük ihtimal hoca maaşını ikiye katlar.
    Tavuklu pilav da değil bildiğin nohutlu pilav satıyor.
    zaten bütün ülke emlakci taksici muteahid pilavci falan olduk sen daha ne istiyon?

uzay mekigi mi yapiyoz?

su sayfaya bak beyaz yaka dolu. bunlar da tuccar aksama kadar kagit al ver birbirinden para koparmaca.

bunla ne olur? bu gidis normal mi?

uluslar arasi arenaya ciktiginda da biz pilav yapiyoz dersin.
    yogurt da koy.

Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    zaten bütün ülke emlakci taksici muteahid pilavci falan olduk sen daha ne istiyon?

uzay mekigi mi yapiyoz?

su sayfaya bak beyaz yaka dolu. bunlar da tuccar aksama kadar kagit al ver birbirinden para koparmaca.

bunla ne olur? bu gidis normal mi?

uluslar arasi arenaya ciktiginda da biz pilav yapiyoz dersin.
    yogurt da koy.
    Yurt dışında bu Turkish ve Greek yoğurt işinde iyi para var.
    Hatta Hamdi Ulukaya'nın Chobani diye markası var.
    Net değeri 2 milyar dolar.
    Ticaret iyidir iyi.
    Yoğurdu kaç kepçe koyalım dostum (bizim pilavcı ayranı bimden alıp tahta bir fıçıya dolduruyor, oradan bardaklara servis, 2 katı fiyat çek, meslek sırrı bakın)?

5. Pilavla cacık yakışır.
    Saygılar

Alıntı Originally Posted by bluedream Yazıyı Oku
    Pilavla cacık yakışır.
    Saygılar
    Cacık çabuk bozuluyor dostum.
    Güzel zeytin yağı ve nane ile sunumla esnaf lokantalarında iyi gider.
    Mahalle arası olmayacak işlek bir yer olacak ki satasın.

7. 5 yıldır site yöneticisi seçime gitmiyor. Adam habire asansör yaptırıyor daha yeni motor değişti üçüncü kez 400-700 arası para aldı Allah'tan kapıcı emekli 2000 TL maaş alıyor sigorta yok. Yöneticinin geçim kaynağı site yöneticisi olmak. Dava açmaktan başka yol varmı ha şu da var sitenin çoğu kiracı çoğunluğa ulaşmak mümkün değil

8.  Alıntı Originally Posted by Canel.D Yazıyı Oku
    Doç ve prof olanları çoğunun yabancı dili yok. Zaruri sartlardan biridir dil, önceden KPDS vardı ve şart 70 idi, sonra 60 oldu sonra salla oldu. Önüne gelen yagdanlik doç oldu prof oldu

Al sat yat uyu bekle tüyo vesaire değildir. Aracı kurumunuza danışınız. Sadece kişisel yorumlarimdir, beni bağlar.
    Dil konusunda benden yeteneksizi azdır. Yıllarca kurslara vs gittim, en sonunda Boğaziçi elektronikte yüksek lisans öncesi hazırlık okudum. Yeterliliği de ilk sınavda geçtim. Ama konuşma, pratik durumum hep tarzanca seviyesinde kaldı. Yurt dışına seminer vs de hep durumu idare ettik.

Buna rağmen KPDS de adam gibi çalışmadan 89 almıştım. Tamam dil konuşurken, dinlerken vs yetenek önemli de, gramer ya da kelime bilgisi vs oturup çalışmakla, okumakla ilgili. Düşük KPDS nin bahanesi yok, çalışmamakla ilgisi var.

Ben olsam 70 olan barajı, 60 a değil, 80 e çıkarırdım. Yeterli dil bilgisi olmayan adam nasıl yayın takip edecek, nasıl seminere gidecek, nasıl yabancı dilde yazışma yapacak.

Bakın bunları genel zeka seviyemden şüphem olmadan, ama dil konusunun ayrı bir yetenek, ayrı bir zeka gerektirdiğini bilerek yazıyorum. İngilizce Okuduğunu anlamanın, yazmanın yetenekle pek ilgisi yok, basit bir matematiği var, çalışmakla ilgisi var.

Hatta bazen denk geliyorum, dil baraj puanının daha da düşürülmesini isteyen, %99 ihtimalle torpilli zibidiler var. Zaten düşük olan puan daha da düşsün istiyorlar. Ülkenin içinde olduğu saçma durumun bir başka örneği.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 618/1004 İlkİlk ... 118518568608616617618619620628668718 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •