Sayfa 686/1002 İlkİlk ... 186586636676684685686687688696736786 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,481 - 5,488 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIII

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,946
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Matbaadan basarlar ne olacak
    Bunun sonucu hiperenflasyon olacak
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2. Yılanı kirpiyle mi değiştirsek, devamlı iğne atıyor bu, şimdi 10.70e iğne attı, yılan tıssslıyordu, kirpi ne diyor var mi dilinden anlayan? Tlye atlayacam diyor gibi geldi bana

3.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn hayek serbest kur rejiminde bilinen yöntemlerin hepsi denenerek kur baskilandi .artık yolun sonu dayız.kuru zaten tutamayı z.enflasyon da tutulamaz.bu bence tüm dünya için geçerli.faizi aşağı yukarı yapma bu iş çözülemez.tek yol var harcadığın dan fazlasını kazanacaksın.bu da turizm artı olduğu kadar ihracat artışı ile sağlanacak.yuksek enflasyon düşük ücretler bir anlamda fakirlesme ve ister istemez tükete me mek demektir.onumuzde bizi bekleyen realite de bu
    Millet stokçuluğa başladı mal alamıyor, ne üretimi ne ihracatı?

Arkadaşlar bu akşam niye herkes burada.dolar çok arttı enflasyon dizginlenemez sıkıntı çekeriz diye değil mi.peki dolar düşmeli mi sizce.ya da nasıl düşecek.faiz artışı ile dusecekse bu yüksek faizi kim ödeyecek.bu yüksek faizi alan adam misal uc ay sonra daha yüksek miktarda TL ile olar talep ederse ne yapacagiz

5. Durduraman babam durduraman. Kur enflasyonu enflasyon kuru besler. Sarmala girersin. Aha Arjantin, Venezuela orada. Yok boyle bir politika. Var olan altyapini da kaybedersin.

6. Ben birşey bildikleri için, cari açığı düşürmek için falan filan, yaptıklarını düşünmüyorum. Kuru baskılamak için çok uğraştılar baktılar olmuyor, salın gitsin anasını satıyım dediler. Faizi düşürelimde en azından kurun yükselmesinin bahanesi olsun. Heralde birazda işe yarar dediler gibi geliyor. Araya faiz haram göndermeleride yaparız oldu bittiii.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Bunun sonucu hiperenflasyon olacak
    Zaten benim senaryomdaki olay da ona işaret ediyor.

Başka türlü nasıl olacak aldığın arabayı 1-2 sene sonra sat, hem krediyi kapa hem cebine para kalsın olayı?

Şimdiki durum bunun başlangıcı değil mi? Arabalar 2 senede % kaç arttı?

Aslında boşa tartışıyoruz.bu buhrandan çıkış yok.ortada enkaz var kabul etmiyoruz

Sayfa 686/1002 İlkİlk ... 186586636676684685686687688696736786 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •