Sayfa 958/1002 İlkİlk ... 458858908948956957958959960968 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 7,657 - 7,664 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    param ziraatte olduğu için al satta valör 1 gün ondan. stopaj %10. borsa fonu alsam gitmiş gideceği kadar tehlikeli, eurobond veya altın desen dengesiz..maksat enflasyon karşısında erimesin tek amaç bu artık.
    zpv diye fon mu var
    zpf galiba dediğiniz.

ZPF olmasi gerek...

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=ZPF
    ZİRAAT PORTFÖY KATILIM FONU (DÖVİZ)

Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    nas suresi fakirleşmenizi emrediyor mecbur fedakarlık yapacaksınız diyecek kadar kafayı yemiş bir zihniyetin bundan sonra mantık yoluna geri döneceğine inanmıyorum. bu haftadan itibaren her hafta portföyümün %10'u ziraat döviz fonu zpv alımına başlıycam.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

o zaman ZPC iyidir fon sepeti

param ziraatte olduğu için al satta valör 1 gün ondan. stopaj %10. borsa fonu alsam gitmiş gideceği kadar tehlikeli, eurobond veya altın desen dengesiz..maksat enflasyon karşısında erimesin tek amaç bu artık.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

4. Evet bende tefass baktim zpf
     Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    ZPF olmasi gerek...

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=ZPF
    ZİRAAT PORTFÖY KATILIM FONU (DÖVİZ)
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Merhaba; bankanın gerçekleştiremediği fon talimatlarında bir yükümlülüğü oluyor mu, sanmıyorum ana yine de tecrübeli arkadaşlara danışmak istedim.

IZB'de pazartesi öğlene kadar geçilen talepler, perşembe günkü fiyat üzerinden perşembe günü karşılanıyor. minimum 50.000 TL alt alış limiti var.
    İş Bankası üzerinden pazartesi talebimi girdim, bu fon için "şu kadarlık al" diyemiyorsunuz 50bin ve katları olmak zorunda. Bu sabah kontrol ederken, bankanın fonun geçen haftaki fiyatına karşı düşen kadar para bloklamış olduğunu, bloklanan paranın bugünkü fiyatla 50bin adede yetmediğini gördüm, arada kalan farkı da yatırım hesabına aktardım.

Akşam üstü Müşteri Temsilcisi aradı, "talep karşılanamamış, ancak hesabınız müsait, onaylıyorsanız alıyoruz" dedi. Onayladım.
    Ayrıca olayın yazılım hatası olduğunu, aslında fonun son fiyatının %20 fazlası üzerinden bloklama yapması gerektiğini, hatayı bildireceğini de ekledi.

İşlemin gerçekleşeceğine inandım, hesaba ek para aktardığıma sevindim. Amaa;
    az önce baktığımda; talep iptal edilmiş, bütün para yatırım hesabına geri dönmüş.

Şimdi bu durumda ben su mu içeceğim sadece; yoksa İş Bankası bir telafi gerçekleştirmek zorunda mı?

Çok teşekkürler

6. Bizim yerli eurobond fonları yerine
    ekvador, brezilya, ukrayna, mısır, arjantin, brezilya euro bondların yatırım yapan TLE almak daha iyiyimiş, hiç değilse o memleketler bize göre daha stabiller şu anda

7. Alis T1 satis T3 yaziyor
    Satis bir gun nasil oluyor
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by eusebio Yazıyı Oku
    Merhaba; bankanın gerçekleştiremediği fon talimatlarında bir yükümlülüğü oluyor mu, sanmıyorum ana yine de tecrübeli arkadaşlara danışmak istedim.

IZB'de pazartesi öğlene kadar geçilen talepler, perşembe günkü fiyat üzerinden perşembe günü karşılanıyor. minimum 50.000 TL alt alış limiti var.
    İş Bankası üzerinden pazartesi talebimi girdim, bu fon için "şu kadarlık al" diyemiyorsunuz 50bin ve katları olmak zorunda. Bu sabah kontrol ederken, bankanın fonun geçen haftaki fiyatına karşı düşen kadar para bloklamış olduğunu, bloklanan paranın bugünkü fiyatla 50bin adede yetmediğini gördüm, arada kalan farkı da yatırım hesabına aktardım.

Akşam üstü Müşteri Temsilcisi aradı, "talep karşılanamamış, ancak hesabınız müsait, onaylıyorsanız alıyoruz" dedi. Onayladım.
    Ayrıca olayın yazılım hatası olduğunu, aslında fonun son fiyatının %20 fazlası üzerinden bloklama yapması gerektiğini, hatayı bildireceğini de ekledi.

İşlemin gerçekleşeceğine inandım, hesaba ek para aktardığıma sevindim. Amaa;
    az önce baktığımda; talep iptal edilmiş, bütün para yatırım hesabına geri dönmüş.

Şimdi bu durumda ben su mu içeceğim sadece; yoksa İş Bankası bir telafi gerçekleştirmek zorunda mı?

Çok teşekkürler
    Bireysel Müşteri Hakem Heyeti

https://www.tbb.org.tr/tr/finansal-t...em-heyeti/2469

Sayfa 958/1002 İlkİlk ... 458858908948956957958959960968 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •