Sayfa 340/567 İlkİlk ... 240290330338339340341342350390440 ... SonSon
Arama sonucu : 4530 madde; 2,713 - 2,720 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1. 2020 ekim kasım ayında isdemir ne olur diye baktığımızda 36 ihtimali var demiştik. 29 gördü, 2,70+1,30+1,0 gibi temettü vermişti. yani 6 ya yaklaşmış. grafiklere göre 2016-2021 arasını bir dönem görmek gerekir. 5 yıl. kalan dönem ise 2021-2026, yani 2026 ya henüz 3 yıl var. ilk grafiklerde bahsi gecen %600 için senet bu demende 85-90 lirayı görmesi gerekir.

2. Halk yatırım raporunda çeyreklik favök/ton için 123 dolar demiş. Nasıl bulmuş bu favök ü anlamadım.

3. Ben resesyonu olsun olmasın kabul ediyorum, çindeki düşük fiyatları kabul ediyorum, rusyanın her an tekrar bir yol bulup mal satma ihtimalini kabul ediyorum. Fakat tüm bu olumsuzluklara rağmen hurdanın düşmeyeceğini düşünerek elektrikle üretenlerin 700 dolar altına düşerse üretmeyeceklerini de görüyorum. Biri zehir, diğeri panzehir.

4. Resmi kanallardan açıklanan bilgi şu şekilde, avrupa da elektik maliyeti bir yıl önceye göre %600-800 arası artış sağlamış. Şimdi elektrikle üretenlerin maliyeti 50 dolardan 400 dolara çıkmış. Bırak 400 doları bizdeki firmaların beyanı 320 dolar. Hurda ve tüm girdiler hariç proses maliyeti 320 dolar. Avrupa işi gücü bırakıp sac üretecek birde bize satacak. Buna inanmak için bir mal olmak gerekir. Avrupa turizm için, dil kursları için yada hizmet sektörü için elektrik bulacak. Ama eritme için bulamayacak. O iş bizde.

5.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Resmi kanallardan açıklanan bilgi şu şekilde, avrupa da elektik maliyeti bir yıl önceye göre %600-800 arası artış sağlamış. Şimdi elektrikle üretenlerin maliyeti 50 dolardan 400 dolara çıkmış. Bırak 400 doları bizdeki firmaların beyanı 320 dolar. Hurda ve tüm girdiler hariç proses maliyeti 320 dolar. Avrupa işi gücü bırakıp sac üretecek birde bize satacak. Buna inanmak için bir mal olmak gerekir. Avrupa turizm için, dil kursları için yada hizmet sektörü için elektrik bulacak. Ama eritme için bulamayacak. O iş bizde.
    Hocam Avrupa da elektrik maliyeti 50 den 400 e çıkarken, bizdeki elektrik maliyetleri ısdemir özelinde değil ama genel sanayici için ne oldu durum nedir acaba.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by coletta Yazıyı Oku
    Hocam Avrupa da elektrik maliyeti 50 den 400 e çıkarken, bizdeki elektrik maliyetleri ısdemir özelinde değil ama genel sanayici için ne oldu durum nedir acaba.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    50 ve 400 afaki rakamlar yazdım. Gerçekte Türkiye de elektrikle üreten diyorki 1 yıl önce proses maliyeti 120 dolardı şimdi 320 oldu. Ereğli ve İsdemir de cevher ve kömür üretimi olduğu İçin maliyet daha düşük.

7. 6 ay önce buraya geldiğim de 40-60 bin lot hisseyi 5 yılda toplama planım vardı.

Fiyatlar böyle berbat giderse, 2023 Mart sonrası 45 bin lotum oluyor. 2023 kötü geçerse, 2024 mart sonrası da 60 bin civarı lotum oluyor.

Şimdi ben hedefimde ilerliyor muyum ilerlemiyor muyum? (Hem de hemen hemen hiç stressiz ve risksiz .)

Fabrika kapanırsa
    Temettü vermezse
    İşler hiç düzelmezse

Ölme eşeğim ölme... Rusya da tepemize çökerse Lanet olsun, ne diyeyim!

Yarına çıkacağımın da garantisi yok. ALLAH sağlık versin.

İnsanın dürtüleri onu rahat bırakmıyor, hele ki diğer hisseleri görünce bu dayanılmaz bir şey gerçekten. Onlar olmasa bir nebze daha katlanılabilir Aç gözlülük belki bu, bilmiyorum tam olarak hangi dürtü. Hep kazanmak istiyoruz, bende öyle...

Benim de canımı yakıyor paramın erimesi... Kolay değil, alın teri!

Ama bu acılara dayanabilirsem mükafatını alacağıma dair de hiç bir bilimsel gerçeğe dayanmayan bir his var içimde

Herkesin kendine göre tecrübeleri var, benim de bir çok tecrübem var BORSA'da, bazen tüm tecrübelerime rağmen aynı hataları yapıyorum.

Ama bir tecrübem var ki, yeteri kadar beklersen asla zarar etmezsin diyor... Yeteri kadar beklediğim hiç bir hissede zarar etmedim, fırsat maliyetleri de dahil hepsini aldım. Zarar içindeki spor hisseleri de dahil.

8. Enflasyon hepimizi kudurttu Borsa da bedava para dağıtıyorlar Bunun adı yatırım mı yoksa çılgınlık mı bilmiyorum...

Tabii biz yatırım yaptık, o paraya da şu an ihtiyacıız yok, ama yine de herkese şapur şupur bize yarabbi şükür olmuyor, bozuyor insanın kimyasını

Halbuki yatırım tam da böyle bir şey değil.

Sayfa 340/567 İlkİlk ... 240290330338339340341342350390440 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •