Sayfa 697/1002 İlkİlk ... 197597647687695696697698699707747797 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,569 - 5,576 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Faiz düşüşünün devam edecek olması, piyasaya bol bol para pompalanması, o paranın gidecek yerinin olmamamsı, enflasyonun belkide hiper enflasyona dönüşecek olması karşısında bist'in düşmesi imkansıza yakın bir şey derim.
    Bistten çıkan para nereye gidecek, tam aksine piyasaya pompalanan para bist'e gelmeye mecbur kalacak bu gidişle.
    Ufak tefek düşüşlerde panik olmayan yüksek enflasyon karşısısnda kazanmasa bile paranın değerini koruyacak bist'te.
    Merhaba finans bu tesbitlerine aynen katılıyorum.

Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    gençler nasılsınız
    uzun zaman oldu yazmayalı
    platinler duruyormu onur bey

%100 ihracat yapan bist firmlarındaki artış dikkat çekici ,yeşilin artmasımı fiyatlanıyor ?

4.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    içeriklerini detaylı inceleme işinden pek anlamam ama hem altın hem dolar yatırımı oluyor herhalde, bu ortamda uygun bir fon, bir miktar alabilirim teşekkürler...
    OJK altın fonudur. % 99,27 si Kıymetli madenler + Kıymetli madenler cinsinden ihraç edilen kamu kira sertifikaları.

KAP da şöyle diyor.

Yatırım Stratejisi; Fon toplam değerinin en az %80'i devamlı olarak; borsada işlem gören altına, altına dayalı para ve sermaye piyasası araçlarına, altına dayalı endeksleri takip etmek üzere kurulan menkul kıymet yatırım ve borsa yatırım fonu katılma paylarına, altına dayalı mevduat ve katılma hesaplarına yatırılır. Fonun yatırım hedefi, altın fiyatlarındaki değişimleri yatırımcısına yansıtmaktır.

bisten cıkan para nereye gidecek acaba ?

6.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    investingde çıkıştan çok giriş oldu diyor forex ekranı olanlar. çıkış olsa bile bir kısmı dövize gidebilir ama doların yükselmesi bistin değer çarpanını düşürdüğünden yine nihayetinde biste yarar. ekmek 1,5 lirayken bist 1500'dü. ekmek 5 lira olmuş bist neden 5000 altına gelsin? ben bu hesaba bağlı kalıcam şimdilik. her düşüşte korkup satmasam 5 senede parayı kaça katlamıştım. biste yatırımda %50'yi geçmemiş olanlar için korkacak birşey yok diye düşünüyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Paralarını sayacaklar sonra tekrar biste girecekler.
    Haa bu arada faiz arttırılacak senaryosu başlarsa o ayrı konu

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Paralarını sayacaklar sonra tekrar biste girecekler.
    Haa bu arada faiz arttırılacak senaryosu başlarsa o ayrı konu
    valla kılıçtaroğlunun astığı bilboardlara bakılırsa yine kazanamayacağı belli. tek medet umduğu konu mültecileri kovmak yav zavallılara ayda 1 bile rastlamıyorum şu yaşamımda. adam aday olduğumu kimse duymasın diye ödü kopuyor. iyi de adaylığını kimse duymadan nasıl aday olacaksın?: ) altılı masa gündem yaratan insanların ertesi gün kahvede konuşacağı tek çıkış bile yapamıyor. türk milleti yakıcı konuşanı seviyor konunun ne olduğu hiç önemli değil.

akp de faiz artırarak tükürdüğünün yalamanın bu seviyesine varırmı? varırsa zaten türkiye ekonomisi diye birşey kalırmı bilmiyorum. dünya faiz indirmeye hazırlanırken türkiye için çok kötü olur. ama yapmayacakları şey değil. bunlardan herşey beklenir. e peki herşeyin olabileceği tamamen güvenilmez bir ortamda ne yapalım hocam borsa her sene katlanırken kenarda izleyelimmi? türkiyenin lüxemburg olmasını mı bekleyelim? 500 sene geçse bile olmayacak, kalıbımı imanımı herşeyimi basarım bu bahse.

Sayfa 697/1002 İlkİlk ... 197597647687695696697698699707747797 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •