Sayfa 842/1002 İlkİlk ... 342742792832840841842843844852892942 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,729 - 6,736 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by Corbaciyan Yazıyı Oku
    En bilinenler

Nasdaq - AFT - YAY
    SP500 - AFA
    DAX - AFV
    G 20 ulkeleri - GBG

SM-M526BR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Hocam bu fonlar sadece bu borsalarda hisselere mi , yoksa fonlara mı yatırım yapıyorlar?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,715
     Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    bugün sabah eski mevduat bankama gittim. 200 bine %43 der demez bütün hisse fonlarımı sattım. faizler böyle devam ettikçe de işim olmaz. haftaya hem bayram öncesi satışı ihtimali hem faiz kararına piyasanın ne tepki vereceğini bilmeme korkusu da var tabi. anlıycağınız yarın alım yapıp da borsayı yükseltmeyin, friendly abinizi üzmeyin, ben satınca yükselmeyen borsa isterim. ne ayranım dökülsün ne keyfim bozulsun: )) 4200 yaparlarsa sahalara dönerim 1 kuruş üstü olmaz, ahanda yazdım buraya. yoksa türevin sihirbazı re-pie fonları dururken ne gerek var. onu da faiz üstü gittiği sürece tutarım. sonrası ppf saltanatı başlar.
    sn. friendly, Yazınızda belirtiğiniz 200bin TL ye %43 faiz veren banka ismi nedir? (en fazla 40 veren vakıfbank var ve akbank var benim bildiğim o yüzden merak ettim)

3. tavsiyeler için teşekkürler. direkt endeksleri yansıtan bir fon olmadığını anladım. Y. dışı Fon sepeti fonları bir miktar daha yakınsıyor çünkü içlerinde endeks etf ler ağırlıklı.

4.  Alıntı Originally Posted by tcspirit Yazıyı Oku
    Hocam bu fonlar sadece bu borsalarda hisselere mi , yoksa fonlara mı yatırım yapıyorlar?
    Fon sepeti fonları var, onlar etf lere yatırım yapıyor. diğerlerinde ise hisselere yatırım yapılıyor fakat etf de az miktarda olabiliyor.

Tefastan yabancı fon sepeti olarak filtreleyebilirsiniz

5. Bu arada ppz ve nrg gibi fonlar neredeyse yuzde 40 yıllığa geliyor, bileşik hesaplasak 40 ı geçer.

6.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    sn. friendly, Yazınızda belirtiğiniz 200bin TL ye %43 faiz veren banka ismi nedir? (en fazla 40 veren vakıfbank var ve akbank var benim bildiğim o yüzden merak ettim)
    antalya t-bank şubesi şu an 43 veriyor ama mevduat sadece faizler düşüş trendindeyken faydalıdır. faizin %15-18 seyrettiği 2010'larda arada bir kriz patladığında %28 gördüğüm gün 1 yıl vade çakmışlığım çok vardır: ) ama faizler yükseliş trendindeyken daima piyasadaki en iyi mevduata denk getiri sağlayan ppz alırsınız ve böylece faizdeki artıştan da hergün faydalanırsınız.

7.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    bugün başlayan vardı 1 adet , erken olmuş getiri
    Hisse oranı: %18
    Günlük getiri: %1.8
    Tüm hisseler tavan yapmış olması lazım
    Kesin halka arz diyebiliriz bence

Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Hisse oranı: %18
    Günlük getiri: %1.8
    Tüm hisseler tavan yapmış olması lazım
    Kesin halka arz diyebiliriz bence
    tersrepo ya girişler olmuş , bunun etkisi olabilir