Sayfa 1085/1312 İlkİlk ... 855859851035107510831084108510861087109511351185 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 8,673 - 8,680 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,935
    Arkadaşlar mesela 5 veya 10 katlı binalar yapılırken giriş katı, 1. kat vb alt katlarda daha yüksek yoğunluklu demir çelik mi kullanılır, yoksa bütün katlarda miktar aynı mıdır? Alt kat oldukları için üstlerine daha çok yük bineceğinden aşağı katlarda daha çok kullanılmalı diye düşündüm ama bilen, cevap veren olursa sevinirim...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

https://www.hurriyet.com.tr/amp/ekon...liyor-42281923

Gayrimenkul satışında noter dönemi başlıyor

3. Satisa cikardigim eve mayis sonunda bir musteri cikmisti, o an net bi karar veremedigimiz icin satmamistik.

Simdi dolar olarak o gunku rakama gore %16-17 daha dustu fakat alici cikmiyor, tl olarak ayni fiyat, piyasa ve trende karsi durulmaz dusuncesi ile doviz bazli zarari goze alip satacagim fakat olmuyor.

Bakiyorum bazi benzer ilanlar fiyati yukari dogru guncelledi ama kendilerini kandiriyorlar su an eski fiyatlara bile alici yok.

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Misal mahfi hoca da inanıyor gibi.Konuyu baya iyi toplamış.Aslında inanıp inanmamak konu değil,2030 dediğin 7 yıl sonrası,ömrümüz yeterse olayı yaşayarak anlarız.
    Mahfi Eğilmezin inandığına dair bir izlenim almadım. Bu tarz şeylere inan var olarak algıladım.
    Söylediklerinin çoğu zaten şuan var. Zenginler sitede villada oturuyor, fakirler apartman dairelerinde. Dünyanın neresüne giderseniz gidin bür çok şey benzer fiyattta. Çünkü emtia fiyatları heryerde aynı. Fiyat farkları hizmet gideri ve vergiyle değişiyor. 2030 da tam ne olacak anlamadım. Evlerimizi elimizden aşacaklar. Şindi 50 saat çalışıyoruz. 80 saat mi çalışacağız. Bizi zündanlara mı atacaklar anlamadım
    Ekonomik düzen zaten insanları kendi yerine çalıştırma, mal ve hizmet üretme sistemidir. Bu sistemde herkes üst basamağa tırmanmaya çalışır.
    Bir arkadaşımda 2026 ya kadar abd nin yıkılacağına inanıyor. En azından daha somut. Astraloglar gibi belirsiz hedefler değil. Ortaya yuvarlak bir cümle söyleyip her tarafa çekme olayı çok zaman kaybı oluşturuyor.
    Covid 19 hayatımızda ne değiştirdi? 2019 ile 2025 arasında ne gübi fark oluşturacak? Online alışverii şirketleri ciddi büyümüştü, k0çülmeye başladı

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

5.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Satisa cikardigim eve mayis sonunda bir musteri cikmisti, o an net bi karar veremedigimiz icin satmamistik.

Simdi dolar olarak o gunku rakama gore %16-17 daha dustu fakat alici cikmiyor, tl olarak ayni fiyat, piyasa ve trende karsi durulmaz dusuncesi ile doviz bazli zarari goze alip satacagim fakat olmuyor.

Bakiyorum bazi benzer ilanlar fiyati yukari dogru guncelledi ama kendilerini kandiriyorlar su an eski fiyatlara bile alici yok.
    Hocam bence dolar bazında tekrar aynı seviyeye gelir. Avrupa kararını vermiş tr mülteci ülkesi olacak. Arz yeterli değil. Nüfus artışıda mülteci kaynaklı hızlı olacaktır.

Bakın burada great reset den ve klaus schwabb dan bahsediliyor.Bu yazıyı okudunuz mu.Okuduysanız great reset ve klaus schwab hakkında ne düşünüyorsunuz.Dünya ekonomik forumu nedir,etkin bir kurummudur,bu kurumun işlevi nedir fikirleriniz nelerdir.Anladığım great reset i siz kategorik olarak saçma buluyorsunuz ve bu adamlar olmayan bir şey hakkında saçmalıyorlar diye düşünüyorsunuz.Öyle düşünüyorsanız durup dururken neden hem de tarih vererek böyle bir saçmalık hakkında konuşuyorlar.Bu konulardaki düşüncelerinizi yazarsanız olay daha somutlaşır.Bence mahfi hoca da yazdıklarını kendi düşünceleri olarak yazdı,ama sizin tarzınızdaki insanların tepkilerinden çekindiği için yazım tarzını o şekilde kurguladı.Her neyse mahfi hoca bir kriter değil,ben bu konulara en az onun kadar vakıf olduğumu düşünüyorum,ve great reset in olacağına inanıyorum,siz de yazdığım sorular hakkındaki düşüncelerinizi yazarsanız daha sağlıklı bir fikir alış verişi olur.

Bence great reset kapitalizmin formasyon değiştirmesi demek olacak.Şirketlerin ve onların sahiplerinin hüküm sürdüğü bir dünyada ulus devletler 100 yıl önce imparatorlukların ortadan silinmesi gibi ortadan silinecek veya format değiştirecekler.Asıl kural koyucu uluslararası bir sistem olacak.Özel mülkiyet kademeli olarak ortadan kalkacak.Küresel sosyalizm ayağına mısırdaki firavun köle sistemin bir değişiğini yaşayacağız.Dijital para ,mülkiyetsiz toplum,milliyetçiliğin son bulması falan hep aynı planın parçaları.Bunların olabilmesi için eski sitemin yıkılması lazım,bunun için de savaşlar iç kargaşalar ve ekonomik buhran lazım,hepsi de şu anda var.Fransa ve rusyada aynı anda olan olaylar ilginç değil mi.

8.  Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    Hocam bence dolar bazında tekrar aynı seviyeye gelir. Avrupa kararını vermiş tr mülteci ülkesi olacak. Arz yeterli değil. Nüfus artışıda mülteci kaynaklı hızlı olacaktır.

mültecinin kıçında don yok, kadıköyden milyon dolara dairemi alacak?

Sayfa 1085/1312 İlkİlk ... 855859851035107510831084108510861087109511351185 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •