Sayfa 929/1003 İlkİlk ... 429829879919927928929930931939979 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 7,425 - 7,432 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

1.  Alıntı Originally Posted by Antikapitalistt Yazıyı Oku
    Vakıfbank düz mevduat %40.. 30bin lira bağladım..
    Hangi şehir bilmiyorum ama, başka bir şehirde farklı bir oran verebiliyorlar. Bir arkadaş %40 almış dediğinizde bizde böyle bir oran yok diyebiliyorlar. Oran yazarken şehir ve ilçe adını belirtirseniz buradaki arkadaşlara daha yararlı olur. Bol kazançlar

2.  Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    Düz Dolar mevduat için faiz alanı var mı?
    Cuma günü bir hesap
    Haftaya salı başka bir hesap döviz vadesi doluyor.
    Vakıfbank temdit faizi için % 2 oranını verdi şimdilik
    Eğer yakın zamanda bu parayı kullanmayacaksan Eurobond alabilirsin. Ya da devlet tahvili getirileri daha yüksek olur.

3.  Alıntı Originally Posted by Antikapitalistt Yazıyı Oku
    Kkmden dönüş için mi? Vakifbankin sitesinde hosgeldin faizi %36 gözüküyor.
    Burada yazdıklarım kendi kişisel görüşüm olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    döviz mevduata oran bile vermiyor çoğu banka. ek ödemeli ddkkm çok azında sadece temditlere var, onda da şartlar koyanlar var anlaşılan.. şu kadarını vadeliye/vadesize yatıracaksın gibisinden vs.. konuştuğum mt lerin hemen hepsi döviz mudilerinin bu dönemde ya vadesizde ya da döviz fonlarında beklemeye geçtiklerini söylüyor. eurobond kakalamaya çalışanlar var bir de. cds ten bahsedince geri basıyorlar.

ek: serbest döviz fonu önerileri konusu ayrı bir dikkat edilmesi gereken konu. fon içeriğine, risk değerine dikkat etmek gerekiyor. geçmiş getiriye tav olup zarar etmek de var.
    Eurobond getirisi her şartta döviz mevduatının çok üstündedir. Faiz oranları durum ve şartlara göre değişir. (CDS nin düşmesi ya da yükselmesi gibi) Ama kabullendiğiniz bir vade süreside durmanız gerekir. Serbest fonlar nitelikli yatırımcı içindir. Ayrıca serbest döviz fonları tefaşda işlem gören diğer döviz fonlarından fazla getirmiyor. İncelerseniz görürsünüz. Ve bu fonlar hem TL cinsinden hem de USD cinsinden satılıyor. Buna dikkat etmek gerekir.

5.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Eurobond getirisi her şartta döviz mevduatının çok üstündedir. Faiz oranları durum ve şartlara göre değişir. (CDS nin düşmesi ya da yükselmesi gibi) Ama kabullendiğiniz bir vade süreside durmanız gerekir. Serbest fonlar nitelikli yatırımcı içindir. Ayrıca serbest döviz fonları tefaşda işlem gören diğer döviz fonlarından fazla getirmiyor. İncelerseniz görürsünüz. Ve bu fonlar hem TL cinsinden hem de USD cinsinden satılıyor. Buna dikkat etmek gerekir.
    Pasif gelir yaratmak için 2047 Yılı vadeli % 8,61 faizli Eurobond almak mantıklı mı sizce?

6.  Alıntı Originally Posted by Antikapitalistt Yazıyı Oku
    İzmir Karşıyaka şubesi.. Cep numarası var özelden atabilirim isteyene.. 30 bin kira gelirim var boşta durmasın dedim sordum şubeye %40 dedi.. Al dedim 60 gün bağladım büyük paramın vadesi ile aynı gün olacak şekilde.. KKM dönüşü filan değil.. Bildiğin anam babam usulü TL..

7.  Alıntı Originally Posted by Antikapitalistt Yazıyı Oku
    İzmir Karşıyaka şubesi.. Cep numarası var özelden atabilirim isteyene.. 30 bin kira gelirim var boşta durmasın dedim sordum şubeye %40 dedi.. Al dedim 60 gün bağladım büyük paramın vadesi ile aynı gün olacak şekilde.. KKM dönüşü filan değil.. Bildiğin anam babam usulü TL..
    30 bin gelir işyeri-dükkan sanırım.

Yüzde 25 sınırı ile konut olmaz.

Dükkanı olan 30 bin alırken aynı potansiyelde konutu olan 5-6 bin kira geliri alıyor.

Böyle adaletsiz bir ülkeye kim yatırım yapar?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

8.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    30 bin gelir işyeri-dükkan sanırım.

Yüzde 25 sınırı ile konut olmaz.

Dükkanı olan 30 bin alırken aynı potansiyelde konutu olan 5-6 bin kira geliri alıyor.

Böyle adaletsiz bir ülkeye kim yatırım yapar?
    Kanun koyucularının hepsinin ofisleri işyerleri olduğu için kira artışı işyerlerinde serbest.Akrabamın 3,5 milyonluk evi var kirası 2.750 hemde İstanbul da.Çıkaramıyorda.Sadece güldüm.Ne güzel ülkem

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatırım tavsiyesi değildir itibar etmeyiniz.

Sayfa 929/1003 İlkİlk ... 429829879919927928929930931939979 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •