Sayfa 791/841 İlkİlk ... 291691741781789790791792793801 ... SonSon
Arama sonucu : 6721 madde; 6,321 - 6,328 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1. Sevgili dostlar bu Sun Junior haberi olusturulmaya calisilan negatif algi yüzünden gümbürtüye gitti. Hem ana firma olarak Gesan hem de uretim ayagi olarak Europower icin cok onemli bir gelisme bu. Eminim gecmiste konusulmustur ama tekrar hatirlamakta fayda var:

Turkiye de yerli üretimin yaygınlaşmasıyla ev ve işyerlerinin düşük maliyetle kendi düzeneklerini kurarak elektrik enerjisi giderini sıfırlayacağı günler uzak değil. Enerjide dünya devlerinin rakibi veya partneri olarak global bir aktör haline gelen Girişim Elektrik grubu, güneş enerjisi santrali yatırımlarına hız verirken, şimdi yerli güneş paneli üretimine de başlıyor. Güneş enerjisi alanında dünyada tek bir grup içinde ana ürünlerin tümünü üreten tek bir firma konumuna geliyor. Girişim Elektrik ve Europower Yönetim Kurulu Başkanı Behiç Harmanlı, yapacakları yatırımla, üretilmeyen tek kalem olan invertörü hem büyük yatırımlara uygun hem de meskenler ve küçük işyerleri için üretir hale geleceklerini bildirdi.

Sun Junior, sıfır enerji giderli tek ürün olacak

Sun Junior adıyla hibrit ve on-grid invertör sistemleri üreteceklerini bildiren Behiç Harmanlı, bu ürünlerin yakın zamanda her evin, her işyerinin kullanması gereken ve enerji masraflarını sıfırlayabilecek yegâne ürün haline geleceğini dile getirdi. 2023 ün ilk yarısında kullanılmaya başlanabilecek Sun Junior ın uluslararası düzeyde ticari ürün haline gelerek, çok ciddi taleple karşılaştığına dikkat çeken Harmanlı, 2023 te 3-50 kilowatt arasında çeşitleri bulunan Sun Junior anlaşmalar veya bayilik sistemi kuracağını duyurdu. Harmanlı, Yeni yönetmeliklere göre her yeni yapılan bina yatırımında ihtiyacın yüzde 5 i kadar yenilenebilir enerji şartı ve 50 kilowatta kadar da vergi muafiyeti bu olayları daha da hızlandıracak. Çok yüksek talep görecek. Dünyanın her yerinde ihtiyaç duyulan bir ürün olacak; buzdolabı, çamaşır makinesi gibi ifadelerini kullandı.

https://www.dunya.com/amp/sehirler/g...-haberi-677089
    "Boğa piyasaları kötümserlikle doğar, şüphecilikle büyür, iyimserlikle olgunlaşır, coşkuyla ölür”

2. Bakan Şimşek: "Yenilenebilir enerji yatırımlarını 3 yıl içerisinde ciddi bir atılımla hızlandırırsak, cari açığı azaltırız, dışa bağımlılığı azaltırız."

Birleşik Arap Emirlikleri'nin yenilenebilir enerjiye yapacağı devasa yatırım, yenilenebilir enerjinin ekonomik büyümesi ve sürdürülebilirlik için vazgeçilmez bir unsur olduğunu bir kez daha göstermekte.

Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Mehmet Şimşek'in 10 yıl yerine 3 yıl içerisinde yatırımların tamamlanmasını işaret etmesi de bunu açıkça ortaya koyuyor.

Toplam yapılacak 51 milyar dolarlık yatırımın yaklaşık 27 milyar doları yenilenebilir enerji projelerine ayrıldı.

Bu, sadece büyük bir adım değil, aynı zamanda yenilenebilir enerjinin önemini ve gelecekteki rolünü de vurguluyor. Yapılan benzer yatırımlar sadece enerjiyi temizleştirmekle kalmayacak, aynı zamanda yeşil teknolojiyi destekleyerek yeni iş fırsatları yaratacak.

Geleceğimizi yeşil ve temiz enerjiye taşımak için bu tür yatırımların giderek artması, hepimiz için umut verici bir gelişme. ������ Hep birlikte Yüzümüzü Güneşe Dönmeye devam etmeliyiz.
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,950
    Gesanda guzel haberler var ama piyasa Astor ve Alfa bakiyor ,
    yapacak bisey yok, Gesani gorecekler bir zaman ama ne zaman ?

saka maka , uydurma enerji firmalari ucuyorken, Gesen fazla kaldi ((
    ama yapacak bisey yok, bekliyecegiz .. daha 100 bile olmadik
    Saving-Accumulation-Investment
    In God We Trust

4. Merhaba ortaklar bu hissenin bu hali ne olacak böyle Y.T.D

Alıntı Originally Posted by Tarros25 Yazıyı Oku
    Merhaba ortaklar bu hissenin bu hali ne olacak böyle Y.T.D

selam.

şirket güzel bir şirket. ben işlerini çalışmasını çok beğeniyorum. YTD yazmasanız da pek girecekyok sanırım hisseye.

bakarsınız ekim kasım gibi hareket eder. bilemeyiz. bence biriktirmek isteyenler için de güzel fırsatlar veriyor.
    YTD. selamlar

6.  Alıntı Originally Posted by Acemi1i Yazıyı Oku
    selam.

şirket güzel bir şirket. ben işlerini çalışmasını çok beğeniyorum. YTD yazmasanız da pek girecekyok sanırım hisseye.

bakarsınız ekim kasım gibi hareket eder. bilemeyiz. bence biriktirmek isteyenler için de güzel fırsatlar veriyor.
    YTD. selamlar
    Ne zaman hareket edecegi patronaj ve bu hisse uzerinde spekulasyon yapan buyuk gruplarin tepismesine bagli. Paylasamadiklari ne varsa buyuk bir sey olmali.

Bunun ustune kucuk yatirimcinin da inadi bindi.

Sabir lazim.

Ben de Y.T.D diyeyim.

7.  Alıntı Originally Posted by cumbaba Yazıyı Oku
    Ne zaman hareket edecegi patronaj ve bu hisse uzerinde spekulasyon yapan buyuk gruplarin tepismesine bagli. Paylasamadiklari ne varsa buyuk bir sey olmali.

Bunun ustune kucuk yatirimcinin da inadi bindi.

Sabir lazim.

Ben de Y.T.D diyeyim.
    inan benimde aklımdan bu geçiyordu bence fillerin anlaşamadıgı bir olay var yoksa bu kadar naz yapması normal degil baydı artık....
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

8.  Alıntı Originally Posted by METEHAN Yazıyı Oku
    inan benimde aklımdan bu geçiyordu bence fillerin anlaşamadıgı bir olay var yoksa bu kadar naz yapması normal degil baydı artık....
    Çay içmeye devam.
    Ya mide delinecek.
    Ya tahta delinecek.
    2025 e kadar çay stoku mevcut.
    Mide içinde Nexium tb mevcut.
    Sabır, sabır.....

Sayfa 791/841 İlkİlk ... 291691741781789790791792793801 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız