Sayfa 978/1012 İlkİlk ... 478878928968976977978979980988 ... SonSon
Arama sonucu : 8090 madde; 7,817 - 7,824 arası.

Konu: Viop LV

evet abi tüm ülkede kutlanırken niye reis istanbul'u seçmiş? ben kutlanmadı demedim zaten.

misal samsun veya izmir olsa daha anlamlı olurdu. reis ille de mustafa kemal'in 1923'ten sonra 9 yıl boyunca gitmediği istanbulu seçmiş. o sarayda görevden alınıp idamına karar verilmişti.

neyseee.

2.  Alıntı Originally Posted by el turco Yazıyı Oku
    evet abi tüm ülkede kutlanırken niye reis istanbul'u seçmiş? ben kutlanmadı demedim zaten.

misal samsun veya izmir olsa daha anlamlı olurdu. reis ille de mustafa kemal'in 1923'ten sonra 9 yıl boyunca gitmediği istanbulu seçmiş. o sarayda görevden alınıp idamına karar verilmişti.

neyseee.
    Ülkemizin her köşesi çok güzel ama İstanbul Dünyanın en güzel şehri.
    Dünya ya 100 yıllık Cumhuriyet için mesaj vermek isteseniz,siz başkan olsanız hangi şehrimizi seçerdiniz?(Ben İstanbul'u seçerdim)
    Dünya da Güzel şehirlerin içinden nehirler akar,İstanbul dünya da içinden deniz akan tek şehir.(Eski doğu Roma İmparatorluğunun başkenti)

Sarayburnu ndan boğazı izlemek müthiş bir his veriyor Nohut abi.

Alıntı Originally Posted by oyunagelenadam Yazıyı Oku
    Ne diyor graf Gökhan abi

Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    Ülkemizin her köşesi çok güzel ama İstanbul Dünyanın en güzel şehri.
    Dünya ya 100 yıllık Cumhuriyet için mesaj vermek isteseniz,siz başkan olsanız hangi şehrimizi seçerdiniz?(Ben İstanbul'u seçerdim)
    abi zaten yazdım. ben hikayenin başladığı ve bittiği yer izmiri seçerdim. ikinci bir seçenek olsa samsunu seçerdim.

bu insanların emekleri olmasa türkiye 15-20 parçaya bölünüp ermeni-rum-iyalyan-fransız-ingiliz vs bir coğrafya olurdu.

filistinden beter olurdu.

6.  Alıntı Originally Posted by el turco Yazıyı Oku
    abi zaten yazdım. ben hikayenin başladığı ve bittiği yer izmiri seçerdim. ikinci bir seçenek olsa samsunu seçerdim.

bu insanların emekleri olmasa türkiye 15-20 parçaya bölünüp ermeni-rum-italyan-fransız-ingiliz vs bir coğrafya olurdu.

filistinden beter olurdu.
    İzmir körfezinde 100 gemiyi tören düzeninde geçiremezsin.
    Neyse tartışmayalım.

7.  Alıntı Originally Posted by altınorta Yazıyı Oku
    Sarayburnu ndan boğazı izlemek müthiş bir his veriyor Nohut abi.
    Benim için fark etmez ama burası da olsa yine eleştirmek isteyen bok atardı..
    İzmir de yapılsaydı neden İstanbul da yapılmadı derler,derler,derlerdi...

Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    İzmir körfezinde 100 gemiyi tören düzeninde geçiremezsin.
    Neyse tartışmayalım.
    sanki izmiri bilmiyorum hepsini es geçip 100 gemiyle izmire gelmişsin. hoşgelmişsin. ille 100 gemi mi geçmesi lazım? 100 tane togg geçirir reis tüm kordondan. ah şu dış güçler olmasa

Sayfa 978/1012 İlkİlk ... 478878928968976977978979980988 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •