Sayfa 37/355 İlkİlk ... 2735363738394787137 ... SonSon
Arama sonucu : 2836 madde; 289 - 296 arası.

Konu: Viop LVII

petkim palası güzel çalışmış. aferin kerata.

galiba güzel hikaye bulmuş. bendeniz de boş durmadım petkim türküsü buldum.

içinde umut, hüzün felan her bir şey var.

neşet ertaş bahça duvarından aştım.

https://www.youtube.com/watch?v=yHw-dtkRk3k

neşet abiyi dinlemek lazım

olmadı artık mahsuniden zalım dinleriz.

2. İris Cibre
    @iriscibre
    Devede kıl tasarrufu;

2024 Bütçe giderleri ödeneği 11.1 TRL TL
    Sadece cari transferler 4.3 TRL TL olarak bütçelendi (39%)

Cari transfer nedir?
    Cari yıl içerisinde tüketilen ve karşılığı olmayan mal ve hizmet alımlarıdır
    Yapılan bu harcamalar, aslında ekonomiye direkt enjekte edilen paradır. Büyümeye ve dolayısıyla enflasyona katkı sağlar. İstihdam yaratmaz, üretim teşvik etmez

Bu 100 MLR TL tasarruf nereden yapılacak bilmiyorum fakat büyüklüğü, bu transferlerin sadece 2.3%'ü

Devede bir kıl...

Alıntı Originally Posted by freshwind Yazıyı Oku
    100 milyar tl bu devlet için birşey değil ama bunun arkasından neler gelecek onu görmek lazım.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    şunu bir yere not edin

herşey dahil garantili... ŞEHİR HASTANELERİ, KÖPRÜLER ve HAVALİMALARINA

şimdiye kadar ödenen para

35 milyar euro imiş

35 milyar euro'yu bizim gibi finans işi ile uğraşan kimselerden başkası bilmez, çerez parası söyleniyor sanar

35 milyar euroya İstanbul'u yıkar... komple sıfırdan yaparsın, sıfırdan

devlet hazinesini, cengiz, mapa, makyol, albayrakların cebine hortumlamışlar... A4 kağıdı ile tasarrufamı kalkışmışlar

4.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    İris Cibre
    @iriscibre
    Devede kıl tasarrufu;

Cari transfer nedir?
    Yapılan bu harcamalar, aslında ekonomiye direkt enjekte edilen paradır. Büyümeye ve dolayısıyla enflasyona katkı sağlar. İstihdam yaratmaz, üretim teşvik etmez

Bu 100 MLR TL tasarruf nereden yapılacak bilmiyorum fakat büyüklüğü, bu transferlerin sadece 2.3%'ü

Devede bir kıl...
    Tasarrufa başladık mı başladık 6 ay önce burada yazdım sene sonu imf ye giderler dedim bakalım ne olacak.
    baz etkisi ile enflasyonun 20 baz aşağı gelecek olması ,
    yaz dolayısıyla turizm üzerinden gelen döviz,
    ekimden sonra daha önemli olacak herşey
    FORMASYON AVCISI -53

Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Adamlar trenden herkesi indirme peşindeyken oyun dışı kalanları da oyuna dahil etmek için mi yapacak bunu?

Daha önce anlatmaya çalıştım. Birileri burada 9400 geçmeyecek diye koymadıkları analiz saymadıkları elliott kalmadı sonuç? Ortada yoklar çok uzun zamandır.

Daha önce çok yazdım anlamadınız çoğunluğunuz şu an neyin içinde olduğunuzu anlayacak tecrübede değilsiniz çünkü daha önce hiç yaşamamışsınız. Topiğin genelindeki psikoloji için yazıyorum bu kafada devam ederseniz çok pahalıya tecrübeler edineceksiniz.... Ha şunu da bilin ben 50 yaşındayım burada bulunan çoğu kişi böyle bir trendi hayatında bir daha göremeyecek. Görebilecek yaşta olanlarda bundan sonraki böyle bir trendi göreceği zamana kadar sürecek ayı piyasasında zaten büyük olasılıkla ruhunu vermiş olur....

Emin olun hayatınızın bir zamanında bu yazımı burada okuyan herkes çok iyi anlayacak.....

Kısa vadeli sıkıntılar olur mu olur bu sadece alım fırsatıdır böyle bir trendde.......

Herkese iyi hafta sonları.
    trend didin, öyle didin böyle didin

cuma günü long açtık... 10000 puan makastan yedi... ne edecüük dayı ?

cumadan kalan longlar elimize yapışırsa ya

Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    İris Cibre
    @iriscibre
    Devede kıl tasarrufu;

Cari transfer nedir?

Devede bir kıl...

Burada %2 dediğimde nereden çıkardınız %2 olduğunu demişti birileri
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Yüksek faiz falan filan derken
    sanayi sallanmaya başladı.. Bursa da tekstil dışında,metal sanayinde de dökülmeler başlamış...
    6 ay daha bu faizle devam edersek, ufaklar,ufalanır gider..

8.  Alıntı Originally Posted by MiniYatirimci Yazıyı Oku
    Zdx hocam, borsa ile bir yıl geçirip biraz finansal okuma yapan bir insan borsamizda TL bazlı geçilemeyecek bir hedef vermez.

Ben öyle bir şey demedim ama madem diyenler olmuş, 9400 geçilemeyecek diye düşünen birinin durumuna bakalım.

9400 gördüğü ilk gün ciddi satış yemiş borsamiz tarih 19 Şubat.

Borsamizin 10 Mayıs kapanışı 10.218

Bu adam 9400ü sınır belirlemiş ise 19 Şubat'ta satmıştır. Parasini da mantıken ppf'ye koymuştur.
    19 şubattan bu güne 2,5 ay desek ppf getirisi %10.
    Borsanın aynı süreçte getirisi 9400e göre, %10 altında. Pztesi bu kişi ppf çıkıp borsadan alım yaparsa, teorik olarak borsada bekleyenden kârda.

Olay tabiki nerden, hangi tarihi baz alarak baktiginizla ilgili ama siz 9400 belirttiğiniz için orayı baz aldık.

İşin bir de teorisini geçip pratiğine bakalım. Çünkü asıl can alıcı kısım orası. Yani endeks rakamını bırakıp da hisse bazlı bakalım. Acaba kaç kişi endeksi götüren xbank kağıtlarını alabildi ve tasiyabildi? Kaç kişi xiltm kağıtları tasiyabildi? Açık konusayim endeksin 8400ü gördüğü Eylül2023ten beri bir çok ky bırakın enflasyonu baz almayı dandik mevduat karşısında dahi geride.

Fintwit temel analizci camiasında bayildiklari Ekgyo 2023 ocakta 9 liraydı. Aradan 16 ay geçmiş hisse 9.89. bir zamanlarin efsanesi Ereğli, dünya soda külü devi sisecami filan bahsetmiyorum bile.

Geleceğim nokta şu, enflasyon borsası ne alırsan gidiyor borsası geride kaldı, sektör bazlı gidiliyor. Ve zamanlama daha önce hiç olmadigi kadar önemli.
    Güzel yazı. Bayram haftası buralarda sosyal medyadaki gazlamalar ile usd güzellemesi yapılırken ben bundan sonra borçlu ama esas faaliyet karı iyi şirketlere yatırım yapmak lazım yazdım. İşleri zorlaştıran enflasyon muhasebesi oldu herkes işine geldiği gibi kalem oynattı. Ama işin sonu yine gecikir değişmez.

Ben herkesi eleştirmiyorum 9400 konusunda. Kimleri eleştirdiğiğim zaten anlaşılır durumda.

Özellikle bankalar konusuna ISCTR deki yazılarımı bilen bilir ben hiç girmeyeyim. Herşey zamanında.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Sayfa 37/355 İlkİlk ... 2735363738394787137 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •