Sayfa 338/1009 İlkİlk ... 238288328336337338339340348388438838 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 2,697 - 2,704 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    guncel bi ornek daha birakayim: i phone 7 plus, 700 dolar satis fiyati, TC satis fiyati ne kadar: 4000 Tl
    e dolar ne kadardi.?
    3.50
    ama 5.70 cikti simdide.. haydi iyi geceler, dolarda artis kacinilmaz, evet evet..
    ytd
    Bu nasil zekadir.

2. Bu hesaba göre usd/tl kuru kaç olması lazım ?

27.500 Dolar'lık Ford Mustang neden Türkiye'de 490 bin TL'ye satılıyor?

https://www.facebook.com/73817548625...0026213740216/

.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3. [QUOTE=british;834988]Bu hesaba göre usd/tl kuru kaç olması lazım ?

27.500 Dolar'lık Ford Mustang neden Türkiye'de 490 bin TL'ye satılıyor?

https://www.facebook.com/73817548625...0026213740216/

Devlet soygunu mafyadan farkı kalmadı haraç topluyor resmen halk tepkisiz

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bugün birileri gölgede oturuyorlarsa uzun zaman önce baskalari agac diktigi icindir " Warren Buffet"

4. Merhaba arkadaşlar,

TEB yatırım stratejisti Işık Ökte nin yıl sonu dolar/tl 4.05 beklentisi vardı, kendisine bugün attığım e posta ile beklentisini revize edip etmediğini söylediğimde tv programı küresel piyasalarda anlattığını söyledi.

Yayını seyreden veya yıl sonu revize tahminini bilen varsa paylaşabilir mi?

Herkese iyi günler.

5. 3,50 psikolojik sınır oldu sanki

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Zaten konu şu:

Dolar kuru aşağı hareketlendiğinde, DTH lar mı çözülecek yoksa doları olmayan ya da yeterince olmayan halk daha fazla mı dolar alacak?

Göreceğiz...(Elimde grafik yok)
    Grafik olmasa da gerçek örnek olsun diye ben şöyle yapacağım.
    Şu anda TL deyim full, 14.5 net faiz alıyorum.
    Dolarda beklediğim rakamlara geldiğimde aklımda "acaba daha aşağısı gelir mi?" sorusu oluşsa da full dolara dönmeyi düşünüyorum, tabi ki kısa pozisyon olarak
    Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine...

7. Net %14.5 TL faizi alman imkansız. Stopajı ile kaça gelir? Piyasada böyle bir oran yok TL de. Hoşgeldin süreli max brüt %14 alırsın.

Nereden alıyorsan söyle bizde yatıralım oraya.

Alıntı Originally Posted by Ahmet Buğra Yazıyı Oku
    Grafik olmasa da gerçek örnek olsun diye ben şöyle yapacağım.
    Şu anda TL deyim full, 14.5 net faiz alıyorum.
    Dolarda beklediğim rakamlara geldiğimde aklımda "acaba daha aşağısı gelir mi?" sorusu oluşsa da full dolara dönmeyi düşünüyorum, tabi ki kısa pozisyon olarak

Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    anlatmış işte, malını kaptırmış, sonra hisse yürüyünce sinirlenmiş- olur mu böyle olur mu' şarkısı söylüyor

piyasaların kredi notu haberlerini nasıl oynadığını bu zamana kadar anlayamamış- 2013 mayıs kredi notu yatırım yapılabilir sınıfa yükseldi, o dakkadan itibaren yağmur gibi mal geldi yabancı takasından, hem hissede hem tahvilde.. 2016 sonu- 2017 başı not tekrar çöp statüsüne düşürüldü o dakkadan beri köpek gibi alıyorlar.. açık ve net

yıl olmuş 2017, hala fonlar ana sözleşmeleri gereği şu kadar kağıt satmak zorunda falan gibi masallara inanan var.. sonra da hisselerimi geri verin, böyle olcağını bilsem satar mıydım diye ağlaşırlar
     Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Benim canımı sıkan dolarda düşüş beklememi gerektiren sebeplerden biriside bu..
    2013 mayısında çifte not artışı oldu..Borsa uçacak kaçacak dendi..
    Bir daha 5 doları görmedi.
    Ocak 2017 de çifte not kaybı oldu..Yatırım YAPILAMAZ statüsüne gelindi..
    Dolar bi daha adam olmadı..

Herşey terso..
    Yaw biraz basit düşünsek diyorum..

Her nekadar uçacak kaçacak diyenler varsada Türkiyenin durumu uluslararası konjektürde belli..zurnanın zırt dediği yerde..detaya inmeye gerek yok sanırım..

Dolayısıyla notu inmiş çıkmış çok bir önemi yok..

Şimdi 2013'te MB'larının babası FED ne dedi; önce taper yapacağım, sonrada faizi babalar gibi arttıracağım..bu noktada Türkiye'nin notu artmışmış, pek bir önemi var mı?

Şimdilerde yani 2017'de olan şey ne..MB'larının babası dahil, hepsi güven yitiriyor, kredibilite kaybına uğruyor..hepsi viadalandılar..ehhh parada bol..yatırımcıların negatif faizle zarar etmelerine gerek var mı? yok..geç EM'lere..bu noktada Türkiye'nin notu çöpe düşürülmüşmüş, önemi var mı..hazır dünyanın en yüksek reel faizini, veriyorken..

Sn. Gund yerel düşünme diyorum ama..sen bilirsin..sonra terso felan..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku

Dolar trendi bitmez..

Sentral bankerlerin durumu yukarıdaki gibi..

Tepeye ulaşamayacakları iyice anlaşılsın..

Saz arkadaşlarıda çaresiz kalsınlar, bakalım..

Sayfa 338/1009 İlkİlk ... 238288328336337338339340348388438838 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •