Sayfa 1059/2125 İlkİlk ... 59559959100910491057105810591060106110691109115915592059 ... SonSon
Arama sonucu : 16997 madde; 8,465 - 8,472 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

Bir ek daha yapayım soruma.
    Diyelim ki 50.000 dolar var hesapta. Önce 10.000 dolarını bozup bu hesaba geçtim. Vade sonunda sistemin düzgün işlediğini görünce aynı bankanın aynı hesap no sundaki kalan döviz için bu hesaptan yararlanabilir miyim?

2.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Evet neye güveniyorlar sizce?
    neye güvenecekler; eksiye düşmüş bakiyeyle piyasaya hala milyarlarca dolar satış yapıyor adam; bastırıyor kuru aşağı... senin benim gibi MC yeme teminat tamamlama derdi yok; rezerv azaldıkça arttır zk'yı o da olmadı daha yuksek faizle borçlan içerden dışardan... bugunu kurtarmak dertleri; yarın umrunda değil...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

3.  Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Şu sorunun cevabını bilmiyorum.
    10,000 doları bozup hesabı açtım. 3 ay vademi doldurdum. Döviz düştüğü için kar da olduğumu gördüm.
    Bunun üzerine vadem dolduğu gün bu sefer 100,000 dolarlık daha yapmak istedim , çunku dövizin giderek düşeceğine inandım.
    Bana böyle bir hak var mı yok mu?
    Sen 1 kere yaptın bi daha yapamazsın mı derler , yoksa ayrı bir hesaptan getirdiğim için dövizi en son gelen döviz için de uygulamaya tabi miyim?
    yapabilirsiniz....daha once bozdugunuz 10k nin donusu de artik tl hesapta olacagi icin onu da tekrar kur korumali hesaba sinirsiz sayisa(yeni teblig gelene kadar) koyabilirsiniz, devaminda 100k dolarin donusunde de ordan gelen tl yi de tekrar tekrar koyabilirsiniz

4.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Evet neye güveniyorlar sizce?

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Halay çekenlere..

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    İki çeşit ürün var.

1) Kaynağı TL olan Kur korumalı TL vadeli Mevduat:
    Hesap açılışında döviz bozdurmaya gerek olmaksızın mevcut TL hesabından açılan mevduat.
    Burada dilediğin kadar dilediğin adet hesap açarsın. Bugün TL vadesiz hesabındaki para ile bir hesap açarsın, yarın kiralık kasanda bulunan TL’yi Bankaya yatırıp hesap açarsın, öbür gün maaşını alırsın onunla üçüncü hesap açarsın. Yani bu üründe adet sınırı yok.

2) Kaynağı DTH olan ( 20.12.2021 tarihi itibaren DTH hesabında bulunan) Yabancı Paradan dönüşen Kur korumalı TL vadeli Mevduat:
    Bu ürünü yukarıda anlattım. 20.12.2021 tarihinde DTH hesabında bulunan dövizi bozuyorsun. Dövizin ile vedalaşıyorsun. Bu üründen 1 defaya mahsus açıyorsun.
    Vade sonunda TL anapara+neması vadesiz TL hesabına otomatik aktarılıyor. Ortada DTH bakiyesi kalmadığı için ikinci kez açamıyorsun.
    Vade sonunda TL hesabına otomatik aktarılan tutar ile birinci ürün olan Kaynağı TL olan Kur Korumalı TL Vadeli hesap açabilirsin. Çünkü vade sonunda senin paran artık TL’dir. Buna bir engel yok.
    Yahu Allah aşkına ikincinin ne mantığı var? Dolarını boz TL olarak sisteme gir deseler ya nedir yani kaynağı DTH olan şöyle de o böyle de. Bunu pratik olarak dövizini boz hesabını aç deseler bu iş daha çok tutardı.

Böyle volatil bir piyasada ben TL vadeliyi bile günlük açıyorken 92 gün bekleyebilecekseniz sizi tebrik ediyorum. O kadar bekleyen eurobond da alır üstüne mis gibi USD faizi de alır. Bunu aylık yapsalardı düşünebilirdim. Üç aylık benim için çok uzun bir vade.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

6.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Yahu Allah aşkına ikincinin ne mantığı var? Dolarını boz TL olarak sisteme gir deseler ya nedir yani kaynağı DTH olan şöyle de o böyle de. Bunu pratik olarak dövizini boz hesabını aç deseler bu iş daha çok tutardı.

Böyle volatil bir piyasada ben TL vadeliyi bile günlük açıyorken 92 gün bekleyebilecekseniz sizi tebrik ediyorum. O kadar bekleyen eurobond da alır üstüne mis gibi USD faizi de alır. Bunu aylık yapsalardı düşünebilirdim. Üç aylık benim için çok uzun bir vade.
    Kaynağı DTH olursa, ve vade sonunda gelen parayla döviz alırsanız, ileride tekrar bu hesaptan tl’ye dönüp sisteme giremezsiniz.. zaten öyle olsaydı, faiz üzerinde deval gelmediği müddetçe sürekli artan bir döviz hesabınız olurdu...

Tabii bu takipleri nasıl yapacaklar, uygulama usullerinin detayları yok henüz..

7.  Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    Kaynağı DTH olursa, ve vade sonunda gelen parayla döviz alırsanız, ileride tekrar bu hesaptan tl’ye dönüp sisteme giremezsiniz.. zaten öyle olsaydı, faiz üzerinde deval gelmediği müddetçe sürekli artan bir döviz hesabınız olurdu...

Tabii bu takipleri nasıl yapacaklar, uygulama usullerinin detayları yok henüz..
    Yani reis diyor ki, dövizini boz; tl ye geç, bir daha da dövizle işin olmasın..sonrasına bakarız..

Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    Yani reis diyor ki, dövizini boz; tl ye geç, bir daha da dövizle işin olmasın..sonrasına bakarız..
    benim anladığım tevdiat hesabındaki USD'yi MB alıyor, mantık buradan çıkan USD'lerin MB rezervine dâhil edilip rezervin arttırılması. Bunun için aslında USD'nin 15-17 aralığında sabitlenmesi gerekirdi. 18 TL'yi gören herhangi biri 10-11 TL'den USD verir mi? Hele zarar da ise... Ayrıca amaç USD'nin TL'ye dönüşmesi ve rezerve alınması ise aylık vade seçeneği sunulabilirdi.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Sayfa 1059/2125 İlkİlk ... 59559959100910491057105810591060106110691109115915592059 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •