Sayfa 1080/1230 İlkİlk ... 805809801030107010781079108010811082109011301180 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 8,633 - 8,640 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Dolar bazlı bakınca gerçekten inanılmaz yerlere gelmişiz. Sirket sirket bilanço calisiyorum bilenler bilir, malesef bu tahvil oranları nedeniyle ucuzuz diyemiyorum. Tahvil 10 ve altına süzülürse inanılmaz ucuzuz. Yurt dışındaki tahvil oranları ile en az 500 bin endeks çok net

Dolar bazlı grafik fa kir le şi yo rum diye hece hece ilmek ilmek çakmışlar 5 dolardan 1 dolara baya etkilendim. Bir de yurt dışı zirve üstüne zirve yaparken böyle. Çok acı.
     Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    En az 3-4 yildir tr borsasindakiler bu sekilde kendini avutuyor, ha cikti ha cikacak diye diye..
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Dolar bazlı bakınca gerçekten inanılmaz yerlere gelmişiz. Sirket sirket bilanço calisiyorum bilenler bilir, malesef bu tahvil oranları nedeniyle ucuzuz diyemiyorum. Tahvil 10 ve altına süzülürse inanılmaz ucuzuz. Yurt dışındaki tahvil oranları ile en az 500 bin endeks çok net

Dolar bazlı grafik fa kir le şi yo rum diye hece hece ilmek ilmek çakmışlar 5 dolardan 1 dolara baya etkilendim. Bir de yurt dışı zirve üstüne zirve yaparken böyle. Çok acı.

daha önce de nispeten uzunca yazmıştım, siyasete girmek istemiyorum ama mevcut şartlarda tl ile yatırım yapan kaybeder. bu yaşadığımız kriz değil, bocalamak/akıntıya kürek çekmek. şaka maka dış borç temerrüt riskimiz var. yabancılar bunu görüyor ve resmen arkasına bile bakmadan ucuz pahalı demeden satıp kaçıyor ki dünyada şu anda risk algısı fena sayılmaz, bu ortamda böyleysek yarın bir de dünya piyasaları bozulursa bizdeki etkisini düşünmek bile istemiyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Dolar bazlı bakınca gerçekten inanılmaz yerlere gelmişiz. Sirket sirket bilanço calisiyorum bilenler bilir, malesef bu tahvil oranları nedeniyle ucuzuz diyemiyorum. Tahvil 10 ve altına süzülürse inanılmaz ucuzuz. Yurt dışındaki tahvil oranları ile en az 500 bin endeks çok net

Herşeye dolar bazlı bakmamak lazım. Ben mevduat faizi üzerinden hesabımı yapıyorum.
    Çünkü parayı borsaya koymasak da tamamını dolar yapmıyoruz.
    Ama tüm hesapları hepimiz dolar üzerinden yapınca hiç bir yatırım anlamlı olmuyor. Mantıklı gelmiyor bu hesaplama.
    Saygılar

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,716
    Nuh çimentonun 2020/6 aylık bilançosuna bakan oldu mu ? portföye alır mıydınız?
    ben çok detay bakmadım ama gördüğüm bilançolarda karlılığını bu kadar iyi artıran az sayıda şirketler arasında sayabiliriz. ha elimde var mı şimdilik hiç yok ama takibimde..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,290
     Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    En az 3-4 yildir tr borsasindakiler bu sekilde kendini avutuyor, ha cikti ha cikacak diye diye..
    2013 den beri..
    2018 kur atagindan sonra da 1.30-2.00 dolar bandinda kaldi 2 yillik hareket bandimiz.
    2000 yili oncesinde de 2 dolar tepemiz idi.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6. Ben excelde dolar altin enflasyon hepsine göre kendimi değerlendiriyorum. Şu anlamda haklısınız, altın artti işte Şu kadar ons a düştük, dolar arttı ona göre böyle düştük filan demek mantıksız olabilir. Ama normalde bu tarz değerlemeler her zaman dolar bazlı yapılır özellikle borsada TL ile işin içinden çıkamazsınız. 90 lar geri geldi diyordum kimse inanmıyordu, deval devam ederse herkes görecek bence...
     Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Herşeye dolar bazlı bakmamak lazım. Ben mevduat faizi üzerinden hesabımı yapıyorum.
    Çünkü parayı borsaya koymasak da tamamını dolar yapmıyoruz.
    Ama tüm hesapları hepimiz dolar üzerinden yapınca hiç bir yatırım anlamlı olmuyor. Mantıklı gelmiyor bu hesaplama.
    Saygılar

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

şöyle bir tefastaki fonlar baktım, ak yatırımdaki aft kodlu yabancı hisse senedi fonunda 18.520 yatırımcı var. Aynı kurumun eurobond fonunda 6.600 yatırıcmı var. Yani görünen o ki ciddi sayıda yatırımcı TL den kaçıyor.
    TAbi ekonomi yönetimi bizden iyi! görüyordur bu TL deki güvensizliği. Biran önce piyasayı rahatlatacak faiz arttırımı şart gibi...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,290
    TL bir iluzyondur diyorum uzunca bir zamandir...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 1080/1230 İlkİlk ... 805809801030107010781079108010811082109011301180 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •