Sayfa 1106/1230 İlkİlk ... 10660610061056109611041105110611071108111611561206 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 8,841 - 8,848 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bu resimden alarm verici bir sonuç çıkıyor. Kamu zoruyla kredi hacmini patlatarak büyümeyi hormonlu olarak hızlandırma politikası artık sonuç vermiyor. Üstelik şirketler ve hanehalklarının borçluluk oranlarını artırarak ekonomideki kırılganlıkları artırıyor. Ekonomiye ve siyasete güven olmayınca ucuz kredi pompalamak, ekonomik büyümeyi değil dövize, altına, çelik kasaya talebi patlatıyor.

https://www.dunya.com/kose-yazisi/bu...ten-08-09-2020

Syg,
    Şu son kredi furyasında, kredi çekenlerin ne kadarı krediye geri ödemek için çekti, ne kadarı o zaman düşünürüz diye çekti ona bakmak gerekiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2. Ufak bir hobim var, bir alet lazım oldu bunun için, internetten alacağım, günlerdir alsam mı almasam mı diye düşünüyorum, sepete ekleyip çıkarıyorum, eşim kızdı zorla aldırdı dün. Bu aletin fiyatı hane gelirimizin ikiyüzde biri. Bu kadar forum okumanın, köşe yazarı takip etmenin, ekonomiyle ilgilenmenin yan etkisi, insan geriliyor korkuyor ve temel ihtiyaçlar dışında kolay para harcayamıyor.

Hep sizin yüzünüzden yani, düzgün şeyler yazın biraz, korkutup durmayın hayat kalitemi düşürüyorsunuz

3.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Ufak bir hobim var, bir alet lazım oldu bunun için, internetten alacağım, günlerdir alsam mı almasam mı diye düşünüyorum, sepete ekleyip çıkarıyorum, eşim kızdı zorla aldırdı dün. Bu aletin fiyatı hane gelirimizin ikiyüzde biri. Bu kadar forum okumanın, köşe yazarı takip etmenin, ekonomiyle ilgilenmenin yan etkisi, insan geriliyor korkuyor ve temel ihtiyaçlar dışında kolay para harcayamıyor.

Hep sizin yüzünüzden yani, düzgün şeyler yazın biraz, korkutup durmayın hayat kalitemi düşürüyorsunuz
    Konu alınacak aletin aile bütçenizin içindeki oranı değil.

İki konu var:

1- aklın ve demokrasinin hakim olduğu orta gelişmişlik düzeyindeki bir ülkede yaşıyor olsanız aynı aleti aile bütçenizin oransal olarak çok daha düşük bir miktarıyla alabilecek olmanız. Ve bunu bilmenin sizde yaratacağı rahatsızlık.

2- mevcut koşullar altında akla mantığa sığmayan ilave vergilerle bugün o aleti alırsanız; o vergilerle yandaşın daha zengin edileceğinin, daha fazla imam hatip yapılarak ülkenin felakete daha hızlı sürükleneceğinin ve bilmem nerede inşasına başlanacak gösterişli bir sarayın temel atma maliyetine ortak olacak olmayı bilmenin verdiği inanılmaz ruhsal rahatsızlık.

O yüzden diyorum, "bu ülkede artık nefes almak haramdır" diye.

LM-G710 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Yazar bizi bekleyen tehlikeleri düşündüğümde adeta deliriyorum diyerek bitirmiş.

https://m.karar.com/bu-ekonomi-bitmis-1584280

5.  Alıntı Originally Posted by cenkbjk Yazıyı Oku
    Yazar bizi bekleyen tehlikeleri düşündüğümde adeta deliriyorum diyerek bitirmiş.

İbrahim Kahveci.

Akıllı adam.

Bugün bu ülkede olanları görüp deliren herkes gibi.

LM-G710 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by cenkbjk Yazıyı Oku
    Yazar bizi bekleyen tehlikeleri düşündüğümde adeta deliriyorum diyerek bitirmiş.

“Bütçeden kamu personel ve SGK açık gideri için 489,7 milyar lira harcanmış. Ama aynı dönemde toplanan vergi geliri 673,3 milyar liradır. Yani koca ülkede iğneden ipliğe alınan her türlü verginin yüzde 72,7’si SGK açıkları ve kamu personel giderine harcanmış”

Sorunun sadece israf olmadığını anlatmak üzerine güzel bir yazı olmuş.
    Kamu’da israfı engellesiniz bile bu sorunu çözemezsiniz. Örtülü çözümü herkes biliyor. Verdiğiniz maaşı bir şekilde vergi yoluyla geri almak

O egeli ben değilim

7. Dusuk faiz yüksek kur ile devlet maaşları düşüp yaratılacak ihracat potansiyeli ile hem işsizlik çözülebilir hem de ozelde daha rekabetçi maaşların önü açılabilir. Acikcasi tek çıkış da bu. Yaparlar mı derseniz, pek zannetmiyorum.
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    “Bütçeden kamu personel ve SGK açık gideri için 489,7 milyar lira harcanmış. Ama aynı dönemde toplanan vergi geliri 673,3 milyar liradır. Yani koca ülkede iğneden ipliğe alınan her türlü verginin yüzde 72,7’si SGK açıkları ve kamu personel giderine harcanmış”

Sorunun sadece israf olmadığını anlatmak üzerine güzel bir yazı olmuş.
    Kamu’da israfı engellesiniz bile bu sorunu çözemezsiniz. Örtülü çözümü herkes biliyor. Verdiğiniz maaşı bir şekilde vergi yoluyla geri almak

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,285
    Yaşam üstadı ömer hayyam söze girse burada, katılır söylenene, kadehini kaldırır ve der ki;

"ben olmayınca bu güller, bu serviler yok.
    kızıl dudaklar, mis kokulu şaraplar yok.
    sabahlar, akşamlar, sevinçler tasalar yok.
    ben düşündükçe var dünya, ben yok o da yok."
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 1106/1230 İlkİlk ... 10660610061056109611041105110611071108111611561206 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •