Sayfa 1170/1195 İlkİlk ... 170670107011201160116811691170117111721180 ... SonSon
Arama sonucu : 9554 madde; 9,353 - 9,360 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade VII

Peki dostum bu sgk uzerine akan paralari neden cok daha verimli kullanip yatirip yapip cevirip kat kat hale getirmiyor, guzel yatirimlar yap guzel kazanclar sagla gibi....

Alıntı Originally Posted by seer Yazıyı Oku
    İşte yanlış olan bu, konu sadece para değil, konu sadece para olunca sgk böyle batık olur, taksit taksit ödeyenin yıllarca çalışmışlıgı bu ülkeye yaptıgı üretim ve katma değer var
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

2. Post

Burada yazılan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti SPK tarafından yayımlanan Seri:V, No:52 Sayılı Tebliğ çerçevesinde aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevresinde sunulmaktadır.

Gene havaalani mi.............

Alıntı Originally Posted by 3520 Yazıyı Oku
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

4.  Alıntı Originally Posted by 3520 Yazıyı Oku

Bu menüyü yiyene bu hesap az.

Muhtemelen sosyal medya hesabından yayınlanmıştır.

Bunu burada niye paylaştınız anlayamadım.

En hafif deyimiyle görgüsüzlükten başka bir şey değil.

5.  Alıntı Originally Posted by 3520 Yazıyı Oku

Masada 5 kişi var.. kuverden dolayı... kişi başına 55 TL... Masaya oturma bedeli bu.
    16 TL kişi başına kestane şişe cam suyu...
    Arnavut ciğeri 280 TL /5 kişi = 56 TL
    Çıtır kalamar 320/5 kişi = 64 TL
    Bonfile dilimleri 1080/5 = 216 TL
    Dana kaburga 1770/5 = 354 TL
    Kuzu sırt şiş 535/5 = 107 TL
    Doluca Tuğra kalecik karası 75 cl (şarap olmalı) 700/5 = 140 TL
    1 coca cola 35/5 = 7 TL (5 kişi nasıl içecekse?)
    2 Profitorol 280/5 = 56 TL ( 5 kişiden 2 si herhalde )
    1 Tas kadayıf 130/5 = 26 TL
    1 Top dondurma 70/5 = 14 TL ( ne biçim 1 top dondurma?.. top avuç içi mi?..)
    1 çıtır balkabak 120/5= 24 TL
    Servis ücreti 567,5/5 = 113,5 TL
    Kim neyi ne kadar yedi?... önemli değil... Kişi başına hesap?
    1248 TL

Memnun musunuz?...
    İçtiğiniz kişi başına 15 cl şarap.. kafayı bulabildiniz mi?
    Acı var mı, acı?...
    Beter olun...

Sahi ahmaklık neydi?...
    Son düzenleme : mterkan; 25-12-2022 saat: 02:36. Sebep: hesap hatası

6.  Alıntı Originally Posted by seer Yazıyı Oku
    Bakan bilgin canlı yayında açıklama yapıyor
    Ben Sizlere canlı örnek vereyim ;
    Benim teyzem Almanyada çalıştıgı süreyi gösterek sgk ya başvurdu (Almanyadan emeklilik için yaşı bekliyor oradan olmadı ilerde olacak)
    SGK 54 bin tl ödeme çıkardı, onu ödedi emekli oldu (2020)
    Geçen yıl ve bu yıl aldığı maaş 60 bin tl den fazla
    Verdiği parayı 2 yılda çıkardı, bundan sonrası ömür boyu beleş maaş
    Eniştem de aynı şekilde 1650 euro almanyadan alıyor, üstüne de sgk dan maaş alıyor
    Bizim köyün tamamı yıllar önce bagkur dan çıkan afla emekli oldu, 9-10 bin tl yi getiren herkesi emekli ettiler, şimdi en az alan 3500 alıyor

Diyeceğim şu ki, şirinlik yapmak uğruna, oy alma uğruna ülkeye düzenli prim yatırmamış yüzbinlerce kişiyi emekli ettiler, sosyal devlet olacağız derken bu maaşa ihtiyacı olan insanların yanında, bu maaşa hiç ihtiyacı olmayan kişileride bedavadan maaşa bağladılar.

ne kadar çok emeklin varsa, emekli maaşları o kadar düşük olur, en düşük emekli maaşı asgari ücret olmalı diyen muhalefet bol kepçeden atıyor, diyorki toplum cahil, nasılsa her şeyi yiyor.
    Çalışanın emekliye oranı 2.1
    Emeklinin GSMH dan aldığı pay %4
    Dünyada örneği olmayan rakamlar, gerçekci olmak lazım
    Ben de emekliyim, 33 yıl pirim ödemişim, bedavadan emekli olan ile niye aynı maaşa geleyim arkadaş !!!
    Bu bilgiler eski bilgi

Artik oranlar degisti. 2018 den beri yurtdisindan borclanarak emekli olankar bagkurdan emekli sayiliyor. Alinan maasin kendini cikarmasi 100 aydan fazla

E zaten devlet hastanesinden umit yok ozele kaldi hersey. Ben olsam asla borclanarak emekli olmazdim cok mantiksiz

7. Bir ülkede namuslu insanlar, en az namussuzlar kadar cesur olmazsa, o ülke mutlaka batar. demişti.
    Milli Şef İsmet İnönü Türkiye Cumhuriyetinin ilk başbakanı, Türk asker ve siyasetçi İsmet İnönü'nün ebediyete intikal edişinin 49. yılında saygı,sevgi ve rahmetle ruhu şad olsun.
    “Ey kahraman Türk kadını! Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın”
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Sayfa 1170/1195 İlkİlk ... 170670107011201160116811691170117111721180 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •