Sayfa 120/1009 İlkİlk ... 2070110118119120121122130170220620 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 953 - 960 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Sabit kur rejimi Türkiye gümrük birliği anlaşmasını kabul etmeden önce nispi olarak gümrük duvarlarıyla korunur haldeyken aynı zamanda yarı serbest bir ekonomi iken uygulanabilir bir sistemdi. Halihazırda var olan cari açık ve özel sektör dış borç seviyesi ile bir daha sabit kur sistemine geçmek düşünceme göre teknik olarak pek mümkün değildir.
    Zira sabit kur sistemi aynı zamanda sabit faiz sistemi de gerektireceğinden, tcmb'nin böyle bir işleyişe dayanabilmesi mümkün görünmemektedir. (Ya döviz satışına dayanamaz, ya da döviz talebini kesecek faiz yükünü taşımak istemez.)
    Benim bildiğim sabit kur için ya ciddi bir döviz rezerviniz olacak bizde yok. Birde sabit kurda dolar kuru ile değil faizle ile oynamanız gerekiyor ki bizde cız ;)

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app
    O egeli ben değilim

2013 330 ml teneke kola fiyatı 1.25 bu gün 2.5 buna bakarsak dolarda pek bir balon yok. Benim çözemediğim bu ülkede hangi ara bu kadar enflasyon olduğu .. Nasıl bu enflasyonu hissetmediğimiz.. Mevcut dolar yatırımım yok ama işte iş icabı takip ediyoruz. Uykularımı kaçırıyor bu meret yükseldikçe ..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by foxmulder Yazıyı Oku
    2013 330 ml teneke kola fiyatı 1.25 bu gün 2.5 buna bakarsak dolarda pek bir balon yok. Benim çözemediğim bu ülkede hangi ara bu kadar enflasyon olduğu .. Nasıl bu enflasyonu hissetmediğimiz.. Mevcut dolar yatırımım yok ama işte iş icabı takip ediyoruz. Uykularımı kaçırıyor bu meret yükseldikçe ..

vaybe ne kadar pahali

ben burada 25 cente aliyorum kendim icmiyorum misafire falan

4. vakıfbankta bulunan dolar hesabımı her ay düşen miktarlarda faiz çalıştırmasından dolayı(2-3 aydır defter işletmemiştim 1.15 düşürmüş)çekmek istediğimi bir hafta öncesinden söylememe rağmen günü geldiğinde;e işte biz unutmuşuz siz kesin çekecem dememiştiniz masallarıyla 3 gün daha bekletip nihayetinde genel müdürlüğe şikayet etmem sonucu almış bulunmaktayım bu kadar ciddiyetsiz,hantal bir bankayla nasıl çalışıyor işadamları hayret ettim bir daha asla kapısına dahi uğranılmayacak bir banka insanı sinir stres sahibi yapar..

5. her banka kötüdür ama vakıfbank en kötüye oynar.

iyi yapmışsınız.

6. Adama kotuluk ediyorsunuz. En buyuk obezite sebeplerinden birisi kola icecegidir. Marka bagimsiz hepsi obezite ye sebep olur. Sevdiklerinize icirmeyin.

Alıntı Originally Posted by foxmulder Yazıyı Oku

7. kola içme yerli kefir iç.
    böylece döviz memleketimizde kalsın.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

Fed Başkanı Janet Yellen, ABD Senatosu'nda Fed'in altı aylık ekonomi ve para politikası raporu konusunda sunum yaptı.

Oldukça sıkı bir istihdam piyasası olduğunu belirten Yellen kademeli faiz artışları konusunda temkinli kalınacağını bildirdi. Yellen bilanço daraltma planının yavaş ve kademeli biçimde olacağını kaydetti.

Yellen ayrıca enflasyonu dikkatli şekilde takip ettiklerini ifade etti.

Daha önce yaptığı bir konuşmada 'yaşamı süresince 2008 yılındakine benzer bir finansal krizin görülme olasılığının olmadığını' belirten Yellen bu konuya dair gelen soruya bu kez "yeni bir finansal kriz olmayacağından hiçbir zaman emin olamayız" yanıtını verdi.
    Bu kadını seviyorum..mümkün olduğunca açık ve şeffaf olmaya çalışıyor..işi kolay değil, arada yalpalıyor ama olsun..

Borsacılar şanslı, uzunca bir süre daha gevşek likidite koşulları devam edecek görünüyor..havuzdan kepçeyle su almak pek bu durumu değiştirmeyecek..fakat geçimini bu likiditeye bağlayarak vaziyeti idare eden ülkede yaşayanlar için ise aynı şeyi söylemek güç..
    Son düzenleme : enki; 14-07-2017 saat: 10:22.

Sayfa 120/1009 İlkİlk ... 2070110118119120121122130170220620 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •