Sayfa 124/1019 ÝlkÝlk ... 2474114122123124125126134174224624 ... SonSon
Arama sonucu : 8151 madde; 985 - 992 arasý.

Konu: Viop XLV

1.  Alýntý Originally Posted by pisyedili01 Yazýyý Oku
    https://www.takasbank.com.tr/tr/ista...ate=2022-10-24

https://www.takasbank.com.tr/tr/hizm...pp/genel-tanim
    bu sayfalarý inceleyiniz isterseniz.

EK-8: ÖDÜNÇ VERME ÝÞLEMLERI TALIMATI
    Yatýrýmcý, aþaðýdaki seçeneklerinden birini iþaretleyerek Sözleþmede ilgili seçeneklere dair hükümlerin
    uygulanacaðýný ve xxxxx YATIRIM’IN seçilen hususa baðlý olarak yetkilerini yürüteceðini gayrikabulü
    rücu olarak kabul eder.
    a) Otomatik Bazlý(*)
    b) Ýþlem Bazlý
    (*) Bu seçenek iþaretlenirse xxxx YATIRIM’ýn müþteriden iþlem öncesi teyit almasý gerekmemektedir.
    xxxxx YATIRIM, bu seçeneði uygularken herhangi bir talimata gerek duymadan istediði miktar ve
    oran üzerinden vadesi 1 günü geçmeyecek þekilde müþteri adýna otomatik olarak iþlem yapacaktýr.
    Sözkonusu seçeneði iþaretleyen müþteriler, verdikleri ödünç karþýlýðýnda xxxxx YATIRIM’’ýn uygun
    göreceði teminatlarý kabul eder.
    Özellikle Ödünç Verilmesini Ýstemediðiniz Sermaye Piyasasý Aracý Var mýdýr? ………….............

............sadeec bir bölüm yayýnlayabildim isimleri silmesi zor geldi sn bozkurt abim...

hangi aracý kurumla çalýþýyorsunuz acaba??

daha geniþ bilgiyi aracý kurularýnýz seve seve vereceklerdir nasýl olsa extra gelir elde edecekler iþ yapacaklar sonuçta.

not:þahsen ben hiç yapmadým.
    en son hatta gecelik x% taklif edildi genede redettim.nedense ýsýnamadým o piyasaya.
    Uzun vadeli tuttuðunuz pay senedi var ise çok avantajlý oluyor.. Yeter ki satmayýn.. Sözleþmeden cayma þartý olmuyor.. Örneðin 2 aylýk verdiniz satamýyorsunuz ve vazgeçemiyorsunuz.

2.  Alýntý Originally Posted by pisyedili01 Yazýyý Oku
    https://www.takasbank.com.tr/tr/ista...ate=2022-10-24

https://www.takasbank.com.tr/tr/hizm...pp/genel-tanim
    bu sayfalarý inceleyiniz isterseniz.

EK-8: ÖDÜNÇ VERME ÝÞLEMLERI TALIMATI
    Yatýrýmcý, aþaðýdaki seçeneklerinden birini iþaretleyerek Sözleþmede ilgili seçeneklere dair hükümlerin
    uygulanacaðýný ve xxxxx YATIRIM’IN seçilen hususa baðlý olarak yetkilerini yürüteceðini gayrikabulü
    rücu olarak kabul eder.
    a) Otomatik Bazlý(*)
    b) Ýþlem Bazlý
    (*) Bu seçenek iþaretlenirse xxxx YATIRIM’ýn müþteriden iþlem öncesi teyit almasý gerekmemektedir.
    xxxxx YATIRIM, bu seçeneði uygularken herhangi bir talimata gerek duymadan istediði miktar ve
    oran üzerinden vadesi 1 günü geçmeyecek þekilde müþteri adýna otomatik olarak iþlem yapacaktýr.
    Sözkonusu seçeneði iþaretleyen müþteriler, verdikleri ödünç karþýlýðýnda xxxxx YATIRIM’’ýn uygun
    göreceði teminatlarý kabul eder.
    Özellikle Ödünç Verilmesini Ýstemediðiniz Sermaye Piyasasý Aracý Var mýdýr? ………….............

............sadeec bir bölüm yayýnlayabildim isimleri silmesi zor geldi sn bozkurt abim...

hangi aracý kurumla çalýþýyorsunuz acaba??

daha geniþ bilgiyi aracý kurularýnýz seve seve vereceklerdir nasýl olsa extra gelir elde edecekler iþ yapacaklar sonuçta.

not:þahsen ben hiç yapmadým.
    en son hatta gecelik x% taklif edildi genede redettim.nedense ýsýnamadým o piyasaya.

not:Sn Bozkurt yinede aracý kurumunuza yada faal bir borsa çalýþanýna sorunuz.Yanlýþ bilgi vermiyeyim yanlýþ olmasýn iyice araþtýrýnýz.
    Bende ilk defa ýsdmir sayfasýnda konuyu okuyunca mantýklý geldi, arkadaþ 20k lotu kiraya vermiþ 2500 tale aylýk gelir yazmýþ, doðruysa güzel iþ aklýma yattý, düþünsene abi bizim gibi trade yapmayý beceremeyenler için biçilmiþ kaftan.
    yanlýz kafamý kurcalayan þeyler var, mesela deniyor ki, hisse bölünmesi yada temettü gibi þeyler hisse sahibine yarýyor kiracý bunlardan faydalanamýyor.
    kafamý kurcalayan diðer konu ise
    aracý kuruma ben x hissemi kiralamak istiyorum diye talimat verdim, daha sonra aracý kurum beni aramayýp talimatýma binayen kendi kiralayýp benden habersiz kirama göz dikebilir mi.

7.202,88 Since 26 Aralýk 2023
    11.252,11 Since 18 Temmuz 2024

3.  Alýntý Originally Posted by dva glaza Yazýyý Oku
    Sn.Ariston OtoKoç 2 ci el olarak var.

https://www.otokocikinciel.com/arac-...SAAEgLhcPD_BwE
    Otokoç Otomotiv, yeni markasý Avis Filo Maestro'yu tanýttý - Basýn Açýklamasý

Kuruluþtan yapýlan basýn açýklamasý aþaðýda bulunuyor:

Otokoç Otomotiv çatýsý altýnda hizmet saðlayan, Türkiye'nin ilk ve en büyük operasyonel araç kiralama markasý Avis Filo, baþarýlarýný daha da ileri taþýrken, müþterilerine yönelik olarak geliþtirdiði yenilikçi ürün ve hizmetlerle sektöre öncülük etmeye devam ediyor. Bu kapsamda þirket, Türkiye'de 4 milyon adetlik hizmet edilebilir potansiyel pazar öngörüsü olan filo yönetimi alanýndaki geliþmeleri ve "Geleceði Keþfet" mottosuyla devreye aldýðý yeni markasý Avis Filo Maestro'yu tanýttýðý, filo yönetimine dair yenilikçi ürün ve hizmetlerini açýkladýðý lansmanýný gerçekleþtirdi.

Bugün Otokoç Otomotiv olarak, 9 ülkede 100 bin adedi aþan araç filosuyla müþterilerine hizmet verdiklerini, en büyük operasyonel araç kiralama markasý konumunda olan Avis Filo ile de Türkiye'de 42 yýldýr sektörde liderliklerini koruduklarýný belirten Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Ýnan Ekici, konuyla ilgili görüþlerini þu sözlerle dile getirdi: "Geçmiþte farklý kaynaklardan ayrý ayrý hizmet alan bireyler ve kurumlar, günümüzde tek bir kaynaktan entegre hizmet satýn almaya her geçen gün daha çok yöneliyor. Bu çerçevede geliþtirdiðimiz ve bugün duyurduðumuz Avis Filo Maestro markamýz ile sektörümüzü önemli bir iþ modeliyle tanýþtýrýyoruz."

Uçtan uca tüm filo ihtiyaçlarýný karþýlayacaðýz

Avis Filo Maestro'nun 'Bir aracýn veya araçlarýn uçtan uca tüm filo ihtiyaçlarýnýn karþýlandýðý, giderlerin tek bir fatura ile yönetilebildiði, sürüþ veya lokasyon verilerinin raporlanabildiði hizmetler bütünü' olduðunu belirten Ýnan Ekici, sözlerini þöyle sürdürdü: "Geliþtirdiðimiz bu hizmet ile baðlantýlý araç teknolojisi sayesinde elde ettiðimiz verileri anlamlý iç görülere çevirerek müþterilerimize katma deðer yaratmayý hedefliyoruz. Premium, Gold ve Basic olmak üzere 3 farklý seçenek ile sunduðumuz Avis Filo Maestro ürün ve hizmet paketlerini geniþ servis aðý ile müþterilerimizle buluþturuyoruz. Bu paketleri, akýllý algoritmalar ile deðer yaratan özelleþtirilmiþ çözümler saðlayarak þekillendirmeye devam edeceðiz. Geleceðin mobilite sisteminde sadece iç yatýrýmcýlarla deðil yurt dýþýndaki önemli yatýrýmcýlarla da iþ birlikleri yapmayý oldukça önemsiyoruz. Büyüme Kurulu uygulamamýz þirketimizin vizyonunu ileri taþýyan iþler yapmamýz için bizlere ilham veren bir giriþim oldu. Ýnovasyon odaðýnda gerçekleþtirdiðimiz startup iþ birlikleri ile taþýmacýlýk platformlarýnda da var olarak mobilitenin de ötesinde geçiyor ve geleceði bugünden tasarlýyoruz. Avis Filo Maestro; yenilenen Avis Filo Connect platformunun saðladýðý telematik sistem imkanlarýnýn da katkýsýyla, müþterilerimizin sürücü davranýþ analizinden sürücü skorlamasýna, sürücü bazlý koçluktan yakýt ve risk yönetimine, filo saðlýðýndan ihlal tespitlerine, elden çýkarmadan yeniden pazarlamaya kadar akla gelebilecek tüm baþlýklarý 360 derecelik bir bakýþ açýsýyla görmesine imkan tanýyoruz. Güvenli sürüþe paralel olarak yakýt tasarrufu ile filolarýn hem yakýt maliyetlerini azaltýyor hem de çevresel faktörlerde sürdürülebilirlik yaklaþýmýmýz doðrultusunda karbon salýnýmýnýn azaltýlmasýný destekliyoruz. Yakýt tüketiminde de yüzde %5-45 arasýnda tasarruf imkaný saðlýyoruz. Müþterilerimiz için kendilerinin bile henüz fark etmediði ihtiyaçlarý öngörerek yeni çözümleri hayata geçirmek üzere hareket ediyoruz. Avis Filo Maestro ürün ve hizmet çözümlerini müþterilerimizin ihtiyaçlarýna paralel olarak da þekillendirmeye devam edeceðiz. "Geleceði Keþfet" mottosu ile yola çýktýðýmýz Avis Filo Maestro, filo yönetimini daha ileriye taþýyacak."

Neden kurumsal filo yönetimi?

Türkiye'de 2021 yýlýnda 1,1 milyon yeni taþýtýn trafiðe kaydý yapýlýrken 2021 yýl sonu itibarýyla trafiðe kayýtlý toplam taþýt sayýsý 25,2 milyona yükselmiþ durumda. Bu sayýnýn her geçen gün artmasý belli baþlý sorunlarý da beraberinde getiriyor. Araç sayýsýyla birlikte kaza riski de büyürken yakýt tüketimi ve fazla mesai oraný da artýþ gösteriyor. Atlanan bakýmlar araç deðer kayýplarýna yol açarken sayýsý her gün artan faturalarýn da takibi zorlaþýyor veya unutulabiliyor. TÜÝK verilerine göre 2021 yýlýnda ülkemizde gerçekleþen trafik kazasý sayýsý 1,1 milyona ulaþmýþ durumda. Tüm bu sorunlar þirketler için maddi ve manevi kayýplarýn yaný sýra ana iþ kollarýna odaklanmalarýnýn önünde engel oluþturan çok ciddi bir iþ yükünü de beraberinde getiriyor. Tam 42 yýldýr Otokoç Otomotiv çatýsý altýnda hizmet mükemmeliyetine yönelik kurum vizyonuyla hareket eden Avis Filo, Türkiye genelindeki profesyonel portföy yönetimi, hýzlý ve yaygýn ikame araç tedarik süreci, 7/24 tam destek gibi hizmetleriyle operasyonel araç kiralama sektöründe liderliðini korurken ticari araç kiralamada da üstün hizmet kalitesini ve baþarýsýný müþterileriyle buluþturuyor.

Otokoç Otomotiv Hakkýnda;

Koç Topluluðu'nun otomotiv sektöründeki ilk yatýrýmý olarak 1928 yýlýnda kurulmuþ olan ve otomotiv tarihini baþlatan Otokoç Otomotiv, bugün; Otokoç, Avis, Avis Filo, Budget, Otokoç Sigorta, Zipcar, Otokoç 2. El, Otokoç Parça ve Lastick markalarýyla hizmet veren, Türkiye'nin en büyük otomotiv perakendeciliði, araç kiralama ve araç paylaþýmý þirketidir. Otokoç çatýsý altýnda Ford, Ford Trucks, Volvo, Fiat, Alfa Romeo ve Jeep markalarýyla yeni araç satýþý, servis ve yedek parça hizmetleri, toptan yedek parça satýþý, sigorta ve finansman, aksesuar satýþý, 2. el araç satýþý ve araç koruma sistemlerini, özetle tüm otomotiv çözümlerini tek çatý altýnda müþterilerine sunuyor. Araç kiralamada ise Avis ve Budget markalarýyla kýsa dönem kiralama; Avis Filo ile operasyonel kiralama, diðer adýyla filo kiralama; Zipcar markasýyla ise saatlik kiralama yani araç paylaþýmý hizmetini müþterileriyle buluþturuyor. Otokoç Otomotiv, Türkiye, Yunanistan, Azerbaycan, Macaristan, Gürcistan, Kazakistan, Ukrayna, Kuzey Kýbrýs ve Kuzey Irak'ta, "Yenilikçi mobilite çözümleri geliþtiren, küresel ve lider referans noktasý olma" vizyonu ile faaliyetlerine devam ediyor. www.otokocotomotiv.com.tr

Avis Filo Maestro Hakkýnda;

"Geleceði Keþfet" mottosuyla yola çýkan Avis Filo Maestro markasý, bir aracýn veya araçlarýn filoya dahil olmasýndan itibaren uçtan uca tüm filo ihtiyaçlarýnýn karþýlandýðý, giderlerin tek bir fatura ile yönetilebildiði, sürüþ veya lokasyon verilerinin raporlanabildiði hizmetler bütününü saðlýyor. Avis Filo Maestro; yenilenen Avis Filo Connect platformunun saðladýðý telematik sistem imkanlarýnýn da katkýsýyla, müþterilerinin sürücü davranýþ analizinden sürücü skorlamasýna, sürücü bazlý koçluktan yakýt ve risk yönetimine, filo saðlýðýndan ihlal tespitlerine, elden çýkarmadan yeniden pazarlamaya kadar akla gelebilecek tüm baþlýklarý 360 derecelik bir bakýþ açýsýyla görmesine imkan tanýyor. www.avisfilomaestro.com.tr

4. Evet aynen öyle hisse sahibi bölünme ve temettü haklarýndan yararlanýyor. Kiracý sadece kiraladýðý miktarý vadesinde geri döndürüyor.
    Sizin hissenizi sizin bilginiz haricinde kiralamak veya açýða satmak suç oluþturuyor. Ancak siz yine de emin olmak istiyorsanýz MKK Merkezi Kayýt Kuruluþun dan hisselerinize bloke koyuyorsunuz kimse sizin bilginiz haricinde iþlem yapamýyor. Bu söylediðiniz þey imkansýz oluyor.

Alýntý Originally Posted by *Bozkurt Yazýyý Oku
    Bende ilk defa ýsdmir sayfasýnda konuyu okuyunca mantýklý geldi, arkadaþ 20k lotu kiraya vermiþ 2500 tale aylýk gelir yazmýþ, doðruysa güzel iþ aklýma yattý, düþünsene abi bizim gibi trade yapmayý beceremeyenler için biçilmiþ kaftan.
    yanlýz kafamý kurcalayan þeyler var, mesela deniyor ki, hisse bölünmesi yada temettü gibi þeyler hisse sahibine yarýyor kiracý bunlardan faydalanamýyor.
    aracý kuruma ben x hissemi kiralamak istiyorum diye talimat verdim, daha sonra aracý kurum beni aramayýp talimatýma binayen kendi kiralayýp benden habersiz kirama göz dikebilir mi.
    Reiz..
    Hisseyi kiralayan ne yapacak?
    Üstünde kuluçkaya mý yatacak?
    Yoksa açýða mý satacak?
    Açýða satacak ise senin hissenle senin fiyatýný düþürmeye mý oynayacak....?
    Senin taþýnla senin kuþþþ mu?

Alýntý Originally Posted by *Bozkurt Yazýyý Oku
    @*Bozkurt, hissesini ödünç pay piyasasýnda kiraya vermek isteyenler çok olur, o yüzden kuruma telefon açman yeterli olmayabilir, aranýzýn da çok iyi olmasý gerekir, kurum çalýþanlarý tabi ki yakýnlarýna para kazandýrmak isterler, onlarýn sürekli aradýklarý birileri hep vardýr, sýra size gelir mi bilemedim EREGL den örnek vereyim: 5.055.847 lot açýk piyasadan bulunmuþ 344.969 lot da sýrada kira vermek için bekliyor, yani teklif veren hep çok olur, Portföyünde boþ duracaðý yerde para kazanmasý daha uygun olur, ancak sürekli trade edenler ödünç vermek istemezler, sizden habersiz de hiç bir kurum çalýþaný bu iþi yapmaya cesaret edemez, çünkü pörtföyünüzde kapanýþa doðru görünmeyip ertesi gün görünecektir, saat 16.50 den sonra ödünç pay piyasasý kapanýr,

7. MKK üzerinden bloke koymadýðýnýz sürece bazý þeyler aracý kurumun insafýna kalýr...

Uzun süreli hiç kiraya vermedim ama bence mantýklý deðil sýð bir hissede hareketin ne zaman baþlayýp ne zaman biteceði belli olmuyor, yerine göre banka hisselerindeki hýzlý hareketleri geçen aylarda gördük, ayrýca uzun süreli kiraya verdiðiniz kiþiler parayý nasýl kazanýyor tabiki açýða satýþ riskini almamýþ oluyor, fiyatý sizin hisseleri kullanarak baskýlayýp yada düþürüp fiyat düþüþünden kar elde ediyor size de bundan küçük bir pay veriyor

Bazý aracý kurumlar kiralama yaptýðýnda çok ciddi komisyon alýyor yani masraf adý altýnda sizin parayý yiyor, iki kez iki farklý kurumdan 1- 3 gün arasý kiralama yaptým, bir tanesi kabaca %25-30 masraf aldý ve bunu ben kendim görünce þok oldum, diðer kurum 10.000 de 2 masraf aldý, hisse alým satým komisyonu ile ayný oran, demek ki bu iþin pekte evrak iþi yok, kör tuttuðunu öper durumu yapan kurumdan pek iþlem yapmýyorum artýk beni öpme þanslarý pek yok...
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylýk, HafTalýK, sonra günlüK grafiðe bakýn...
    operasyon yemiþ yada fiyatý katlamýþ hissede MaCeRa ararsanýz, Paranýzdan OlurSUNUz....

8.  Alýntý Originally Posted by 0101 Yazýyý Oku
    Reiz..
    Hisseyi kiralayan ne yapacak?
    Üstünde kuluçkaya mý yatacak?
    Yoksa açýða mý satacak?
    Açýða satacak ise senin hissenle senin fiyatýný düþürmeye mý oynayacak....?
    Senin taþýnla senin kuþþþ mu?
    Ev, araba, arsa, tarla nasýl kiralanýrsa hissede kiralanýyormuþ
    Kiracý düþünsün onuda ister açýða satar ister kuluçkaya yatar o kýsým beni alakadar etmiyor.
    Burdaki mantýðýma yatan kýsým þu, düþünsene üç aydýr suyun içindeyiz ve elimizdeki hissede 27-33 arasý kaldý, trade yapma þansýmýz da yok.
    Hiç olmazsa aylýk harclýðýmýz çýkar.
    yarýn gidip aracý kurumuma talimat verecem, bakalým kiracý bulabilecekler mi

7.202,88 Since 26 Aralýk 2023
    11.252,11 Since 18 Temmuz 2024

Sayfa 124/1019 ÝlkÝlk ... 2474114122123124125126134174224624 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •