Onemli Gunler Banner
Sayfa 126/214 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176 ... SonSon
Arama sonucu : 1707 madde; 1,001 - 1,008 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,450
     Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    Temettü ile ilgili geniş bir bilgi arşivi (hisse.net eski forumundan) : http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=46671

Ayrıca, Erhan bey'e defalarca bu konu üstteki başlıkta direk Erhan bey'e anlatılmış. Erhan bey'den rica ediyorum temettü, temettü veren hissenin fiyatı gibi konularda tam olarak bilgi sahibi olmadan bu konu hakkında artık konuşmamanız. Bakın, şahsınız ile hiçbir sorunum yok fakat bu konuda bir bilgi eksikliğiniz mevcut ve kafa karışıklığına neden oluyorsunuz.
    Eline sağlık dostum.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

2. Bu surede hesaplama yapin aksama yazacam.

Buyuk konusmayin yeter baskalarinin degil.kendiniz hesap yalin bana inanin demiyorum.

Oturun kendiniz hesaplayin.

Dayanamiyorum. Ornegi ben vereyim devamini getirin.

10 liradan aldiniz hisseyi 1 senede 10 lirada kaldi. Hesap basit olmasi icin 10 pirada biraktim.

1 lira temetti dagitti.

1 sene onceki fiyat 10 liradami kaliyor ?

9 tl ye dusuruluyor. Su anki fiyatta 9 tl ye dusuyor

Grafigi actiginizda 9 tl den 9 teye gitmis bir grafik goruyorsunuz.

Burada bir getiri yok oyle degilmi.

Simdi portfoyunuzu hesaplayin

10 liradan aldiniz 1 sene.gecti hala 10 lira 1 tl temettu dagitti

Portfoy 9 a indi cunku hisselerin tum fiyati duzeltildi.

Cebinize vergi haric burut 1 tl.girdi.

Ne kazandik 0 peki mynetteki grafikte ne kazandik oradada 0 cunku 9 dan 9 tlye gitmis bir grafik gormektesiniz ?

İster yukselen.hisseden ornegi siz yapin kim yanlis bilgilendiriyor ogrenelim
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

3.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Bu surede hesaplama yapin aksama yazacam.

Buyuk konusmayin yeter baskalarinin degil.kendiniz hesap yalin bana inanin demiyorum.

Oturun kendiniz hesaplayin.

Dayanamiyorum. Ornegi ben vereyim devamini getirin.

10 liradan aldiniz hisseyi 1 senede 10 lirada kaldi. Hesap basit olmasi icin 10 pirada biraktim.

1 lira temetti dagitti.

1 sene onceki fiyat 10 liradami kaliyor ?

9 tl ye dusuruluyor. Su anki fiyatta 9 tl ye dusuyor

Grafigi actiginizda 9 tl den 9 teye gitmis bir grafik goruyorsunuz.

Burada bir getiri yok oyle degilmi.

Simdi portfoyunuzu hesaplayin

10 liradan aldiniz 1 sene.gecti hala 10 lira 1 tl temettu dagitti

Portfoy 9 a indi cunku hisselerin tum fiyati duzeltildi.

Cebinize vergi haric burut 1 tl.girdi.

Ne kazandik 0 peki mynetteki grafikte ne kazandik oradada 0 cunku 9 dan 9 tlye gitmis bir grafik gormektesiniz ?

İster yukselen.hisseden ornegi siz yapin kim yanlis bilgilendiriyor ogrenelim
    10 liradan 100 hisse senediniz var. Hisse başı 1 TL temettü verdi ve fiyatı 9 TL oldu. Elinize net 85 TL geçti. Fiyatı 9 TL'den 85/9=9,44 adet hisse alıyorsunuz. Elinizde toplam 109.44 adet hisse oluyor. Firma çalışmaya devam ediyor, temettü dağıtıp kapanmıyor. Temettüyü eklemeseniz bile, şirket kar ettikçe temettü dağıtmaya ve fiyatı değer kazanmaya devam ediyor. Uç örnekler elbette var ama işler böyle yürüyor.

Bu linkte sorularınızın birebir cevabı var : http://www.lattedenborsaya.com/2017/...-fiyati-duser/

4.  Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    10 liradan 100 hisse senediniz var. Hisse başı 1 TL temettü verdi ve fiyatı 9 TL oldu. Elinize net 85 TL geçti. Fiyatı 9 TL'den 85/9=9,44 adet hisse alıyorsunuz. Elinizde toplam 109.44 adet hisse oluyor. Firma çalışmaya devam ediyor, temettü dağıtıp kapanmıyor. Temettüyü eklemeseniz bile, şirket kar ettikçe temettü dağıtmaya ve fiyatı değer kazanmaya devam ediyor. Uç örnekler elbette var ama işler böyle yürüyor.

Bu linkte sorularınızın birebir cevabı var : http://www.lattedenborsaya.com/2017/...-fiyati-duser/
    Hocammmmmm.

Biz hisse foyatina temettu dahilmi degilmiyi konusuyoruz sizin verdigi iz ornek bunu aciklamiyor ?

Bana grafik olayini aciklayin
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

5. Verdigin ornekten git kolaylik olsun.

Vergiyi dusme direk temettu sonrasi 100 tllik hisse daha al.

Kusurali mikro lotlar dahil sonra hisseyi ostedigon fiyata cikar

Sonra grafikteki fiyatlar nereden nereye gitmis olarak goruluyor bana anlat.
    Temettu dahilmi kazanmissin haric extrami kazanmissin

Goreceksinnn

6.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Hocammmmmm.

Biz hisse foyatina temettu dahilmi degilmiyi konusuyoruz sizin verdigi iz ornek bunu aciklamiyor ?

Bana grafik olayini aciklayin
    10 lira değere sahip hisse, 1 tl temettü verdikten sonra ertesi gün 9 tl'den açılır. Data ekranlarında gördüğünüz bütün fiyat grafikleri verdiği temettü düşüldükten sonra oluşmuş grafiklerdir. Temettüden sonra 10 liraya tekrar gelmiş hisse prim yapmıştır.

7. Kafasina takilan anlauamayanlar ozelden mesaj atsin cep numarasini yazsin

Aksam arayayim temden bilgisayarina baglanip tum orneklerle bilgisayar uzerinden gostereyom

8.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Kafasina takilan anlauamayanlar ozelden mesaj atsin cep numarasini yazsin

Aksam arayayim temden bilgisayarina baglanip tum orneklerle bilgisayar uzerinden gostereyom
    Kafasına yatmayan ben dahil kimseyle görüşmesin. Adam gibi aracı kurumunu arasın sorsun.

Sayfa 126/214 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •