Sayfa 143/522 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243 ... SonSon
Arama sonucu : 4170 madde; 1,137 - 1,144 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1. kim alıyor sence

2. EPLAS - Egeplast

Alıntı Originally Posted by ss.kose Yazıyı Oku
    kim alıyor sence
    Fabrika binasının Vakıfbank’tan geri alındığı dönemde de birkaç gün işlem hacimleri zirvelere çıkmıştı.
    Cuma ve bugünkü işlemler de tahminime göre aynı kişiler tarafından yapılıyor. Kim kime devrediyor kısmını bilmemiz mümkün değil.
    Ancak yeni bir plan devrede gibi geldi bana.
    Sadık yatırımcılar hisse satmayıp/almayıp için istedikleri devirleri rahatlıkla yapabiliyorlar. Araya giren çok fazla lot olmuyor. Bu da işlerini kolaylaştırıyor tabi.
    Böyle bir durumda herkes kendi kararını vermeli. Ya bir hedef fiyat belirleyecekler ve o seviyeye geldi mi satıp çıkacaklar. Ya da uzun vadeli bir yatırım yaptım diyip, bekleyecekler.

3.  Alıntı Originally Posted by ss.kose Yazıyı Oku
    kim alıyor sence
    Merhaba,

Değerli kardeşim,

En büyük belirsizliklerden biri kalkmış oldu. Aylardır yapılan baskı sonucu büyük miktarda hisse kaybetmiş olmalılar. Hisse devrinden çok, 17.00 ye kadar verdikleri hisseleri kısa vadecilerden geri alıyorlar.

Bundan sonrası için her kademeden ne kadar alırlarsa, o kadar çok yol alırlar.

Eski düzen devam etmek isterlerse de, buyursun devam etsinler.

Artık o her zaman yazdığım "Hepsi benimmm" düşüncesinden vazgeçmesi gerekiyor.

Ve en önemlisi, bu kadar aşağılanma ve tepkiye neden olan, "Şeffalık ve dürüstlüğe" de önem vermesi gerekiyor.

Bazılarımız kazançtan çok, işi inada bindirdik.

Halka açık bir şirket olduğunu, yatırımcılarının da olduğunu ve artık yatırımcısına bir şeyler vermesi gerektiğini Kemal Z. hatırlamalı.

Selam ve saygılarımla,

4. Artık farklı olacak inşallah...
    üzerindeki yük kalktı...faiz yükü çok fazlaydı...Artık kar edip temettü dağıtmalı ki mzhol ün kasasına para girsin ve yeni yatırımlar yapsın...
    şu 12 m dolar borca gelince...isterse kendisine düşen kısmı 1 yıllık karı ile fazlasıyla öder....2022 yıl sonu karının ilk 3 ay eksi yazsa dahi hatırı sayılır bir miktar olacağını düşünüyorum...
    karar istinaftan dönerse zaten bambaşka olur...
    hayırlısı bakalım...
    Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

5. 28-17 arasında piyasaya verdikleri malın 350 -400 k arasında oldugunu düşünüyorum...
    ancak bunu önceki 17.3 - 20.30 aralıgından ve bu seferki çıkışında fazlasıyla yerine koyduklarını düşünüyorum...artık mal kaptırmadan sağlam direnç olan bir türlü kıramadığı 28.100 e değdirmeliler ki orası bile endekse korele 40-41 tl aslında ...

28.100 üzerinde 2 gün kapattığı zaman trend onay alır benden...
    Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

6.  Alıntı Originally Posted by yatayseyir Yazıyı Oku
    Artık farklı olacak inşallah...
    üzerindeki yük kalktı...faiz yükü çok fazlaydı...Artık kar edip temettü dağıtmalı ki mzhol ün kasasına para girsin ve yeni yatırımlar yapsın...
    şu 12 m dolar borca gelince...isterse kendisine düşen kısmı 1 yıllık karı ile fazlasıyla öder....2022 yıl sonu karının ilk 3 ay eksi yazsa dahi hatırı sayılır bir miktar olacağını düşünüyorum...
    karar istinaftan dönerse zaten bambaşka olur...
    hayırlısı bakalım...
    Keske dediğiniz gibi temettü hissesi haline gelse
    Lakin izahnameden yanlış hatırlamıyorsam makinelerin bazıları çok ta yeni değildi. Şirkete modernizasyon yatırımı gerekiyor.

2. Olarak bazı ahlaksız patronların kar payı vermemek için yapmayı sevdiği şey şu oluyor

"Yüzde x oranında iştirak ettiğimiz ABC şirketi bilmem kaç oranda beselli sermaye artışına karar vermiştir. Yönetim kurulu olarak olarak sermaye artışına katılımına karar verilmiştir"

Kasadaki para Hop gitti iştirak yada bağlı ortağa

SM-A315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

7. Bir noktada istiraklerin seemayesinin artmasi bizim özsermayemizi de arttiracaktir..

Çukur sorununun çözülmesi iştiraklerin sermaye gereksinimini ortadan kaldiracaktir..

Tunc Soyer 2022 de çozecegiz dedi..
    Bekliyoruz bakalim..

2022 yıli eplas ve mzhol icin cok ciddi ivmelenme yili olacak kanaatindeyim..

2024 yilinda ise 2023 yili karindan temettu odeyebilme gucu olacaktir...patron isterse tabii..

8. Tunç Soyer gelmeden çözeceğim dedi
    hala aynı noktada
    her yıl bu sene çözeceğim diyor
    3 yılı devirdi

Sayfa 143/522 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz