Sayfa 150/999 İlkİlk ... 50100140148149150151152160200250650 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 1,193 - 1,200 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Dolar almak icin en dogru zamanlar oldugunu dusunuyorum. Zaten fiyatlanan olumlu beklentiler bugun ki fed aciklamalari ile taclandirilmis oldu.

Bu beklentiler zaten powell in 3 hafta onceki konusmasindan bu yana cogunlukla fiyatlanmasti. Simdi baktigimizda

Fed bilanco daraltmakta esnek olacak
    Fed faiz artirimlarinda sabirli davranacak
    Abd cin ticaret savaslarinda iki devlet anlasacak

Peki neden butun bunlar yapilacak. Bu kararlarin temelinde ne var. Iste piyasalar yakinda bunu satin almaya baslayacak ve en ufak olumsuzluklar beklentileri bozacak.

Piyasalarda psikoloji cok onemlidir. Olusan psikolojiyi ise tersine cevirmek zordur.

Kisa vadede olumlu uzun vadede olumsuz seyler oluyor su anda.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. aranızda daha önce apartman yönetimi site yönetimi gibi konularda bilgisi olan bana özelden yazabilir mi teşekkürler

Alıntı Originally Posted by zaxxss Yazıyı Oku
    aranızda daha önce apartman yönetimi site yönetimi gibi konularda bilgisi olan bana özelden yazabilir mi teşekkürler
    yazdım özelden

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,137
    Hic bir sey tesaduf degildir.
    Bistteki cikis da
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Ben açıkcası zaten fedden faiz artışı beklemiyordum,

Venezuela çok hafife alınıyor, fırtına öncesi sessizlik var, bu venezuela olayı çok uzun sürecek ve beklenen dünya yeni ekonomik krizinin başlangıç sebebi olacak göreceksiniz,

bu toplantıda fedden faiz arttırımı kararı beklemiyordum ama verdilerse bile öyle bi karar şuanki piyasa koşulları zaten pas geçmelerine iyice zemin hazırladı,

ben bu sene fedden garanti 2 tane faiz artışı bekliyorum, bana kaç tane soracak diye olursanız 3 defa, dünya ekonomisi ve bilhassa avrupa bölgesinin son çeyrek durumuna göre 4 defa.

6.  Alıntı Originally Posted by Berk Dogan Yazıyı Oku
    Erdoğan: CHP 1946-1947.de Sandıkta Hile Yaptı,
    72 yıl önce de Mersin Arslanköy.de muhtar seçimlerinde usulsüzlük yaptığını söyledi

Yeter reis çok geriye gittin. Sözün bittiği yer ben pes ediyorum.
    Bu aslında 'biz de şimdilerde hile yapıyoruz ama onlar da çoook eskiden yapmışlar' demek...

7.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Dolar almak icin en dogru zamanlar oldugunu dusunuyorum. Zaten fiyatlanan olumlu beklentiler bugun ki fed aciklamalari ile taclandirilmis oldu.

Bu beklentiler zaten powell in 3 hafta onceki konusmasindan bu yana cogunlukla fiyatlanmasti. Simdi baktigimizda

Fed bilanco daraltmakta esnek olacak
    Fed faiz artirimlarinda sabirli davranacak
    Abd cin ticaret savaslarinda iki devlet anlasacak

Peki neden butun bunlar yapilacak. Bu kararlarin temelinde ne var. Iste piyasalar yakinda bunu satin almaya baslayacak ve en ufak olumsuzluklar beklentileri bozacak.

Piyasalarda psikoloji cok onemlidir. Olusan psikolojiyi ise tersine cevirmek zordur.

Kisa vadede olumlu uzun vadede olumsuz seyler oluyor su anda.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sayın alenichev, tespitlerinize tamamen katılıyorum. Az bilgimle ahkam kesiyor gibi olacağım belki ama Fed'in niye bu güvercin moda girdiği çok önemli. Dünya büyümesindeki ivme kaybı hatta ekonomistlerin hiçbir zaman tahmin edemediği resesyon ihtimali düşünüldüğünde bir bakıma bu karar bana korkutucu geliyor. 2008 krizinin para pompalanarak ötelenmiş etkileri para musluğu kesilmeye başlar başlamaz gün yüzüne çıkıyor. Ancak musluğu hep açık bırakmak çözüm değil, uzun vadede facianın daha da büyümesine yol açacak. Ben önümüzdeki 2 senenin dünya için kolay geçmeyeceğini düşünüyorum.

İnsanlar dolar düştüğü için TL'nin sorunları çözülüyor zannediyor. Halbuki bugün dolar aynı yazın TL'sının değer kaybettiği gibi değer kaybına uğradığından düşüyor. Tahvil faizlerimiz düştü faizler düşecek zannediyoruz ancak tahvil piyasasında işlem hacmi yok denecek durumda. Ben 90 günden uzun mevduat bağlamadım. Çünkü banka faizlerinin şu anki noktaya geleceğini öngörmüyordum. MB'sının fonlama faizinden düşük bir oran gerçekten enteresan bence. Belki kredi talebindeki ağır düşüş bir miktar geriye çekmeliydi diyebiliriz ama 21 seviyesindeki faizler komedi geliyor.

Türkiye tahvil faizlerini düşürmek için yeni TL borçlanmasına bile gidemiyor. Sırf yabancı paralardan yüksek faizlerle borçlanıyorlar. Ortalık toz dumanken herkeste ikinci çeyrekte toparlanırız havası var. Benim nacizane fikrimce ikinci çeyrekten sonra 1-2 yıl daha resesyona yakın bir modda takılacağız. Ekonominin en yetkili ağzı bile diyor, ihracata dayalı toparlanmaya kalksak olur ama ya ihracat yapamazsak (ki Avrupa büyümesi olmayınca kime ihraç edeceğimiz güzel bir soru).

Bu mevduat faizleri tasarruf sahiplerine hakarettir. Parayı ne de tutacağımı da şaşırdım ancak TL gerçekten bu zor dönemde iyi bir tercih değil gibi. Uygun noktalardan dolar alıp eurobond faizlerinin yükselmesini bekleyip eurobond'a geçeceğim. Borsa 2 haftalık bir ralli yaptı diye bilançosu ne kadar sorunlu olduğunu tahmin edemediğimiz hisselere de para yatırmam.

Forumda faiz paylaşma işinin yanında bu kez de ben içimi dökmek istedim. Tüm forumdaşlar affetsin.

8.  Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    ben bu sene fedden garanti 2 tane faiz artışı bekliyorum, bana kaç tane soracak diye olursanız 3 defa, dünya ekonomisi ve bilhassa avrupa bölgesinin son çeyrek durumuna göre 4 defa.
    Cümle alem dünya/ABD/AB resesyona mı giriyor? diye kaygınalırlarken sen dünya/ab ekonomisi süper 3 yetmez 4 defa faiz arttırmaalı diyorsun...
    Pessss
    Neyin kafası bu?
    Ne içiyorsan aynısından bende istiyorum...

Mert EFENDİ seninde bu konulara ne kadar vakıf olduğunu anlamış olduk...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

Sayfa 150/999 İlkİlk ... 50100140148149150151152160200250650 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •