Sayfa 161/1023 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211261661 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 1,281 - 1,288 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    İhracatta tüm zamanların rekoru kırıldı

İhracat, martta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 11,5 artarak 15 milyar 106 milyon dolara yükseldi.

https://www.dunya.com/ekonomi/ihraca...-haberi-409676

Keşke aynı anda İthalat rakamıda açıklansa...Maksat algı operasyonu , ver Mehteri Aslanlar coşsun
    Öncelikle TİM verileri verildi...

Tüm gazeteler koro halinde "tüm zamanların rekoru" diye sürmanşet bağırıyor.

Yarın Mart ayı dış ticaret verileri verilir. 5. sayfada...

Görürüz ithalat ve dış ticaret açık rekorlarını...

2.  Alıntı Originally Posted by Proton Yazıyı Oku
    Eve yeni geldim. 10-11 gibi geliyorum. Biraz birikmişim var baktım geçen yıl orta halli araba alan birikim bu yıl onu da alamıyor. Canım sıkıldı parayı nasıl koruyayım dedim buradaki arkadaşları izlemeye başladım. Altına faiz olmadığı için (varmış ama benim tercih ettiğim şekilde değil, kar payı felan diyorlar kar eden zarar da eder pek içime sinmedi) parayı dolara yatırdım. Zaten altın da dolarla hesaplanıyormuş. Dolar altın fark etmez. Artık 5 TL olunca bakarım hesabıma.
    Herkese bol kazançlar.
    Her yatırımın riski var.Sizin tercih ettiğiniz yatırımlar daha az kayıp riski olan ve aynı zamanda uzun vadeli denebilecek yatırımlar.Mesela 3-5 sene fiyatı yerinden kımıldamaz sonraki yıl tüm farkı kapatabilir hatta kara geçirebilir.Bundan dolayı bu tür yatırımlarda önem kazanan diğer faktörler vade ve uygun zamanlarda TL'de kalabilmek oluyor.
    Söz onusu otomobil olunca,otomobil fiyatının üzerine dövizle alınan parçalar,hammadde,üzerine enflasyonun altında kalmayan işçilik,aracı,içerideki maliyetler,bir de genel bütçeden dolayı ek vergiler yüklenince sizin yatırımlarınızın bunları karşılama şansı oldukça düşüyor.Belki sizin yatırımlarınız değer kazanırken ithalata dayalı olmayan,durgunluk ortamında fiyatı düşebilecek ve işçilik vs maliyetleri olmayan arsa vs. gibi başka birşey satın alma hedefiniz olsaydı,o zaman farklı bir tablo ortaya çıkabilirdi.
    Ayrıca bütün bunları analiz etmek için bilgiye ulaşmak gibi bir şansınız yok.Birinci sebebi,gerçek bilgilere ulaşma imkanınız yok,ulaşılabilen bilgiler ancak bize verilen bilgiler.Mesela enflasyon yüzde 10 bilgisi verilse biz onun gerçekten 10 olup olmadığı gerçek bilgisine sahip değiliz.İkincisi siyasilerin yarın çıkıp ne söyleyeceklerini bilmiyoruz.Mesela Kim Yong,Trump vs. çıkıp yarın bir açıklama yapsa altın fiyatının ne yönde etkileyeceğini bilmiyoruz.
    O zaman böyle forumlarda ne işimiz var.Bu konuda şöyle düşünüyorum.Forum ortamında her yazılan verinin kendi aklına uygun uygun olup olmadığına göre eledikten sonra kalan bilgi kırıntılarıyla gözlem ve kendi analizini yapmak mümkün olabilir.Mesela trafiğin yoğunluğundaki değişim,liman önlerinde bekleyen gemiler bile veri olarak kullanılabilecek bilgi kırıntılarıdır,forumdaki trafik bile o konudaki hareketliliği gösteriyor.Bunun için ortada bir forum varsa doğru ya da yanlış görüşlerin yazılmasına taraftarım,ancak biliyorum ki yukarıda yazdığım sebeplerden dolayı kimse gerçek bilgiye sahip değil.Forum Roma imparatorluğunun temelindeki Greklerin icadı,demokrasinin parçası.Osmanlı imparatorluğunda da Sultanın verdiği karar ve emirleri doğru kabul edip bunları takip ve uygulama vardı.Herkes kendi analizin doğruluğu,yanlışlığı ve bunların sonuçlarıyla başbaşadır.
    Diğer bir yol da mistik bakış açısıyla herşeyin hayırlısını dilemektir.Gelecek bir paranın veya alınacak bir otomobilin kendimiz için ne kadar hayırlı olup olmadığını bilemeyiz.Para kazanırsın daha fazlasını kazanayım derken elindekinden de olursun veya yeni araba alırsın kaza yaparsın.Hayatta değişken birçok şey var,bu sebeplerden huzursuz yaşamaya gerek yok.

Duhul
    Mar 2018
    İkamet
    Kaçak Akinonya Şatosu
    Gönderi
    1,478
     Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    İhracatta tüm zamanların rekoru kırıldı

İhracat, martta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 11,5 artarak 15 milyar 106 milyon dolara yükseldi.

https://www.dunya.com/ekonomi/ihraca...-haberi-409676
    çok güzel bir yazı.

4. Kimse Erdoğanın Mehmet Şimşeği eleştirisi ve faizleri indiririz sözlerinin dolara etkisini yorumlamamış.

5.  Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Kimse Erdoğanın Mehmet Şimşeği eleştirisi ve faizleri indiririz sözlerinin dolara etkisini yorumlamamış.
    mb toplantığı yapacağı hafta sudana bir gezi ayarlanır
    sonra benim insiyatifimin dışında faiz arttırıldı denir, bademlerde oyun biter mi..?

6.  Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Kimse Erdoğanın Mehmet Şimşeği eleştirisi ve faizleri indiririz sözlerinin dolara etkisini yorumlamamış.
    Tcmb ne zaman faiz arttıracak olsa bu öncesinde Erdoğan'a iletiliyor.

Erdoğan'ın bürokratlara gerçekte ne şekilde davrandığını onlara ne söylediğini bilmiyoruz.

Ancak kamuoyuna yaptığı sert açıklamaları görüyoruz.

Bu tür sert açıklamalar da genelde faiz arttırım süreçlerinden önce oluyor.

Her zaman bu şekilde olması şart değil ama 25 Nisan'da ufakta olsa bir faiz arttırımı mümkün.

İhtimaller her zamanki gibi %50 %50 bu da 25 Nisan tarihine kadar dolardaki volatiliteyi arttırabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7. Bu konuda başka bir duyum var mı?

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Erdoğan, Mehmet Şimşek'i istifaya çağırdı

https://odatv.com/akmyi-yiktik-catla...1031859_m.html

8. Bitkoyun Ripple Ethereum aldınız mı? Dünya parası.

Pazarlaya pazarlaya iyi kitlettirdiler küçük yatırımcıya.

Bu adamlara uyanın... klavuzu karga olanların burnu .... USD$ bazında portföy %75 azaldı. Bu zarar öyle kolay kolay çıkmaz. Kol gibi girdi küçük yatırımcıya.

https://www.takvim.com.tr/yazarlar/e...k-para-bitcoin

https://mobile.twitter.com/erkinsahinoz

Sayfa 161/1023 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211261661 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •