Sayfa 162/1027 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212262662 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 1,289 - 1,296 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by uzay44 Yazıyı Oku
    Rakamlar TL diyor parantezde 4.7 bölmemiz lazım doğru mu?
    aha tl imiş...

döviz açığına göre diyince hiç dikkat etmedim )

düzeltme için sağol.
    .....yorgun demokrat.

2. Vay arkadaş ya.Haberturk te bir profesör konuşuyor faiz kalkmalı diyor.Abdulmecid, Osmanlı falan anlatıyor.Erdogan doğru yolda diyor.16 yıldır biz 1.5 TL olan dolarla ne yapmalıydik diyen yok!!!
    Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden fazla ise, o ülke batar. Montesquieu

3. Aklıma gelen küçük bir örnek vereyim.Zorlu holding 2.5 milyar dolar harcayarak avm yaptı tam 2.5 milyar dolar!!Oysaki bu paraya devlet desteği ile birlikte Led panel üretimi yapılır bir Samsung LG benzeri marka yaratmanın kapısı açılabilirdi.

Sadece yeniköy- kemerköy termik santralini 2.67 milyar dolara sattı devlet 4 yıl önce 2.67 milyar dolar!!
    Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden fazla ise, o ülke batar. Montesquieu

4.  Alıntı Originally Posted by uzay44 Yazıyı Oku
    Vay arkadaş ya.Haberturk te bir profesör konuşuyor faiz kalkmalı diyor.Abdulmecid, Osmanlı falan anlatıyor.Erdogan doğru yolda diyor.16 yıldır biz 1.5 TL olan dolarla ne yapmalıydik diyen yok!!!
    Onu ben de gördüm. İnanamadım ve prof. muş beyefendi.

5. Sıcak sıcak para gelirken ben yaptım ettim.Para azalınca dış güçler..

Al sana 7.8 milyar dolar iyi para di mi

7.8 milyar $’lık ihale tamamlandı
    Özelleştirmeleri tamamlanan ihaleler şöyle sıralanıyor.
    - 600 MW kurulu güce sahip Seyitömer (2.2 milyar dolar- Çelikler İnşaat)
    - 457 MW kurulu güce sahip Kangal (985 milyon dolar- Konya Şeker-Siyahkalem)
    - 1.156 MW kurulu güce sahip Hamitabad (105 milyon dolar- Limak)
    - 630 MW kurulu güce sahip Kemerköy-Yeniköy (2.6 milyar dolar- IC İçtaş)
    - 300 MW kurulu güce sahip Çatalağzı (351 milyon dolar- Demir Madencilik)
    - 630 MW Yatağan (1.1 milyar dolar- Elsan Elektrik)
    - Dün ihalesi yapılan Tunçbilek ve Orhaneli’nin 575 MW’lık toplam kapasitesinin de eklenmesiyle, özelleştirilen termik santrallerin toplam kapasitesi 6 bin 500 MW’ı geçmiş oldu.

6. Samsatli Lukianos'un sevdiğim bir sözü var:
    Kaptanın ustalığı deniz durgunken anlaşılmaz.

Ülkem ve geleceğimiz adına gerçekten üzülüyorum resmen para dilenmeye oraya buraya gidiyoruz...

Aklıma gelen küçük bir örnek vereyim.Zorlu holding 2.5 milyar dolar harcayarak avm yaptı tam 2.5 milyar dolar!!Oysaki bu paraya devlet desteği ile birlikte Led panel üretimi yapılır bir Samsung LG benzeri marka yaratmanın kapısı açılabilirdi.

Sadece yeniköy- kemerköy termik santralini 2.67 milyar dolara sattı devlet 4 yıl önce 2.67 milyar dolar!!
    Vardi Zorlunun panel uretme procesi, Unakitan zamaninda!

Destek vermediler, sonra verecek oldular, emme Bor'un pazari gecmisti!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Sıcak sıcak para gelirken ben yaptım ettim.Para azalınca dış güçler..

Al sana 7.8 milyar dolar iyi para di mi

7.8 milyar $’lık ihale tamamlandı
    Özelleştirmeleri tamamlanan ihaleler şöyle sıralanıyor.
    - 600 MW kurulu güce sahip Seyitömer (2.2 milyar dolar- Çelikler İnşaat)
    - 457 MW kurulu güce sahip Kangal (985 milyon dolar- Konya Şeker-Siyahkalem)
    - 1.156 MW kurulu güce sahip Hamitabad (105 milyon dolar- Limak)
    - 630 MW kurulu güce sahip Kemerköy-Yeniköy (2.6 milyar dolar- IC İçtaş)
    - 300 MW kurulu güce sahip Çatalağzı (351 milyon dolar- Demir Madencilik)
    - 630 MW Yatağan (1.1 milyar dolar- Elsan Elektrik)
    - Dün ihalesi yapılan Tunçbilek ve Orhaneli’nin 575 MW’lık toplam kapasitesinin de eklenmesiyle, özelleştirilen termik santrallerin toplam kapasitesi 6 bin 500 MW’ı geçmiş oldu.
    Şimdi adamlar gider Halk-Ziraat vb arpalıklardan kredi çeker devlete ödeme yapar para sağ cepten sol cebe girerken yandaş da şirket sahibi olur birde Kamu garantili kredi verdiler mi ödemeyince biz öderiz onların yerine .......Tıpkı diğer özelleştirmelerde olduğu gibi yük yerlibanka ile vatandaşa kitlenir özelleştirme de biter.........

Sayfa 162/1027 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212262662 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •